Procurorul-sef al DNA Suceava, in coma la spital dupa ce ar fi incercat sa se sinucida

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 mai 2010, 17:03 Ultima ora

Procuror-sef al Directiei Nationale Anticoruptie Suceava, Adrian Marius Surdu, a fost internat in spital vineri seara, cu o plaga injunghiata la nivelul inimii. Criminalistii sustin ca ar fi vorba despre o tentativa de sinucidere.

Adrian Marius Surdu a ajuns la Spitalul Judetean de Urgente "Sf. Ioan cel Nou" din Suceava in coma, fiind operat de urgenta, potrivit Realitatea Tv.

Surse neoficiale citate de postul de televiziune sustin ca, incepand de saptamana viitoare, activitatea Serviciului Teritorial Suceava al DNA ar urma sa fie supusa unui control efectuat la ordinul conducerii centrale a institutiei.


Citeste mai multe despre   























4886 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    yeah right (Sâmbătă, 15 mai 2010, 17:33)

    eu [anonim]

    Asa am avut si eu un vecin, care oficial s-a sinucis prin injunghiere MULTIPLA in inima.
    Prin coincindenta el avea si niste datorii la camatari de origine rroma...
    • +8 (10 voturi)    
      sau... (Sâmbătă, 15 mai 2010, 19:05)

      cristus [anonim] i-a raspuns lui eu

      sau impuscat in ceafa cu pusca de vanatoare, foarte plauzibila varianta.
      Asta era la DNA, deci putea sa fie in relatii "bune" cu rromi, pardon, cu politicieni, desi comportamentul celor doua categorii e foarte asemanator. Singura deosebire e ca primii se organizeaza ca sa fure cu violenta, iar politicienii dau legi pentru inlesnirea furtului total si in liniste...
    • -8 (12 voturi)    
      asta (Sâmbătă, 15 mai 2010, 20:30)

      castor [anonim] i-a raspuns lui eu

      Si crezi ca pe asta l-au matrasit camatarii?Baiatul stia ce a facut,la cata parnaie se expune dupa controlul ala de sapt. viitoare si a hotarat sa-si ia gatul.Cumva ,nu-l cheama Basescu?.Nu,ar fi fost BINE.
      • +8 (8 voturi)    
        serios? (Sâmbătă, 15 mai 2010, 20:27)

        a [anonim] i-a raspuns lui castor

        cred ca iti trebuie o mare tarie de caracter sa reusesti sa iti infigi singur cutitul in inima. ma indoiesc ca cinea cu moralul la pamant, asa cum e un sinucigas, are asa ceva. nu de alta, dar exista metode mult mai simple si mai putin dureroase pentru sinucidere, folosind aceleasi instrumente. nu le enumar pentru a nu da idei amatorilor. asa ca nu incerca sa te dai mare politist. tipul, cel mai probabil ca a fost INJUNGHIAT intr-o reglare de conturi iar acum trebuie sa existe si o varianta oficiala, sinuciderea. deh, infarctul nu se manifesata asa...
        • -1 (1 vot)    
          replay (Duminică, 16 mai 2010, 0:32)

          castor [anonim] i-a raspuns lui a

          Ti-am mai raspuns,n-a aparut,asta e.Mai scurt,poate asa apare:nu "iti trebuie o mare tarie de caracter"sa-ti bagi un cutit in inima,mai ales daca omul o fi fost toata viata un introvertit,poate a vrut sa-si dovedeasca siesi ca e capabil de un gest hotarat.chiar fiind ultimul.in nici un caz nu ma dau"mare politist".Eu totusi cred ca omul se stia cu musca pe caciula,a vazut ca se strange latul si... asta e.Repet:cred.Nu dau verdicte.
      • +1 (1 vot)    
        control (Sâmbătă, 15 mai 2010, 20:46)

        cineva [anonim] i-a raspuns lui castor

        Esti naiv tare daca iti imiaginezi ca la nivelul ala se sinucide cineva din cauza unui control, sunt prea unsi cu toate alifiile pentru asta. Partea a 2a a stirii mi se pare o insinuare ridicola.
        Corespondentul ProTV spunea de rani multiple ... ori nu prea te sinucizi in mod repetat, nu?
  • +11 (11 voturi)    
    Daca a fost doar un zvon... (Sâmbătă, 15 mai 2010, 18:26)

