Delta in noiembrie
YM
delta dunarii ) niciun tag
11 comentarii
  voteaza (17 voturi)     

Delta Dunarii | 02.11.2009
Fotograf: Diana Pop Delta in noiembrie



  • -6 (6 voturi)    
    Naspa poza. (Marţi, 3 noiembrie 2009, 10:01)

    comentatorul [anonim]

    Pacat de peisa-subiect.
    Poza e total "stricata".
    • +6 (6 voturi)    
      nu cred (Marţi, 3 noiembrie 2009, 10:57)

      liana [anonim] i-a raspuns lui comentatorul

      mie mi se pare chiar foarte reusita poza
  • +5 (5 voturi)    
    Delta Dunarii (Marţi, 3 noiembrie 2009, 11:04)

    Aurora [anonim]

    Frumoasa imagine ! Lasa impresia ca a fost prelucrata in Photoshop ( ceva tip HDR sau doar di jocul de lumina si contrast ). Subiectul si incadrarea : frumoase,lasa loc imaginatiei !
  • +7 (7 voturi)    
    Impresie (Marţi, 3 noiembrie 2009, 11:34)

    myly [utilizator]

    Superba poza ...
    primul lucru la care m-am gandit cand am vazut-o ... au fost poeziile lui George Bacovia.
  • -3 (5 voturi)    
    spargatorul (Marţi, 3 noiembrie 2009, 15:15)

    ce HDR ce joc de lumina [anonim]

    Unu vede Photoshop, unu vede HDR, altu joc de lumini si umbre, altul vede paranoia.
    Unde-s alea domnilor ? Poza asta nu are nici un echilibru in culoare,contraste sterse, culori pale.
    A-ti fost vreodata in delta pe timpul asta ? In nici un caz nu delta nu transmite acest mesaj - poza - rateu! Eu personal consider ca ma dor ochii cand ma uit la poza asta.
  • +2 (2 voturi)    
    pt. toti cunoscatorii (Marţi, 3 noiembrie 2009, 19:23)

    bogdangrigore [utilizator]

    spargatorul - vezi ca nu e "a-ti" ci "ati" in contextul respectiv.

    toti comenteaza toti se dau rotunzi n-am vazut asa ceva ce sare toate lumea imediat; toti marii cunoscatori.

    ma obositi bai cu comentariile astea negative care nu au nimic constructiv, solutii aveti sau sunteti dusi complet?
  • +3 (3 voturi)    
    uau (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 18:32)

    Mirela F [utilizator]

    Cati experti!!!! Ce tot aveti cu poza asta? Ati facut voi poze mai reusite, postati! Poate asa invatam si noi, cei incepatori. Si-apoi nu toti au DSLR si alte minuni ale tehnicii. Una e sa ai ochi, sa percepi o imagine si alta e sa dai 6000 lei pe un aparat foto. Poza asa cum e ea arata o imagine care te duce cu gandul departe, te face sa gandesti. Isi atinge scopul. Felicitari fotografului.

    Ma mir totusi ca nu sar sa apere poza cei care considera Romania o tara de vis.. nu ca n-ar fi frumoasa dar nici de vis nu e... Nu stiu cati au vizitat delta in luni extra-sezon... sa vada cat de minunata e... doar ca persoanele care considera Romania super destinatie turistica stiu doar de Mamaia si Predeal...
    • 0 (0 voturi)    
      . (Joi, 5 noiembrie 2009, 12:59)

      liana [anonim] i-a raspuns lui Mirela F

      Romania nu este o "super destinatie turistica" din cauza managementului prost, a oamenilor lipsiti de educatie si a saraciei.

      In schimb as putea spune ca Romania este o tara foarte frumoasa, cu munti, cu iesire la mare, cu resurse naturale, cu apa potabila (ca am vazut ca unele tari duc lipsa de asa ceva), o tara completa cu alte cuvinte.

      Pacat ca nu stim sa le punem in valoare, stim doar sa ne batem joc de tot. Cauza principala este ca tara este populata majoritar din oameni de slaba calitate.
      • 0 (0 voturi)    
        Total de acod (Joi, 5 noiembrie 2009, 20:46)

        Mirela F [utilizator] i-a raspuns lui liana

        Sunt de acord. Si eu sustin ca poporul e de vina si nu tara (efectiv bucata de pamant pe care ne-am asezat ca popor). Multi, insa, n-ar recunoaste nici in ruptul capului. Poate ca asta e problema. Si cred ca inca o problema este faptul ca nu stim sa luam de la altii ce e bun. Noi mergem pe ideea ca daca vecinul are o vaca si noi nu avem atunci, obligatoriu, vaca vecinului trebuie sa moara. Nu ne trece prin cap ca am putea avea si noi una sau chiar doua.
        Ca si cei care zic ca poza e urata. Poate fotograful nu a avut nici echipamentul necesar si poate ca poza a fost pur si simplu un instantaneu. Ce ignora ei e faptul ca peisajul real taia rasuflarea, ca poza ne indeamna sa mergem acolo. Avem tara frumoasa... iar noi suntem romani...nu englezi, nu francezi...nici macar japonezi...
        • 0 (0 voturi)    
          prostii (Luni, 9 noiembrie 2009, 13:22)

          ccc [anonim] i-a raspuns lui Mirela F

          Conceptele de "tara", "popor", "natiune" sunt invechite. Traim in secolul 21, e timpul sa deschidem ochii. Lumea evolueaza, nu sta in loc doar pentru ca noi dormim. Indienii si chinezii au inteles acest lucru si o sa domine dpdv economic lumea catva timp