VIDEO Olt: Omul de afaceri Constantin Spak, gasit mort intr-o fabrica

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 21:54 Ultima ora

Omul de afaceri Constantin Spak, patron al unor fabrici de mezeluri din judetul Olt, a fost gasit mort sambata dupa amiaza la fabrica de preparate din carne din comuna Valea Mare. Dupa primele cercetari, anchetatorii afirma ca este vorba de o sinucidere, relateaza Agerpres.

Purtatorul de cuvant de al IPJ Olt, Elena Tinca, a declarat ca evenimentul a fost anuntat de o femeie la numarul unic de urgenta si imediat un echipaj al Ambulantei s-a deplasat la fata locului. Incercarile de resuscitare facute de personalul medical de pe Ambulanta au fost inutile si a fost declarat decesul barbatului in varsta de 60 de ani. Acesta a murit in urma unor leziuni facute cu un cutit in zona inimii.

Reprezentantul IPJ Olt a afirmat ca din cercetarile facute pana acum reiese ca barbatul s-a sinucis cu doua lovituri de cutit in inima, dar cercetarile continua pentru stabilirea exacta a cauzelor si conditiilor mortii omului de afaceri.

Constantin Spak detinea doua fabrici de mezeluri in judetul Olt, in Potcoava si Valea Mare.



Citeste mai multe despre   





















12931 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    sigur? (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 22:05)

    kostel [utilizator]

    N-am nika cu bietul om, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, dar 2 lovituri de cutit in inima si sa zici ca e sinucidere? de la prima lovitura si nu-ti mai misca nika, cum naiba o faci pe a 2-a? comedie adevarata.
    • 0 (0 voturi)    
      Da poate e altceva la mijloc (Luni, 11 aprilie 2011, 10:57)

      Heruvim [utilizator] i-a raspuns lui kostel

      Toata lumea sare de fund in sus ca a aplicat doua lovituri sinucigase. Da' v-ati gandit ca poate politia declara IMEDIAT ca e sinucidere ca sa induca in eroare criminalul - adica sa nu-l sperie sa fuga pana il prind ei? Ca n-ar fi prima oara cand face politia dintr-astea. Asa ca lasati-o usor cu pianu. S-a sinucis cu doua (sau trei) lovituri de cutit in inima. Si cu asta basta.
  • +3 (3 voturi)    
    Sinucidere.... (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 22:05)

    valyfl [utilizator]

    Bina ca loviturile nu au fost aplicate in spate, atunci ipoteza sinuciderii devenea certitudine.
    Case closed!
  • +4 (4 voturi)    
    Si-a bagat cutitul in inima de doua ori? Singur? (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 22:07)

    denvarel [utilizator]

    Pe zi ce trece politia romana nu inceteaza sa ma uimeasca cu concluziile ei. "..barbatul s-a sinucis cu doua lovituri de cutit in inima" spuse Garcea. Zi zau!
    Mai urma sa se arunce de pe bloc dupa ce-si taia carotida cu cele doua lame infipte in incheieturi dar s-a plictisit si a ramas cu cele doua lovituri de cutit in inima.
    Cine-i angajeaza pe astia in politie? Presupun ca unul tot de-al lor.
  • +3 (3 voturi)    
    Hotnews, slabut cu 2 lovituri, "Adevarul" are 3! (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 22:12)

    denvarel [utilizator]

    "Din primele cercetări, echipa operativă a Poliţiei Slatina a constatat că victima şi-a aplicat trei lovituri de cuţit în inimă. Nu sunt suspiciuni cu privire la decesul persoanei", a declarat comisar-şef Elena Tincă.
    Spune "Adevarul de seara - Slatina"
    Sunt din ce in ce mai uimit! Si-a bagat de trei ori cutitul in inima! Singur!
    • 0 (0 voturi)    
      ..... (Duminică, 10 aprilie 2011, 14:13)

      nero [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      Nu pot sa nu observ cum "media" romaneasca "ajuta" la aceasta ipoteza a sinuciderii lasand sa treaca cu vederea absurdul.Cred k romanii au ajuns la nivelul de indobitocire atat de mult dorit de conducatorii ultimilor 20 de ani.
  • +1 (3 voturi)    
    Nasol (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 22:24)

    Alex [anonim]

    Asta chair a facut ceva. A dat de munca la alti roamani. Probabil ca greutatile financiare l-au impins sa faca asta. Afacere sangeroasa (abataore, etc) moarte sangeroasa.

