Deputatul PNL Gratiela Gavrilescu, jefuita in Bulgaria

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 6 mai 2010, 15:46 Ultima ora

Gratiela Gavrilescu, deputat PNL, a ramas fara portofel, dupa o mini-vacanta petrecuta in Bulgaria. Aceasta si-a petrecut sfarsitul de saptamana, de vineri pana duminica, la Nisipurile de Aur, in tara vecina, si spune ca intr-una din aceste zile, i s-a furat portofelul din geanta.
  • "Efectiv, nu stiu cand a fost, in portofel aveam toate actele mele de identitate, cartelele de vot electronic, legitimatia, bani nu foarte multi, dar si bijuterii de familie, un inel cu smarald, pe care l-am scos de la mana pentru ca era prea larg, o cruciulita de aur de la Ierusalim si o cartoteca cu litere chirilice de argint din 1848. Erau ale mele, de suflet", a declarat deputatul liberal, pentru Mediafax.
  • "Am anuntat Politia Hotelului, Politia de la Varna. Doamne ajuta, ca sunt intreaga si nu mi-au furat si masina", a adaugat Gratiela Gavrilescu, precizand ca a calatorit, de-a lungul timpului, si in tari unde se spune "atentie la portofel", insa nu a patit niciodata nimic.
La sfarsitul saptamanii trecute, mai multi romani aflati in minivacanta de 1 Mai in statiunile Nisipurile de Aur si Albena au sustinut ca le-au disparut masinile din fata hotelurilor in care erau cazati. Printre acestia s-a aflat si primarul localitatii Clejani, Florin Nidelea, caruia i-a disparut autoturismul BMW X5, din fata unui hotel din Nisipurile de Aur.

Primarul Florin Nidelea a fost anuntat miercuri de catre autoritatile bulgare sa se prezinte la sediul Politiei din Varna pentru a-si recupera masina, care a fost gasita intr-o parcare din orasul bulgar.


Citeste mai multe despre   



















1653 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    da, da, da (Joi, 6 mai 2010, 15:23)

    catalin [anonim]

    bei smecherilor, in bulgaria va fura unu' si nu stiti care e.
    la mamaia stiti cine: toti.
    fratilor, in bulgaria macar dai un ban da face, la mamaia numai kitch si mizerie.
    • +4 (4 voturi)    
      O imensa emotie a cuprins suflarea romaneasca (Joi, 6 mai 2010, 16:40)

      ApG [anonim] i-a raspuns lui catalin

      o madam pralamentara anonima nu mai site efectiv cand si-a pierdut portofelul.emotie puternica.tot poporul e cu tine gratielo
  • +4 (4 voturi)    
    JEFUITA?? (Joi, 6 mai 2010, 15:35)

    Dorelus [anonim]

    ... m-a inselat titlul.. de fapt i-a furat doar portofelul.. era mai interesant daca era chiar jefuita.. ce mi-ar place ca toti parlamentarii nostri (PNL, PSD, PDL, ETC) sa fie jefuiti.. dar nu doar cu amenintare.. macar asa o bata pe spinare...

    oricum grija la titlurile SENZATIONALE
    (JAF, jafuri, s.n. 1. Furt săvârșit prin violență; jefuire, jecmăneală.)sursa Dexonline.ro
    • +3 (3 voturi)    
      minciuni... (Joi, 6 mai 2010, 16:42)

      Ci Ciong [utilizator] i-a raspuns lui Dorelus

      s-au furat intre ei... naravul de acasa... adica din parlament...
  • +4 (4 voturi)    
    WTF? (Joi, 6 mai 2010, 15:53)

    gogu [anonim]

    cartelele de vot electronic le tinea doamna in portofel in vacanta in Bulgaria? Mi se pare o neglijenta crasa... In primul rand nu stiu daca avea voie sa paraseasca tara cu ele. Indiferent, multa minte nu are doamna deputat. Da' vb. aia: arata-mi unul care are...
    • 0 (0 voturi)    
      Poate vine 'bulgaru' sa voteze.. (Joi, 6 mai 2010, 16:05)

      Dorelus [anonim] i-a raspuns lui gogu

      .. ca doar la PNL se poarta <:o|)

      iar daca vine gaseste doar colegi de breasla in parlamentul nostru, atata doar ca ai nostri sunt mai versati la furtul din buzunare :)
    • -2 (2 voturi)    
      Cartele? (Joi, 6 mai 2010, 16:22)

