Autostrada Bucuresti - Pitesti se inchide incepand cu ora 20.00, din cauza zapezii si viscolului

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 februarie 2010, 19:41 Ultima ora

Circulatia rutiera pe Autostrada A1 Bucuresti - Pitesti se va inchide incepand cu ora 20:00, din cauza zapezii si a viscolului, informeaza Centrul Infotrafic al Politiei Romane. Soferii sunt indemnati sa foloseasca ruta ocolitoare de pe DN7 Bucuresti - Gaesti - Pitesti.

Politia Rutiera recomanda conducatorilor auto sa evite deplasarile in zonele pentru care meteorologii au emis avertizarea cu cod portocaliu. In cazul in care calatoria nu poate fi amanata, inainte de a pleca la drum, soferii sunt sfatuiti sa se informeze despre situatia traseului pe care urmeaza sa se deplaseze, accesand pagina de internet a Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania. Pentru detalii, acestia pot apela numarul de telefon 021/9360 (Comandamentul Central de Iarna).

Totodata, Politia Rutiera atrage atentia asupra echiparii autovehiculelor pentru circulatia in conditii de iarna, mai ales cand se parcurg distante lungi (lanturi antiderapante, cauciucuri de iarna, lopata, nisip, carburant suficient, paturi, alimente, apa, telefon mobil etc).


Citeste mai multe despre   























3406 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Autostrada.... (Duminică, 7 februarie 2010, 20:45)

    Cadillac [utilizator]

    "Toate soselele importante ale tarii sint deschise circulatiei rutiere.

    In Bucuresti si in majoritatea oraselor tarii, se lucreaza in mod continuu pentru deszapezirea arterelor principale de circulatie"

    Da, este posibil cu o singura conditie:

    Ceausescu la Cotroceni.
    • 0 (2 voturi)    
      comunist cu amnezie (Luni, 8 februarie 2010, 10:16)

      levi [anonim] i-a raspuns lui Cadillac

      http://www.realitatea.net/capitala-a-mai-traversat-o-iarna-atat-de-grea-in-1985_698993.html
      inca un lucru te rog sa dai drumul la calorifer 2 ore pe zi,apa calda 2 ore pe zi,si stinge lumina de la ora 16 pina la 18!
  • -1 (1 vot)    
    La misto (Duminică, 7 februarie 2010, 21:54)

    Alxndru [anonim]

    Nu este inchis nimic, stiu pe cineva care acum 20 de minute a plecat din pitesti, vine spre bucuresti, nu este inchisa nicio autostrada... Ce naiba face centrul (dez)info(rmare)trafic...?
    • +1 (1 vot)    
      Vin de la ... (Duminică, 7 februarie 2010, 23:52)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui Alxndru

      Viena.
      Plecat ora 03,20( ora Romaniei).
      Ajuns in vama Nadlag ora 07,00.
      Arad-Sibiu-5 ore.
      Sibiu -Rm.Valcea 2 0re.
      si acum vine pelteaua mai draghe Alex....pt.care nu e "nincio" autostrada" inchisa...
      Pitesti-Buc 4 ore....
      Sictir!
    • +1 (1 vot)    
      Este Inchisa (Luni, 8 februarie 2010, 2:13)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Alxndru

      La ora 22.30 cand am intrat eu pe autostrada era inchisa (echipj politie) si traficul dirijat spre gaesti
  • 0 (2 voturi)    
    "Autostrada..." (Luni, 8 februarie 2010, 10:03)

    Kata [anonim]

    "Autostrada..." asta ar trebui inchisa pentru ca are tupeul sa se cheme asa...
  • +2 (2 voturi)    
    as vrea sa aflu (Luni, 8 februarie 2010, 10:17)

    levi [anonim]

    o statistica sa vad cati au cauciucuri de iarna