    Oare cat de curajos trebuie sa fie unul sa se sinucida cu 2 lovituri de cutit in inima ? Aiurea rau de tot. Cred ca afost sinucis la fel ca generalul Milea.
  • +3 (3 voturi)    
    interesant (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 22:29)

    gigi kent [anonim]

    probabil nu a reusit sa moara din prima lovitura de cutit in inima si a mai ''bagat o fisa'' ca de... oricum bine ca n-au fost trei lovituri!
  • +3 (3 voturi)    
    super tare (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 23:31)

    c# [anonim]

    adica s-a sinucis cu 2 lovituri de cutit. si inainte de asta ce? s-a lasat calcat de tren dat nu i-a fost fatal si nici supradoza de sominifere nu a avut efect, asa ca de nervi s-a decapitat de 2 ori inainte si a mai facut 3 injectii cu cianura. cauza mortii a fost stabilita ca fiind ultimele 2 lovituri de cutit pe care si le-a aplicat singur.

    frate bateti campii, omul ala a fost ucis.
  • +2 (2 voturi)    
    cum vine asta??? (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 23:56)

    unul [anonim]

    "Reprezentantul IPJ Olt a afirmat ca din cercetarile facute pana acum reiese ca barbatul s-a sinucis cu doua lovituri de cutit in inima".
    Sa ma lumineze si pe mine cine intelege: daca cineva isi aplica o lovitura cu cutitul in inima, mai apuca sa mai dea si a doua oara cu cutitul in inima??? Sau e ceva cusut cu ata alba pe undeva si omul a fost sinucis?
  • +2 (2 voturi)    
    Sinucidere clara (Duminică, 10 aprilie 2011, 0:26)

    Empire [anonim]

    S-a sinucis infigandu-si in spate de 2 ori cutitul. Se vede clar cutitul infipt intre cele 2 gauri de glont. Oare cum naiba poti sa bagi a 2-a oara singur un cutit in inima? Oare nu crapi instant cand il infigi prima data? Sau macar nu mai ai vlaga sa o mai faci o data...
  • +2 (2 voturi)    
    2 lovituri de cutit in inima? (Duminică, 10 aprilie 2011, 1:32)

    bula [anonim]

    bai astia sint prosti de dau in benga. nu pare profil de sinucigas, dar ala de la politia olt ar trebui trimis la canal...profesionalismul lasa de dorit, normal ar fi ca medicul legist sa faca o cercetare amanuntita si nimeni nu se poate antepronunta decit daca exista martori sau inregistrare video....dar..e greu de crezut ca dupa ce iti bagi cutitul in inima, mai incerci o data ca ai gresit. huo, sintem satui de incapabili in timp ce infractorii o duc super....chiar sint sprijiniti...
  • +2 (2 voturi)    
    Serios? (Duminică, 10 aprilie 2011, 2:20)

    Alex din Umbra [anonim]

    Si-a aplicat doua lovituri de cutin in inima, si-a taiat arterele femurale dupa care si-a sectionat cu precizie carotida. Sper final, si-a aplicat doua lovituri de topor fracturandu-si craniul, dupa care pentru a-si curma suferinta s-a impuscat cu un pistol. In cele din urma, a scris un bilet de adio celor dragi.

