Doi tigri au evadat de la gradina zoologica din Hunedoara

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 25 septembrie 2009, 19:03 Ultima ora

Doi tigri au scapat, vineri seara, din custile lor de la gradina zoologica din Hunedoara, anunta Mediafax. Animalele s-ar putea afla inca in incinta gradinii zoologice, sustin angajatii acesteia, care incearca sa ii gaseasca si sa ii tranchilizeze, pentru a-i duce inapoi in custi.

UPDATE ora 21:00: Unul dintre cei doi tigri bengalezi a fost gasit in incinta gradinii zoologice si a fost imediat tranchilizat, pentru a putea fi introdus in cusca. Cel de-al doilea este cautat in continuare.

Reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Hunedoara au declarat ca nu se stie cum au reusit sa scape cei doi tigri, dar autoritatile se concentreaza pe prinderea lor, iar apoi vor deschide o ancheta.

La fata locului s-au deplasat politisti, jandarmi, reprezentanti ai Gradinii Zoologice si ai Directiei Sanitar-Veterinare.

Gradina Zoologica din Hunedoara nu este deschisa publicului, deoarece este in curs de reabilitare.

Vom reveni cu amanunte.


Citeste mai multe despre   



















1890 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    AU SCAPAT!!! (Vineri, 25 septembrie 2009, 19:26)

    Anonim [anonim]

    au scapat cel mult...nu aveau cum sa evadeze!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    daca ii vedeti va rugam (Vineri, 25 septembrie 2009, 19:29)

    Ovidiu [anonim]

    sa ii indrumati catre Tribunal, spre biroul judecatorilor.
  • +5 (5 voturi)    
    Solutia (Vineri, 25 septembrie 2009, 19:49)

    Loerincz [utilizator]

    chemati-l pe Putin, ii 'neutralizeaza' el :-)
  • +1 (1 vot)    
    responsabili? (Vineri, 25 septembrie 2009, 20:18)

    vasi [anonim]

    si daca moare un om? daca tigrii ataca un grup de copii pe undeva prin hunedoara?
    • 0 (4 voturi)    
      aiurea (Vineri, 25 septembrie 2009, 22:02)

      stupidu [utilizator] i-a raspuns lui vasi

      ce sa caute copiii in grup la ora asta tirzie afara? apropo, unul din tigri a fost prins, asta era bengalez, celalalt e tigrul malaezian, sandokaaaan, sandokaaan, feriti-va de el!!! :))
  • +3 (3 voturi)    
    Despre tigrii (Vineri, 25 septembrie 2009, 21:14)

    dmxcuza (cuza) [anonim]

    Aiurea sper sa ii gaseasca altfel in cel putin 24 de ore va ataca pe cineva.. :|
  • -2 (2 voturi)    
    Wow... (Vineri, 25 septembrie 2009, 22:30)

    ex [anonim]

    Taica-mio lucreaza acolo. Am inteles ca ceva copii umblau pe la cusca lor inainte ca acestia sa dispara. Tigrii sunt imensi.
    • +4 (4 voturi)    
      Confirm (Vineri, 25 septembrie 2009, 22:47)

      Loerincz [utilizator] i-a raspuns lui ex

      Da, asa este. Sunt imensi, cam de dimensiunea unui... tigru?! Oricum, mai mare decat un iepure de casa!
  • +1 (1 vot)    
    . (Vineri, 25 septembrie 2009, 22:41)

    Erika [anonim]

    Da..la mine pe str:))..stau la doi pasi de gradina zoologica:))saracele animale..creca or fugit de nebunii aia care ii hranesc cu hoituri:|..