Articole scrise de Cristian Geambasu

1 - 2 din 2 rezultate
1.Everton-Dinamo 1-0 Dinamovistii au inceput greu si au continuat nesigur. Apoi au echilibrat si au conservat avantajul. Se putea mai mult, deocamdata merge si asa. Noua echipa a lui Dinamo s-a botezat cu adevarat in Europa sub rafalele unei formatii cu vointa si plamini. Si cam atit.
2.Rapid invinge Steaua cu 2-1 20 de minute de joc avantat si vertical, cu doua goluri marcate de Sabin Ilie, au fost suficiente pentru victoria giulestenilor. Steaua a redus din diferenta printr-o executie splendida a lui Dica, dar, desi a avut un om in plus intreaga repriza secunda nu s-a dovedita capabila sa ameninte serios poarta rapidista parasind astfel invinsa terenul.