    Mai, santem o tara de incuiati?
  • -5 (5 voturi)    
    S-a sinucis (Duminică, 10 aprilie 2011, 2:37)

    Ion from Raion [anonim]

    Bine ca nu s-a injunghiat in spate de cateva ori. Oare cui nu a i-a platit taxa de protectie? Lui Bercea sau lui Udrea?
  • +3 (3 voturi)    
    inteligena romaneasca (Duminică, 10 aprilie 2011, 4:07)

    aaa [anonim]

    "barbatul s-a sinucis cu doua lovituri de cutit in inima"
    frate ... bina ca nu s-a si transat si bagat in saci de plastic dupa ce si-a bagat cutitul de doua ori in inima ...
    inteleg ca politistii sunt redusi, dar nu ma asteptam ca ziaristii sa publice asemenea ineptii ...
  • +1 (3 voturi)    
    sinucidere? (Duminică, 10 aprilie 2011, 4:10)

    pi [anonim]

    primul cutit in inima...inteleg! dar al doilea, tot in inima...nu imi pot imagina cum reuseste un mort sa il bage...?
    • +1 (1 vot)    
      :)) (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:57)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui pi

      ia incearca tu sa vezi daca poti si ai sa vezi ca poti sa bagi cutitul si de 3 ori in inima ;) mai cititi si voi niste carti inainte sa comentati articolul asta..e greu sa citesti si sa intelegi cum un om isi poate baga cutitul de 2-3 ori in inima..
      • 0 (0 voturi)    
        chestie dura... (Luni, 11 aprilie 2011, 1:36)

        pi [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        chestie dura ...cititul, dar mai ales intelesul.... Daca "mesterii" ar fi scris 2-3 lovituri in zona inimii... as fi inteles, ca poate omul fara nici o vina ar fi avut inima spre dreapta si pina sa o gaseasca a...insistat. In contextul prezentat sa te sinucizi cu 2 lovituri in INIMA ... sper ca glumesti, sa inteleg ca si tu ai o imaginatie bogata. Oricum sa nu incerci sa imi demonstrezi contrariul!!!!!!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Ce ti-e si cu oamenii astia de afaceri... (Duminică, 10 aprilie 2011, 6:01)

    constantin [anonim]

    ... au si ei problemele lor.
  • +2 (4 voturi)    
    sinucidere (Duminică, 10 aprilie 2011, 6:22)

    chostel [anonim]

    sinucidere cu doua lovituri de cutit in inima.
    parca imi si imaginez gandirea lui dupa prima lovitura de cutit:" parca mai merge si a doua. hai sa imi mai trag una!"
  • +1 (3 voturi)    
    "Sinucidere" ?? (Duminică, 10 aprilie 2011, 6:40)

    Badea Ioan [anonim]

    Cum adica ??? Nu i-a placut prima data si a repetat " operatiunea " ??? Hmmmmmmmm !
  • +1 (3 voturi)    
    Sinucidere dubioasa (Duminică, 10 aprilie 2011, 7:29)

    JohnnyBGood [anonim]

    Este extrem de improbabil ca cineva sa se sinucida aplicandu-si lovituri de cutit in inima. Si, mai ales, doua astfel de lovituri.
  • +3 (3 voturi)    
    Noah biiiine (Duminică, 10 aprilie 2011, 8:11)

    tyla [utilizator]

    Si dupa aceste lovituri de cutit a sarit de pe geam sa fie sigur ca nu da gres
  • +3 (3 voturi)    
    Lol (Duminică, 10 aprilie 2011, 8:48)

    Anton Ion Banderas [anonim]

    Io cre' ca tot el a sunat la 112. Dupa ce s-a sinucis. Si, cu ultimele puteri, a curatat cutitul de sange. Lasati vrajeala ca pute a crima de la cativa km...
  • +3 (3 voturi)    
    Mortul e de vina (Duminică, 10 aprilie 2011, 9:01)

    Dr Marutza [anonim]

    "pana acum reiese ca barbatul s-a sinucis cu doua lovituri de cutit in inima,"

    Asta-i ca-n bancul ala:
    Intr-un oras , undeva,un cadavru zace pe strada ciuruit de 40 de gloante.
    Dupa ce studiaza cadavrul, politistul trage concluzia :
    - Asa o sinucidere cumplita n-am mai vazut de mult

