VIDEO Michael Jackson avea puls cand a fost gasit de medicul sau. A fost facuta o a doua autopsie

de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 29 iunie 2009, 6:14 Ultima ora

Michael Jackson avea inca puls si nu mai putea respira, cand doctorul sau, Conrad Murray, l-a gasit in pat, a declarat avocatul medicului pentru Associated Press. Edward Chernoff a mai spus ca Murray nu i-a prescris sau administrat niciodata lui Michael Demerol sau OxyContin. El a infirmat astfel ca medicul i-ar fi dat lui Jackson medicamente care i-ar fi provocat decesul.

Medicul a fost interogat de politisti, dar nu este considerat suspect, ci martor, a spus o purtatoare de cuvant a acestuia, citata de presa internationala.

Intre timp, potrivit publicatiei americane "Los Angeles Times", a fost efectuata o a doua autopsie a starului pop. Familia ceruse o examinare independenta, deoarece testele toxicologice realizate in particular ar putea avea rezultate mai rapide decat cele ale medicilor legisti locali.

Avocat: mama lui Michael Jackson va cere custodia copiilor

Katherine Jackson, mama lui Michael Jackson, va cere custodia celor trei copii ai starului, a declarat avocatul familiei, Londell McMillan, pentru CNN.

Prince Michael (12 ani), Paris (11 ani), si Prince Michael II (7 ani) "sunt pe maini foarte bune cu doamna Jackson", a spus M. McMillan.

"Este o bunica formidabila. Nu imi imaginez o persoana mai potrivita pentru acesti copii decat o bunica precum Katherine Jackson. (...) Va cere custodia lor. Ii iubeste din tot sufletul", a subliniat el.

Copiii sunt acum cu bunica lor la domeniul familiei din Encino, Los Angeles.

Michael Jackson a avut doi copii, un baiat si o fetita, cu cea de-a doua sotie a sa, infirmiera Deborah Rowe. Separata de Jackson din 1999, ea ar fi abandonat custodia copiilor in favoarea lui Michael. O sursa apropiata familiei a declarat pentru Reuters ca cei doi au avut contacte minime cu mama lor de-a lungul anilor.

Al treilea copil este al unei mame-surogat a carei identitate nu a fost niciodata dezvaluita.

Cantaretul american Michael Jackson a murit in noaptea de joi spre vineri, la Los Angeles, la varsta de 50 de ani, in urma unui stop cardiac.

Ceremonia funerara a artistului nu a fost inca stabilita, dar surse din familie spun ca aceasta ar putea avea loc miercuri, in faimosul parc Neverland.

Familia, prietenii si fanii aduc un ultim omagiu regelui muzicii pop




Citeste mai multe despre   






















19738 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    a murit o stea! (Luni, 29 iunie 2009, 8:25)

    mariana [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Lumea nu va mai fi la fel pentru foarte multi dintre noi dupa moartea lui.
    Sunt profund indurerata si nici nu cred ca am cuvinte potrivite pt.a descrie ce simt acum de cand stiu ca a murit MJ...
    • +7 (7 voturi)    
      Doliu sau isterie? (Luni, 29 iunie 2009, 9:37)

      Mark [anonim] i-a raspuns lui mariana

      Atit de diferita va fi lumea pt unii dintre noi ca deja au inceput sa se sinucida.. Am inteles ca deja 7 nu au mai rezistat si au ales sa mearga cu el.
      Isterie generala. Nu il lasa se se odihnesca in pace. I-au facut o a doua autopsie si probabil ca vor mai urma. Inteleg ca vor sa il impaieze sa se holbeze toata lumea la mumia lui. Traim intr-o lume ciudata sa recunoastem.Au fost trimisi reporteri TV sa relateze " de la fata locului" nu stiu ce.
      Asta e inceputul, peste citiva ani vom citi carti si vom vedea filme " bazate pe realitate" despre moartea starului si despre conspiratia din jurul lui. Ba mai mult, inclin sa cred ca vor aparea si zvonuri despre existenta lui pe vreo insula privata.
      • -2 (2 voturi)    
        hey.. (Luni, 29 iunie 2009, 11:15)

        danut [anonim] i-a raspuns lui Mark

        tu nu ai dormit bine? :)))
    • 0 (2 voturi)    
      Nu am murit Mihaela ! (Luni, 29 iunie 2009, 15:15)