    Ion [anonim]

    acum sigur vine controlul.
    Interesant cu a vrut sa se "sinucida" cu un cutit infipt in inima. Incercati sa-l tineti in viata si sa aflati cine "l-a ajutat" in incercarea lui de a se sinucide.
  • -4 (6 voturi)    
    supozitie (Sâmbătă, 15 mai 2010, 19:25)

    io [anonim]

    poate era asa de prost incat nici nu a reusit sa se sinucida!
  • +6 (8 voturi)    
    oare! (Sâmbătă, 15 mai 2010, 19:39)

    mirela [anonim]

    Cam indoielnic sa te sinucizi prin injunghiere in inima! Nu stiu cine ar putea crede asta.
  • +9 (9 voturi)    
    Ăștia nu-și dau seama că-s papagali? (Sâmbătă, 15 mai 2010, 19:53)

    Wasile [utilizator]

    Alo, care faceți declarațiile astea că "a încercat să se sinucidă prin înjunghiere în inimă?" De câți sinucigași capabili de așa ceva ați auzit?

    Mai era unu, Erbașu pe numele lui, foarte perseverent. A încercat să se omoare în beci, spânzurându-se deși nu era loc decât să stai în picioare. Apoi, a încercat să se înjunghie în inimă (observați asemănări aici?). Apoi s-a urcat la etaj, de unde a vrut să se arunce în piscină. Cum era plină, a golit-o, apoi a stat agățat de balcon în timp ce-și dădea peste degete ca să-și facă curaj...
  • +2 (2 voturi)    
    nasol moment (Sâmbătă, 15 mai 2010, 20:29)

    c# [anonim]

    e nasol momentul daca la nivelul asta de IQ sunt baietii de la criminalistica. inseamna ca nu au nici un caz rezolvat
  • +5 (5 voturi)    
    Cmataria e crima (Sâmbătă, 15 mai 2010, 20:35)

    costin- [utilizator]

    sau duce acolo. Infractiuni grave se comit in numele ei, vatamare corporala, santaj, distrugeri, crime etc. Ar trebui pedsapsa min. 7 ani.
  • +6 (8 voturi)    
    un fleac.... (Sâmbătă, 15 mai 2010, 21:08)

    boris [anonim]

    un fleac - l-au sinucis. ca si pe erbasu.
  • +5 (5 voturi)    
    Suceava devine un loc periculos (Sâmbătă, 15 mai 2010, 22:33)

    Alex [anonim]

    Nu demult a mai fost o sinucidere in Suceava.. o fata s-a spanzurat de un copac cu mainile legate. Presa si TV-ul a tot difuzat stiri o perioada, dupa care nu s-a mai stiut nimic.

    Dupa cum si seful DNA a ajuns sa se sinucida in inima ma intreb cine mai e in siguranta si cate sinucideri sunt de fapt pe acolo.
  • +1 (1 vot)    
    mafia cuprinde Romania (Duminică, 16 mai 2010, 14:32)

    yellowdog [utilizator]

    clientii politcienilor nu mai au nici o frica - au legea, au banul, au puterea
  • +1 (1 vot)    
    pentru hotnews (Duminică, 16 mai 2010, 21:08)

    jiji [anonim]

    Pentru cei de la Hotnews...Domul respectiv mai are o a 2-a taietura(in zona toracelui).Din fericire,pentru el,nu este atins nici un organ vital deci v-a supravetui.Chiar daca au aparut unele complicatii o sa-si revina.
    Sa nu ma intrebati de ce nu a aparut in presa toata informatia...ca nu stiu.