      Nae Compostoru [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Care cartele electronice de vot, dom'le? Exista asa ceva?
  • -4 (4 voturi)    
    Cum de... (Joi, 6 mai 2010, 15:55)

    dancetatean [anonim]

    nu s-a gasit nimeni pana acuma sa posteze ca asta e defapt un program secret al ministerului turismului de a-i convinge pe turisti ca pe litoralul nostru e mai bine? ;-)
  • +2 (4 voturi)    
    eu (Joi, 6 mai 2010, 16:02)

    mda [anonim]

    asta e tot campanie de denigrare a litoralului bulgaresc nu ??????????

    asta sa i-o ziceti vecinului meu care s-a dus anul trecut la nisipurile de aer, si dimineata si-a gasit masina cu broasca de la sofer desfacuta si manerul de la usa pasagerului dezmembrat... au incercat sa-i intre in masina, dar nu au reusit si au abandonat-o

    si tot asa mai departe... nu de alta dar asa e si pe litoralul romanesc... SE FURA dar se fura de la straini.. masinile straine etc..

    asa cum si in bulgaria cand te vede cu nr de romania esti tinta sigura.

    deja am renuntat la ideea unui concediu in bulgaria la vara.. cred ca si in grecia la ce violente sunt pe acolo.. si drumurile sunt inchise de pe acum..
    • +1 (1 vot)    
      pai chiar este (Joi, 6 mai 2010, 17:30)

      e [anonim] i-a raspuns lui mda

      Stirea suna atat de pompos, de parca ai zice ca in Romania furturile au fost eradicate si, fantastic, doar in Bulgaria se mai fura ...
      E nostim ca nu a facut nimeni o statistica despre cate masini s-au furat in Romania de 1 mai sau cate portofele se fura zilnic in Bucuresti, de exemplu.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce regie !!! (Joi, 6 mai 2010, 16:12)

    explorer [anonim]

    Buna stirea asta .... serios ??? LOL
  • +2 (4 voturi)    
    in sfarsit cineva lucreaza la imaginea Romaniei (Joi, 6 mai 2010, 16:15)

    andreiu [utilizator]

    De cativa ani asta pare sa fie cea mai clara investitie in turismul romanesc: cateva reclame la tv cu romania simply surpising si zvonuri, articole despre furturile de organe, masini, portofele in Bulgaria.
  • +4 (4 voturi)    
    campania este evidenta (Joi, 6 mai 2010, 16:20)

    TomaN [anonim]

    Asa este, se fura in Bulgaria, se fura in Romania, se fura si la Amsterdam (pot spune povesti cateva intamplari reale), daca nu esti cu bagare de seama, doar ca despre Amsterdam nu scrie nimeni ca nu suntem la concurenta turistica.
    Serviciile din Bulgaria sunt insa mult mai bune si preturile mai mici, curatenia nu lasa de dorit.
    A.. si "mirajul all inclusiv" cum s-a exprimat cineva din turismul RO. Nu este un miraj ci o realitate.
    Pana la urma poti merge si cu autocarul/microbuzul ca nu este departe. Decat campanii din acestea mai bine ar incerca mirajul seviciilor corecte si politicoase si pe la noi.
  • +2 (2 voturi)    
    Jaf sau țeapă? (Joi, 6 mai 2010, 16:55)

    Dan [anonim]

    Ar trebuie ca Poliția de Patrimoniu sa se autosesizeze: duduia deputat avea asupra ei un obiect de patrimoniu (placuta de argint de la 1848)!!! Avea actele necesare pentru a o scoate din țară?! Sau e o înscenare pentru a vinde obiectul?! Vezi Legea 422/2000 referitoare la bunurile ce constituie patrimoniul cultural mobil!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Documentate stiri... (Joi, 6 mai 2010, 17:08)

    Cristi [anonim]

    Foarte documentate sirile astea...
    Referitor la masinile furate; de ce nu spuneti ca din cele 7 masini "furate" in Bulgaria, de fapt 5 au fost ridicate de politia bulgara pentru parcare neregulamentara, si 2 printre care si a primarului de Clejani au fost intradevar furate (dupa cum spuneti a fost deja gasita).