Articole scrise de Alin Buzarin

1 - 5 din 5 rezultate
1.Steaua-FC National 4-0: Iesirea din tunel Parca Steaua n-a jucat totusi atit de bine ca miercuri seara, insa de data asta tabela de marcaj nu i-a mai creat probleme. Nationalul nu-i Rosenborg ca sa speculeze cea mai mica bresa, iar mult invocatul ghinion nu si-a mai facut aparitia.
2.Rapid-Vardar Skopje 3-0: Giulesti in curs de integrare Veleitara Vardar, disciplinata tactic, dar cam atit, a rezistat cit au tinut-o basii, aproape o repriza, avind aerul si dimensiunea unei echipe care in Romania s-ar zbate in zona retrogradarii. Rapidului nu i-a prea iesit prima repriza, prima ocazie aparind abia in minutul 25, prin Vasilache. Iar golul a venit exact cind trebuia, in minutul 44, evitindu-se astfel disconfortul unui 0-0 la pauza.
3.Tiriac, dubla greseala!
( de Alin Buzarin )
Fostul tenisman vrea sa se retraga la pensie! Asta pentru ca a obosit sa tot dea sfaturi unei tari care are mai degraba nevoie de bani si de fapte. Cind e vorba de actiune, Tiriac se simte prea batrin. Daca intervin in discutie mistretii de la Balc, intinereste subit si ia fondul cinegetic in crestatura inaltatorului si virful catarii.
4.Dinamo a fost umilita de Manchester United Prima repriza a aratat prudenta romanilor. Dinamo a jucat precaut pina la centrul terenului si temator dincolo de el. Dupa pauza, englezii au marcat de trei ori dand impresia ca doar atat si-au dorit. Campiona Romaniei a sutat prima oara pe spatiul portii la sfarsitul primei reprize.
5.Romania invinge chinuit Finlanda cu 2-1 O prima repriza stearsa, o eliminare si doua goluri chinuite, iata reteta unui debut greu dar totusi cu dreptul. "Tricolorii" au castigat intr-un final marcat de doua eliminari, un gol de inspiratie al lui Petre si un penalty inventat de asistent. Mutu a deschis scorul din lovitura libera in debutul celei de-a doua reprize iar Florentin Petre a marcat pentru 2-0 in finalul partidei. Finlandezii au inscris in minutele de prelungire ale partidei dintr-un penalty inexistent.