Manifeste cu acuzatii la adresa Monicai Iacob Ridzi: Valea Jiului, trezeste-te!

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 30 iunie 2009, 12:59 Ultima ora

Mai multe manifeste in care apar acuzatii la adresa ministrului Tineretului si Sportului, Monica Iacob Ridzi, au aparut, luni seara, la Petrosani si in alte localitati din Valea Jiului, informeaza Mediafax.

Manifestele, care au ca moto "Valea Jiului, trezeste-te!", sunt tiparite pe foi A4 lucioase iar pe prima pagina este o fotografie a ministrului.

Monica Iacob Ridzi este acuzata ca a deturnat fonduri si ca, "dupa mineriade, a aruncat din nou Valea Jiului in rusine!".

"Hotiile PDL si ale Monicai Iacob Ridzi au devenit rusinea Vaii Jiului si ale tarii", "in timp ce minerii mor ca nu au materiale de lucru, bolnavii de la Petrosani, Lupeni si Vulcan fac foame in spitale, Monica Iacob Ridzi si PDL isi imbogatesc protejatii cu milioane de euro" sau "Deturnare de fonduri" sunt titluri care apar scrise cu majuscule in interiorul manifestului.

Manifestul mai contine si declaratii ale presedintelui PNL, Crin Antonescu, ale lui Haralambie Vochitoiu, prim-vicepresedintele PSD Hunedoara si ale lui Adrian Paunescu.

De asemenea, in manifest apar si titlurile din ziarele centrale unde a fost prezentat pe larg scandalul in care a fost implicat ministrul Iacob Ridzi.

Ministrul Tineretului Monica Iacob Ridzi este asteptat, marti, la comisia parlamentara de ancheta, in conditiile in care aceasta a solicitat Camerei Deputatilor, luni, sa ia act de incetarea de drept a anchetei parlamentare, ca urmare a declansarii procedurilor judiciare penale de catre DNA.


Citeste mai multe despre   



















1223 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Si Bombo? (Marţi, 30 iunie 2009, 13:14)

    Qaw [anonim]

    Pentru Bombo nu sunt manifeste?
    • +2 (2 voturi)    
      Nel Bombo (Marţi, 30 iunie 2009, 13:44)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Qaw

      Pentru Bombo nu sunt manifeste,acestea ,despre care discutam acuma,vin din zona lui si se adreseaza p/.
    • +1 (3 voturi)    
      Nici pentru Vanghelie (Marţi, 30 iunie 2009, 14:11)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Qaw

      Tipii de la pdsr sunt intangibili. Orice ar face la ei nu se pune.
    • +1 (1 vot)    
      Nevasta lui Paunescu (Marţi, 30 iunie 2009, 17:02)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Qaw

      3 morti si nici o zi de inchisoare...
  • 0 (8 voturi)    
    Hotia de sange tanar a lui Ritzi (Marţi, 30 iunie 2009, 13:14)

    Frankie [utilizator]

    Pana si politicienii astia tineri s-au molipsit cu furatul. Pfffffffff ce tara de ciorditori!
  • +3 (7 voturi)    
    Ba pardon ... (Marţi, 30 iunie 2009, 13:17)

    the [utilizator]

    In rusinea mineriadelor, Valea Jiului s-a aruncat singura ...
    pentru restul, asteptam lamuriri.
    • 0 (0 voturi)    
      Zau? (Marţi, 30 iunie 2009, 18:02)

      Bluescent [utilizator] i-a raspuns lui the

      Pe aceeasi logica, la fel de adevarat e si faptul ca in rusinea celor 50 de ani de comunism si 20 de cripto, postcomunism Romania s-a aruncat singura.
  • +1 (5 voturi)    
    valea jiului cineva se foloseste iar de voi (Marţi, 30 iunie 2009, 13:49)

    gica [anonim]

    Valea Jiului Trezeste-te si mai da o vizita la Bucuresti sa mai popesti cativa, si poti sa te culci pe vici dupa. Cat de perfid poate fi PSD-ul, a intat iar tatuca in actiune.

    Cum de numai in Valea Jiului se pot intampla astfel de lucruri ? cred ca sunt f usor de manipulat, dar sper sa sufle si in iaurt acum.

    gica
  • +2 (4 voturi)    
    corect (Marţi, 30 iunie 2009, 15:30)

    DlGoe [anonim]

    Corect ! Anumite clasa sociale muncesc pe rupte riscandu-si sanatatea si viata in timp ce 'alesii poporului' se desfata in masini scumpe si ne indatoreaza tara si viitorul , ca de vandut s-a vandut cam tot ce se putea vinde! a mai ramas de vinzare viitorul copiilor !

    nemernicilor tradatori ce sunteti !
  • -1 (3 voturi)    
    Dar parca era si Nemirschi la pachet? (Marţi, 30 iunie 2009, 16:07)

    Liviu [anonim]

    Se dovedeste inca odata cat de josnic poate fi acest pardid extras din PCR, numit acum PSD. In timp ce la PSD sunt 4 acuzati, trebuie la lumina sa iasa numai Monica. Cand faci ceva te acua ca furi cand nu faci te acuza ca esti tampit. Vorba lui Vanghelie: sa treac astai de la PDL pe la noi sa le dam cateva cursuri de cum se fura ca nici asta nu stiu. Despre PNL si al sau profesoras numit Crin, pana la toamna se ofileste daca apare pe sloganuri populiste ca acesta.