Arhiva pentru data 20.03.2005

1 - 3 din 3 rezultate
1.Alonso a cistigat la Sepang Pilotul spaniol al echipei Renault, Fernando Alonso, a cistigat, duminica, Marele Premiu de Formula 1 al Malaysiei, a doua etapa a Campionatului Mondial. Alonso, plecat din pole-position, a condus cursa de la Sepang de la un capat la altul. El a fost urmat de italianul Jarno Trulli (Toyota) si de germanul Nick Heidfeld (Williams-BMW).
2.Premierul Tariceanu si reprezentantii jurnalistilor cauta solutii privind publicitatea de stat Publicitatea din bani publici s-a dovedit, in multe cazuri, un instrument de control si manipulare a mass-media. Eliminarea acestor nereguli a fost subiectul primei discutii de lucru a Guvernului cu un grup de organizatii media.
3.Villarreal - Steaua 2:0 (final) Vlillarreal a marcat in minutul 6 prin Jose Mari, care a deviat mingea trimisa din corner printre picioarele lui Hamutovski. Al doilea gol a fost marcat de Riquelme, in minutul 62, din penalty, dictat in urma unui fault in careu al lui Petre Marin asupra lui Jose Mari.Documente video: Villarreal-Steaua: golul din min 6.Villarreal-Steaua: fault in careuVillarreal-Steaua: gol din penalty anulatVillarreal-Steaua: gol din penalty