Cod galben de furtuna in Bucuresti, pana la ora 19.30 

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 31 mai 2010, 18:15 Ultima ora

Meteorologii au emis, luni seara, o avertizare in timp real conform careia, de la ora 17:30 la ora 19:30, in Bucuresti si in zonele invecinate din judetul Ilfov va ploua torential iar vantul va capata aspect de vijelie, transmite Mediafax.

Alte 23 de judete au primit inca de duminica avertizari cod galben de ploi si furtuni. Avertizarea pentru acestea a intrat in vigoare luni dimineata si va ramane valabila pana marti dimineata.


Citeste mai multe despre   






















1053 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Au gresit (Luni, 31 mai 2010, 18:30)

    anonim [anonim]

    nu era cazul, ploaia a fost slaba
  • +1 (5 voturi)    
    bucuresti, buricul pamantului (Luni, 31 mai 2010, 18:32)

    provincialul [anonim]

    Cand da un pic de ploaie in Bucuresti asta e stire nationala pe toate canalele. Daca e furtuna si vijelie si prapad in alta parte, dar la Bucuresti e soare, nimeni nu mai zice nimic.
    • +3 (3 voturi)    
      exact. (Luni, 31 mai 2010, 19:26)

      diu1so [utilizator] i-a raspuns lui provincialul

      de o buna bucata de vreme, cum locuiesc in Timisoara ma uit la stirile meteo de pe meteoalarm si iau in considerare avertizarile pentru sarbi si unguri. Cei de la ANM sunt niste incapabili, previziunile lor sunt mai mereu total deplasate...
      ma rog...o fi clima in Romania mai capricioasa..
    • 0 (2 voturi)    
      De unde esti pui de dac? (Luni, 31 mai 2010, 20:21)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui provincialul

      Si de ce esti suparat pe bucuresteni?
      Gandeste-te daca oraselul tau avea 2 milioane de suflete, era o stire?
  • +3 (5 voturi)    
    Saracii, iau salariile degeaba (Luni, 31 mai 2010, 18:34)

    Frankie [utilizator]

    A fost o mica ploaie torentiala de 3 minute. Culmea e ca acest cod a fost dat in momentul in care a inceput ploaia. Insa aceasta s-a dus demult.
  • +3 (3 voturi)    
    In timp real?! (Luni, 31 mai 2010, 18:34)

    Xomio [anonim]

    E tare asta, "o avertizare in timp real", adica ei ne anunta ca ploua exact atunci cand putem vedea si singuri ca ploua.
    • +3 (3 voturi)    
      da, am ras (Luni, 31 mai 2010, 18:43)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Xomio

      si eu. e aproape la fel de amuzant ca greva de maine. pe ploaie.
  • +3 (3 voturi)    
    Chiar asa? (Luni, 31 mai 2010, 18:55)

    Simon [anonim]

    Depinde de zona in care sunteti, in anumite zone din bucuresti, au fost fenomene meteo periculoase, sa filmat tot , urmeaza sa fie trimis. Vantul a avut mare putere conform masuratorilor facute de noi. Multi vorbesc, putini stiu. Mai deschideti geamu din cand in cand si voi....
    • +1 (1 vot)    
      pana sa filmezi... (Luni, 31 mai 2010, 19:28)

      diu1so [utilizator] i-a raspuns lui Simon

      ...pune mana pe o carte de gramatica... ma indoiesc ca in tratatele de climatologie ai parte de "sa filmat" si cu deschisul geamului..
  • +2 (2 voturi)    
    ba da! (Luni, 31 mai 2010, 18:58)

    isis [anonim]

    in nordul capitalei a fost furtuna in toata regula.
    • +1 (1 vot)    
      Nu de cod galben (Luni, 31 mai 2010, 20:22)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui isis

      Au anuntat 25 l/mp si au fost cel mult 10:)