      Maical Gecsan [anonim] i-a raspuns lui mariana

      Sunt aici, n-am murit ! Puteai sa fi indurerata si atunci cand traiam pentru tine era acelasi lucru, oricum nu ma intalneai niciodata inafara de TV ! Ma deranjeaza ipocrizia la fani, daca ma iubiti asa mult cumparati si voi albumele sa am si eu un banutz la batranete...Multi ii aud acum fredonand Parazitii dar unu nu cumpara albumul, mai bine downloadeaza de pe net si isi pun melodia la ringtone...Cum ziceam , fani ipocriti !
    • 0 (0 voturi)    
      te vom purta meru in suflet (Marţi, 30 iunie 2009, 23:42)

      gaby [anonim] i-a raspuns lui mariana

      pe buna dreptate lumea nu va mai fii la fel fara el in sfarsyt vad o persoana care gandeste ca mine
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat.... (Luni, 29 iunie 2009, 9:36)

    Anonim [anonim]

    Da, stim prea bine ca lucrurile bune nu stau mult printre noi...
    Ce ma doare mai tare este ca nes.... de paparazzi sau cum le-o zice, profita din plin si daca ar putea le-ar manca oamenilor astora si mancarea din farfurie.
    Sper ca, Katherine Jackson sa ia tutela coopiilor fara impedimente.
    Sunt convins ca sacalii se invart in jurul averii lui M. J. si sper ca ce e a familiei, in familie sa stea.
    "pareri personale"
  • 0 (2 voturi)    
    si uite cum... (Luni, 29 iunie 2009, 10:21)

    liviu_ [utilizator]

    de fiecare data cand moare unu cunoscut si cu bani... incep toti sa se certe, isterie generala, sa se omoare oameni si bineinteles toti care pot sa profite cat mai mult de pe urma lui...
    Acum fara sa fiu rau, dar eu nu sunt asa sigur ca bunica lui se mai batea pentru nepoti daca nepotii nu aduceau cu ei si o avere impresionanta...
    ce sa mai zic, oamenii sunt niste iene sau paraziti cum vreti, care nu stiu decat sa profite de pe urma altora...
  • 0 (0 voturi)    
    e pacat (Luni, 29 iunie 2009, 12:23)

    johnny [anonim]

    din pacate, apar zvonuri dupa moartea sa...zbonuri din care revistele de scandal, si sarlatanii scot multi bani din ele, nu cred ca michael ar fos fost vreodata homosexual, si plus de asta, nu as fi avut nimic cu el, chair si daca avea aceste gusturi sa zic...nici freddie mercury, nu m-a deranjat nicioadata, dar spun din nou, sarlatanii care scot carti acum despre michael, sau zvonurile care apar, nu trebuie crezute.The King is not dead, the king is here, Hail the King!!!
    • +1 (3 voturi)    
      ... (Luni, 29 iunie 2009, 13:51)

      sutu [anonim] i-a raspuns lui johnny

      Idolul vostru, al celor care-l laudati atit, a fost acuzat de PEDOFILIE, nu de homosexualitate, ca asta nu e infractiune la ei. Ca sa scape de proces, a platit citeva milioane de dolari parintilor copilului.
  • 0 (0 voturi)    
    saracu maical (Luni, 29 iunie 2009, 14:39)

    bubu [anonim]

    cit a trait a ajuns mereu sub cutit; dupa ce s-a curatat il taie iar si iar.
  • 0 (0 voturi)    
    michael (Luni, 29 iunie 2009, 16:50)

    nina [anonim]

    daca stie cineva sa-mi spuna de ce avea o banderola pe maneca hainei si asta de multi ani
  • 0 (0 voturi)    
    Michael jackson (Duminică, 12 iulie 2009, 16:19)

    Georgiana [anonim]

    Michael Jackson a fost unul dintre cei mai faimosi cantareti pop si cel mai dragut dintre toti artisti.
    Miar fi placut sa vina in Mangalia.Ne va lipsi mult dar, stim ca undeva in inimile noastre va fii mereu acolo cu noi la bine si la rau.
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.