Viata lui Michael Jackson

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2009, 7:39 Ultima ora

Agentia France Presse prezinta marile date care au definit viata lui Michael Jackson:

  • Michael Jackson se naste pe 29 august 1958, la Gary, in statul Indiana
  • In 1964: Joe Jackson, tatal, alaturi de cei cinci baieti ai sai - Jackie, Jermaine, Tito, Marlon si Michael - lanseaza Jackson's Five
  • In 1969, se lanseaza primul hit, la 11 ani, cu Jackson Five's -"I want you back"
  • In 1970, Michael incepe o cariera solo, in paralel cu cea alaturi de Jackson Five's.
  • In 1979, scoate albumul "Off The Wall", si are 11 milioane de exemplare vandute
  • In 1982, albumul "Thriller" se vinde in peste 41 de milioane de exemplare, iar Michael Jackson devine una dintre cele mai mari vedete pop din anii '80.
  • In 1984, cantaretul si dansatorul are un accident produs in timpul filmarii unui clip publicitar pentru Pepsi si se alege cu arsuri pe fata
  • In 1985, cumpara pentru 47,5 milioane de dolari societatea ATV Music Company care detine drepturile pentru cantecele lui John Lennon si Paul McCartney
  • In 1987, albumul "Bad" se vinde in peste 20 de milioane de exemplare
  • In 1988, publica autobiografia "Moonwalk"
  • In 1990 Michael Jackson este vazut pentru prima data purtand o masca chirurgicala in public
  • In 1991, albumul "Dangerous" se vinde in  21 de milioane de exemplare
  • In 1993, are loc primul proces in care este acuzat ca a sedus si abuzat un baiat de 13 ani. Michael are o prima interventie televizata din ultimii 14 ani, in care dezminte ca doarme intr-o camera cu oxigen si afirma ca depigmentarea pielii sale este cauzata de o boala ce provoaca decolorari cutanate
  • In 1994, se suspenda urmarirea penala pentru atentat la pudoare dupa un acord cu reclamantii si plata a peste 20 de milioane de dolari. Se casatoreste cu Lisa Marie Presley
  • In 1996 Michael Jackson divorteaza si se casatoreste cu Deborah Rowe, infirmiera in varsta de 37 de ani a dermatologului sau
  • In 1997 se naste fiul sau, Prince Michael Jr.
  • In 1998, se naste fiica sa, Paris Michael Katherine
  • In 1999, divorteaza pentru a doua oara si obtine custodia copiilor
  • In 2001, albumul "Invincible" se vinde in 2,1 milioane de exemplare
  • In 2002, se naste al treilea copil al sau, Prince Michael II, cu o mama surogat necunoscuta. Michael creeaza o polemica aprinsa dupa ce isi tine copilul in gol, sub ochii presei si ai fanilor, de la inaltimea ferestrei unui hotel din Berlin
  • In 2003, este difuzat documentarul "Living with Michael Jackson" (Traind cu Michael Jackson), in care starul declara ca nu are nicio problema in a dormi cu copiii sai. In film apare un baietel în vârsta de 13 ani, care va intenta o actiune in justitie contra starului, dupa ce a povestit ca petrecea deseori, noaptile, impreuna cu fratele sau, in camera lui Michael. Dupa trei luni de ancheta, politia intreprinde o vasta perchezitie la Neverland, ranch-ul starului. La 20 noiembrie, Jackson se preda politiei si este arestat, dar este eliberat pe cautiune dupa o ora de detentie. La 18 decembrie este pus sub acuzare oficial pentru agresiune sexuala
  • In 2004, pledeaza nevinovat in prima sa aparitie in fata justitiei, transformata intr-un mare spectacol mediatic
  • In 2005, procesul incepe la 31 ianuarie, iar in luna iunie este achitat. Se retrage din California pentru a locui, intre altele, in Bahrain, in Golf, apoi in Europa si Las Vegas.
  • In 2006, la 16 noiembrie urca pe scena la Londra pentru prima oara dupa noua ani cu ocazia World Music Awards. Pleaca in  huiduielile multimii, dupa ce nu a putut canta decat cateva versuri din "We Are The World"
  • In 2009, se reinstaleaza in California, in ianuarie. La inceputul lunii martie, Michael Jackson anunta la Londra o serie de concerte pentru luna iulie, in capitala Marii Britanii, confirmand intoarcerea pe scena
  • Pe 25 iunie 2009, moare in urma unui stop cardiac


