Cantaretul turc Ibrahim Tatlises, impuscat in cap la Istanbul

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 14 martie 2011, 21:30 Ultima ora

Cantaretul turc Ibrahim Tatlises, celebru in multe tari din Orientul Mijlociu, a fost grav ranit la cap in urma unui atac armat ce a avut loc la Istanbul, in noaptea de duminica spre luni, relateaza AFP.

Artistul a fost impuscat in cap de un barbat neidentifica si este in coma intr-un spital din capitala Turciei.

In momentul atacului, Ibrahim Tatlises, in varsta de 59 de ani, iesea din cladirea unui post de televiziune. Artistul era insotit de purtatoarea lui de cuvant, care a fost si ea impuscata.

Amandoi au fost transportati de urgenta la spital si au fost operati.


Citeste mai multe despre   






















8575 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Geografie (Luni, 14 martie 2011, 22:44)

    un cititor [anonim]

    Trist.
    Daca a fost dus de urgenta la spital probabil ca este internat tot in Istambul.
    In articol se mentioneaza ca este intr-un spital din capitala Turciei.
    Capitala Turciei este Ankara. http://en.wikipedia.org/wiki/Ankara
    Rog autorul sa corecteze sau sa fie mai explicit.
    • 0 (0 voturi)    
      Catre Geografie (Marţi, 15 martie 2011, 12:13)

      cititor [anonim] i-a raspuns lui un cititor

      Nu vreau sa par nesuferit dar si tu ai facut o greseala.Orasul in care a fost impuscat Tatlises se numeste IstaNbul nu Istambul:)
  • +1 (1 vot)    
    Ibo (Marţi, 15 martie 2011, 0:52)

    Cris07 [utilizator]

    Ati uitat sa mentionati ca Ibrahim Tatlises este si un controversat om de afaceri. Imaginea sa de cantaret, actor, producator media si om de afaceri este imbinata cu activitati ilegale de sustinere a cauzei curzilor si nu numai. La noi ar putea fi usor caracterizat ca interlop.
    La comanda sa au fost impuscati oameni de afaceri, chiar si fosta sa amanta si banii l-au scapat mai mereu.
  • 0 (0 voturi)    
    IstaNbul (Marţi, 15 martie 2011, 5:54)

    Cris07 [utilizator]

    Corecta treaba cu capitala la Ankara, dar Istanbul e cu "n" si nu cu "m"! ;)
  • -1 (1 vot)    
    Ibrahim Tatlises (Marţi, 15 martie 2011, 11:30)

    DYno [anonim]

    Ibrahim Tatlises este cel mai mare cantaret care a existat in Turcia.
    M-a bufnit rasul cand am vazut ca anumite persoane il fac INTERLOP.
    Principala lui activitate este muzica (cantaret, compozitor, impresar) dar detine si un lant de restaurante, o linie vestimentara, firme de transport, etc etc.
    De-a lungul timpului a fost acuzat ca sustine latura terorista a Kurzilor din Turcia... acesta fiind kurd, dar nu s-au gasit niciodata dovezi.
    A fost impuscat in momentul in care iesea de la IBO SHOW - o emisiune TV in cadrul careia a facut anumite afirmatii.... se pare ca cineva sau cativa au fost deranjati de afirmatiile lui... iar in momentul cand s-a suit in masina, un individ cu cagula a tras 11 gloante asupra masinii in care se afla... 4 dintre acestea ranindu-l grav (1 glont in cap). Avand in vedere ca glonatele sunt de calibru mare starea lui este critica...
    • 0 (0 voturi)    
      IBRAHIM TATLISES (Marţi, 15 martie 2011, 14:07)

      mbk [anonim] i-a raspuns lui DYno

      DYno, imi dau seama ca urmesti indeaproape stirile !Ma bucur ! IBO traieste si se va face bine!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Dyno (Miercuri, 16 martie 2011, 9:09)

    Cris07 [utilizator]

    Este adevarat ca principala sa activitate este muzica. Asta l-a lansat, dar legaturile sale cu mafia sunt la fel de cunoscute.
  • 0 (0 voturi)    
    ibrahim tatlises (Marţi, 29 martie 2011, 22:55)

    ignatdiba [anonim]

    Dumnezeu nu bate cu parul la comanda lui au fost impuscate si amanta lui Asena si fosta sotie Derya Tuna ambele in picior.
  • 0 (0 voturi)    
    ibrahim tatlises (Joi, 7 aprilie 2011, 14:30)

    ronica [anonim]

    Hai sa vorbim de lucruri pe care nu le stim asa se inimpla la noi romani ne aruncam sa comentam in nestinta de cauza sa comenteze cei care traiesc in turcia
    • 0 (0 voturi)