    Oricum, pacat!
  • +2 (2 voturi)    
    ??? (Duminică, 10 aprilie 2011, 9:18)

    Vlad [anonim]

    S-a sinucis cu DOUA lovituri in inima?
  • 0 (2 voturi)    
    cel putin ciudat (Duminică, 10 aprilie 2011, 9:27)

    dp [anonim]

    Mi-e un pic greu sa imi imiaginez cineva ca poate sa se injunghie in inima, de 2 ori...
  • +2 (2 voturi)    
    Sinucidere !? (Duminică, 10 aprilie 2011, 9:28)

    Dr Watson [anonim]

    Aici scrie de 2 lovituri de cutit in inima. La stirile PRO Tv vorbeau de 3 lovituri, toate in inima.!!! Nici una data gres..
    Eu acum poate inteleg determinarea omului in as lua viata, dar chiar in halul asta? Adica exista posibilitatea ca dupa ce si-a aplicat 2-3 lovituri in inima sa isi fi taiat si beregata?
  • +3 (3 voturi)    
    halucinant (Duminică, 10 aprilie 2011, 9:36)

    Q [anonim]

    sa auzi ca cineva se poate sinucide aplicandu-si DOUA lovituri de cutit in inima.... cred ca este un caz unic in istorie....
  • -1 (1 vot)    
    e de bine (Duminică, 10 aprilie 2011, 11:39)

    christoperson [anonim]

    partea buna este ca baietii astia destepti, nascuti peste noapte mari afaceristi, incep sa se imputineze.
    in sfarsit serviciile noastre secrete isi fac treaba si incep sa ii sinucida. la mai multe realizari!
    • 0 (0 voturi)    
      draguta ai vazut tu politician corupt mort copt (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:34)

      eba [anonim] i-a raspuns lui christoperson

      aia sint raul romaniei. toti sint mina in mina, noi avem servicii secrete ptr ei, nu ptr romania.
  • 0 (0 voturi)    
    Astia s-au uitat la prea multe filme cu vampiri (Duminică, 10 aprilie 2011, 11:55)

    Razvan_M [utilizator]

    Doar acolo trebuia si tarus de lemn dupa gloante in inima pentru a fi sigur de treaba.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta-i ca-n gluma aia... (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:58)

    Tavi [anonim]

    Cu al care dadea declaratie la politie cum ca s-a sinucis nevasta-sa:
    - Da dom' politist, s-a impiedicat si a cazut cu pieptul in lama cutitului si tot asa de 7 ori.
  • 0 (0 voturi)    
    A zis ca mai baga una si se duce ... (Duminică, 10 aprilie 2011, 17:19)

    Mircea [anonim]

    -

    2 sau 3 lovituri precis self-aplicate direct la motor ??? A cazut de 2-3 ori consecutiv in cutit ??? Avea legatura cu Elodia ??? Dupa autopsie erau siguri daca este mort sau doar se prefacea ??? Ce dreaq mai oameni buni nu gasea el un pistol sa si-o traga :P , sau cand a ajuns militia acolo a primit ordin sa se asigure daca e mort si Garcea a zis: Da domle m-am asigurat ca e mort cu a treia lovitura de cutit in hinima.

    -
  • 0 (0 voturi)    
    Sinucidere???? (Duminică, 10 aprilie 2011, 18:12)

    Costel [anonim]

    Asi dori sa aflu urmatoarele:
    1. A lasat bilet de sinucigas?
    2. Cate astfel de "sinucideri" s-au mai intamplat in ultimul secol (doua -trei injunghieri in inima)?
  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu sa-l ierte. (Luni, 11 aprilie 2011, 10:46)

    caty [anonim]

    Saracul om, Dumnezeu sa-l ierte. L-am cunoscut. un om foarte de treaba, primitor, generos . Pacat.
  • 0 (0 voturi)    
    anestezie (Luni, 11 aprilie 2011, 12:21)

    fgfhhg [anonim]

    poate s-a anesteziat mai intai apoi si-a aplicat cele 2 lovituri de cutit in inima, asa se explica a doua lovitura de cutit :d