Calarasi: Jaf armat, la un magazin de bijuterii

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 14 septembrie 2009, 14:07 Ultima ora

Un jaf armat a avut loc, luni, la un magazin de bijuterii din Calarasi, transmite Antena 3.  Patru indivizi mascati cu cagule si inarmati cu pistoale si sabii au furat opt kilograme  de bijuterii.

Atacatorii au deschis focul asupra administratorului si proprietarul magazinului.

La randul sau, administratorul a tras cu o arma de vanatoare in directia celor patru jefuitori, unul dintre acestia fiind ranit.



Citeste mai multe despre   



















2371 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    In sfirsit!!! (Luni, 14 septembrie 2009, 14:23)

    bereta [anonim]

    I-am prins din urma pe americani. Avem jafuri adevarate ca-n filmele bune. Cu justitia stam mai putin mai rau ca odata prins indivizii sint pusi in libertate. In filme ei sint condamnati, isi iau zilele....sint distrusi..La noi acestia dau statul in judecata pt rele tratamente aplicate.
  • 0 (2 voturi)    
    newsflash (Luni, 14 septembrie 2009, 14:25)

    Igor [anonim]

    Sunt convins ca jaful asta o sa tina capul de afis la toate televiziunile. Ce se intampla cu profesorii care au spus ca o sa boicoteze inceperea anului scolar, ca intra in clase cu copiii daca apare vreun politician pe la scoli? D.p.d.v. jurnalistic, ce este mai importanta? O stire despre un jaf comis de niste cretini? sau inceperea anului scolar si boicotul profesorilor? normal ca se vinde violenta, tiganeala, prostul gust, si prima varianta se pare ca va iesi castigatoare. Va salut! Igor
    • 0 (0 voturi)    
      Tu ce ai vrea? (Luni, 14 septembrie 2009, 18:54)

      AlexMohora [utilizator] i-a raspuns lui Igor

      Pai si tu ce ai vrea... să nu se dea deloc ştirea?

      Mie mi se pare foarte gravă! Cu toate relele ei perioada comunistă nu cred că se poate ”lăuda” cu aşa ceva - nu îndrăznea nimeni să iasă cu sabia, pistolul la drumul mare
      • +1 (1 vot)    
        Remember (Luni, 14 septembrie 2009, 20:31)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui AlexMohora

        Gresesti...erau foarte bine "gestionate" astfel de fapte de catre cei care le instrumentau. In plus, nu existau "cartite" in randul celor ce se ocupau de caz ca sa "ofere" presei astfel de subiecte. In schimb cei care se pot lauda ca au juma' de secol (sau aproape) pot usor sa-si aminteasca de perioadele cand aveam ziua si violul in Parcul Moghiros, cand aveam saptamana si jaful la cate un magazin gen COMTURIST sau de blanuri (a caror valori "modice" ajungeau la cate 10.000-15.000 lei bucata) si nu erau deloc putine...Insa exista o frica imensa si doar ici-colo "transpira" cate o astfel de fapta sau, le gaseam publicate sub forma de aventura politista a unui scriitor, fost colaborator al militiei de atunci...

        Stima
  • 0 (0 voturi)    
    High scool (Luni, 14 septembrie 2009, 20:00)

    costy [anonim]

    Afara au invatat tehnici moderne de jaf aplicat si cum lucrurile nu mai merg bine au venit in tara cu lectia invatata. Asa ca ... o sa tot vedem filme la stiri!!
  • 0 (0 voturi)    
    mai rau (Luni, 14 septembrie 2009, 23:58)

    mihai adrian [anonim]

    poate,poate,poate. . . . . cineva sa mai garanteze siguranta si integritatea in aceasta mizerie de oras si aceasta tara romania????.....NU! nu putem avea liniste din cauza saraciei,a asa numitei probbleme comuna numita criza,,,da, abia de acum vom avea de aface cu grupurile infractionale venite din europa si va fi mai greu de atat cu acesti nemernici!!!
  • 0 (0 voturi)    
    jaf (Marţi, 15 septembrie 2009, 0:12)

    alex [anonim]

    Patronul avea datorii la camatari si l-au calcat tiganii.Prejudiciul 8 kg se va recupera oricum de la asigurari.simplu.
  • 0 (0 voturi)    
    jaf calarasi (Marţi, 15 septembrie 2009, 13:27)

    calarasean [anonim]

    Daca intereseaza pe cineva cei 4 au fost prinsi, insa proprietarul este acuzat de folosirea unei arme de vanatoare in locuri publie :))