Arhiva pentru data 13.06.2008

1 - 20 din 150 rezultate
1.Presa italiana plinge: Sfintul Buffon nu a fost de ajuns! Editiile online ale principalelor ziare italiene depling egalul obtinut de Italia in fata Romaniei, insistand pe prestatia excelenta a lui Buffon, care a evitat dezastrul pentru squadra azzura. "Sfintul Bufon", "miracol in poarta Italiei" - sint doar citeva dintre frazele aparute imediat dupa terminarea meciului.
2.Business Report: Litoralul romanesc ii asteapta pe turisti cu preturi duble fata de 1 mai; „Luis Vuitton“ si-a luat geamantanul inapoi si BMW intre Concept CS si Seria 7 coupe BMW: intre Concept CS si Seria 7 coupe. CS are un profil dominat de capota alungita, pavilionul coborat spre spate si proportiile tipice unui coupe. Aspectul sportiv este accentuat de liniile laterale fluide, specifice modelelor supersport...„Luis Vuitton“ si-a luat geamantanul inapoi. Intre balbaielile autoritatilor si intentia pompierilor de a muta statuia, firma s-a hotarat sa coboare cufarul de pe soclu. Scandalul a culminat joi seara, cand un cetatean hotarat a infipt toporul in musamaua geamantanului si a asezat o coroana mortuara la baza lui...
3.Mutu: Cer iertare suporterilor Atacantul Adrian Mutu a explicat modul in care a executat penaltyul cu Italia, ratat in minutul 80: "Stiam ca Buffon isi alege un colt si se arunca. Nu a fost cazul de data asta. Cer iertare suporterilor si le multumesc pentru cum m-au sustinut la final".
4.UE, dezamagita de respingerea Tratatului de la Lisabona de catre irlandezi Mai multe state membre ale Uniunii Europene si-au exprimat dezamagirea fata de respingerea Tratatului de la Lisabona de catre irlandezi, la referendumul din 12 iunie.
5.Mutu a fost meciul Jucatorul asta e dat naibii. Reuseste sa te enerveze si sa te bucure in decursul a doar cateva secunde. Iti vine sa cersesti scoaterea sa de pe teren pentru ca pare neintrat in joc, iar imediat uiti sa respiri cat minge fuge prin aer spre el, insotita de toate sperantele tale.
6.Donadoni: Astazi Italia merita sa castige, insa nu am avut noroc (?!!) Antrenorul Italiei Roberto Donadoni a declarat dupa egalul cu Romania (1-1) ca echipa sa merita sa castige, insa nu a avut sansa. "Am avut multe ocazii, insa mingea nu a vrut sa intre in poarta". Totusi, parca Romania a ratat un penalty in minutul 80...
7.Piturca: Avem sanse reale de a ne califica Victor Piturca spera in continuare in calificarea Romaniei in sferturile de finala ale Campionatului European. Selectionerul considera ca numai de jucatorii sai depinde calificarea si in meciul urmator, cu Olanda, ii vom intalni pe "prietenii nostri".
8.Bursele europene se inchid pe verde Bursele europene au inchis sedinta de vineri in urcare si au extins castigurile marcate in cursul sedintei anterioare.
9.UPDATE EURO 2008 Romania vs. Italy 1-1and Netherlands vs. France, 4-1 UPDATE. Romania ends key match against Italy with a draw. After a well fought game. Romanian famous football player Mutu scored in minute 55 but Italian Panucci brought balance to the game with a goal one minute later. Several hours later, Netherlands secured its qualification in the quarters with a clear cut score, 4-1 against France. The question is whether Romania will qualify now that Netherlands will play an unmotivated game against Romania.
10.Statistici Romania-Italia/ Tricolorii au sutat mai mult, posesia italienilor a fost superioara Tricolorii au schimbat radical imaginea fata de primul joc de la EURO (0-0 cu Franta), jucand la victorie contra Italiei. Romanii au sutat de 15 ori spre poarta azzurrilor (5 suturi au ajuns pe cadrul portii), mai mult decat adversarul. Italia ne-a fost superioara la posesie.
11.VIDEO Olanda-Franta 4-1. Olanda merge in sferturi si ne poate lua cu ea Olanda s-a calificat deja in sferturile de finala, dupa primele doua meciuri ale grupei in care a zdrobit campioana si vicecampioana mondiala, Italia, respectiv Franta. Mai mult, batavii au asigurata prima pozitie a unei grupe in care Romania ocupa locul 2 si spera sa insoteasca Portocala Mecanica in faza eliminatorie.
12.Mircea Sandu: In teren, am avut un inger si demon - Adrian Mutu Mircea Sandu considera ca Mutu trebuie sa fie incurajat si nu blamat, in ciuda faptului ca a ratat un penalty in minutul 82. Presedintele FRF este convins ca Mutu isi va reface moralul pana la meciul cu Olanda.
13.Adi, spune NU infernului! Nationala are nevoie de tine Nu s-a nascut inca fotbalistul perfect. Dar putini au reusit sa revina dupa ce au intrat in jungla drogurilor. Iar Adi Mutu e unul dintre ei. Mutu mai trece acum printr-o grea incercare, dupa ce a ratat penalty-ul cu Italia. E acelasi Mutu care ne-a aruncat in sus de bucurie dupa ce a marcat in poarta lui Buffon. Trebuie sa-i acordam credit. Caci Mutu e ca noi, ca Romania: poarta pecetea autodistrugerii, dar si a ridicarii din noroi!
14.Romania - Italia 1-1/ Comenteaza evolutia tricolorilor in acest egal infernal Romania a incheiat la egalitate, 1-1, cu Italia, dupa un meci in care tricolorii le-au oferit italienilor infernul primis inaintea jocului. Mutu a deschis scorul (55), a egalat Panucci dupa un singur minut. In minutul 80, Mutu a ratat un penalty...Comenteaza aici evolutia tricolorilor cu Italia.
15.Mutu a ratat penalty in minutul 80! Atacantul nationalei romane Adrian Mutu a ratat un penalty in minutul 80, la scorul de 1-1. Mutu a ales sa traga pe centrul portii, mingea fiind respinsa de Buffon.
16.Goian suspendat pentru meciul cu Olanda Fundasul central Dorin Goian nu va evolua in ultima partida din grupa (cu Olanda) din cauza cumulului de cartonase galbene. In a doua repriza a intalnirii cu Italia, Goian a primit cartonasul galben, al doilea din turneu dupa cel din debutul cu Franta.
17.Meciul Romania - Italia vazut de la Roma Europarlamentara Renate Weber se afla la Roma impreuna cu un grup de romani, membri ai asociatiilor din Peninsula. In pauza meciului ne-a declarat: "Am urmarit cu toti prima repriza cu mare emotie. Romani a ajucat bine, suntem linistiti. Toti credem ca vom invinge, desi nimeni nu indrazneste sa spuna un scor".
18.Accidentare grava: Radoi a suferit o fractura de pomete! Mijlocasul Mirel Radoi s-a accidentat in minutul 21 al meciului cu Italia si a fost schimbat cu Nicolae Dica. Dupa un atac al echipei noastre, Radoi a urmarit sa recupereze un balon respins de italieni; nu l-a vazut pe Rat si cei doi s-au ciocnit violent. Ambii jucatori si-au spart capul - Rat a continuat cu un bandaj in dreptul ranii, insa Radoi nu a primit acceptul medicilor sa ramana pe teren. Stelistul a fost transportat la spital.
19.Ucraina ar putea scumpi tariful pentru tranzitul gazelor rusesti Ucraina ar putea scumpi tariful pentru tranzitul gazelor rusesti pe teritoriul sau, in cazul in care Moscova va majora pretul la gaze pentru Ucraina.
20.Biserica Ortodoxa Romana isi lanseaza si o agentie de stiri Patriarhia Romana va lansa o noua componenta a centrului de presa Basilica, mai exact este vorba de o  agentie de presa. Conform unui comunicat de presa emis de Patriarhia Romana, Agentia de stiri Basilica va fi lansata luni 16, iunie, la sarbatoarea Sfintei Treimi, in prezenta  Patriarhului Daniel.