Citeste mai multe despre   






















64184 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    :(( (Vineri, 26 iunie 2009, 8:32)

    andreea [anonim]

    cat de succint ati trecut aceste evenimente!
    Viata unui OM in o pagina A4:((
    CCate documentare despre muzica anilor 80...despre "revolutia" muzicii odata cu aparitia videoclipurile si el fiind piesa centrala!
    Long live the KING!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Viata unui om, o pagina A 4?? (Vineri, 26 iunie 2009, 8:42)

      Diogene Butoiasul [anonim] i-a raspuns lui andreea

      Nici macar. Un nume pe o piatra funerara, uneori nici macar atat. Desertaciunea desertaciunilor, toate sunt desertaciuni!
    • 0 (0 voturi)    
      Saracul M jackson (Duminică, 30 august 2009, 13:10)

      Sebastian:(( :\ [anonim] i-a raspuns lui andreea

      Eu am numa 16 ani asa ca nu sunt inebunit dupa el...dar de cand o murit am auzit la MTV si altele videoclipurile lui....si de atunci imi place MJ asa .. imi da o stare placuta cand ascult melodile lui :X.....Odihnestete in Pace Pritenul meu Mj
  • -3 (5 voturi)    
    Mda ! (Vineri, 26 iunie 2009, 9:29)

    Hmm ... [anonim]

    Credeti ca merita mai mult de o pagina A4 ? Eu cred ca si asa este prea mult ! Ce a facut atat de important pt umanitate ? Nimic !!! Cateva cantece ? Valabile doar pentru generatia sa (deci maxim 100 de ani). Asa ca este si prea mult ! Pe cine ar interesa ? Pe prea putini. Viata si lumea merge inainte la fel de bine cu sau fara M.J. !
    • 0 (0 voturi)    
      Esti superficial ! (Vineri, 26 iunie 2009, 12:57)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Hmm ...

      Comentariul tau idiot ai fi putut sa nu-l postezi aici sau macar citeste biografia lui MJ si apoi scrie. Tu faci parte din tagma forumistilor care le stiu pe toate, dar nimic practic si efectiv vorbesc doar ca sa nu taca. Cand tu vei reusi sa realizezi 1% din ceea ce a creat MJ, atunci exprima aprecierile la adresa lui. Pana atunci, stergeti mucii de la nas si inchide calculatorul ca-ti strici ochii
      P.S. Nu am fost un fan al lui MJ dar am apreciat mereu muzica de calitate care a reusit sa bucure milioane de suflete.
      • 0 (0 voturi)    
        ai dreptate (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 19:52)

        manuela [anonim] i-a raspuns lui Florin

        bravo mai ai dreptate la tot ce ai zis nici eu nu sunt o fana a lui MJ dar imi place muzik buna si apreciez oameni care aduc deva nou si bun in aceasta lume pt k un lucru e sigur k MJ NU a fost si nu va mai fi nimeni este o legenda de ne repetat
      • 0 (0 voturi)    
        i-am raspuns lui Florin (Sâmbătă, 18 august 2012, 16:32)

        bella [anonim] i-a raspuns lui Florin

        Daca nu iti place de ce ai mai deschis gura ? Eu il ascult pe MJ de cand aveam 5 ani (eu am acum 10 ani ) si imi pare rau ca a murit.Dar stii ceva ? Eu mi-as fi dorit sa dea un concert si in romania sa il ascult live.Cate o data nu stii ce se va intampla cu oamenii si cand mor nu stii de ce si din ce cauza ! Asa ca taci din gura daca nu iti place de el !
  • +2 (2 voturi)    
    Okok (Vineri, 26 iunie 2009, 10:11)

    andrey [anonim]

    S-au chinuit si cei de la hotnews sa comprime pe cat posibil viata unui mare artist.

    Totusi si-au aratat respectul cuvenit acestui mare om , la urma urmei e de stiri ,nu e michael jackson fanclub ca sa scrie toate informatiile
    • 0 (0 voturi)    
      michael (Vineri, 26 iunie 2009, 18:05)

      totyoleo [anonim] i-a raspuns lui andrey

      i-mi va fi greu fara el ,dar toate trec niciodata nu va mai fi la fel.acum ascult michael la tv,la JAM.acest om a pus suflet in inima s-a.90%il iubeau si nu va mai niciunul la fel. acum chiar a deveniut legendaimpreuna cu cei mai mari cantareti din lume:FREDY MERCURI AND THE BEATLES.WE WILL NEVER FORGET YOU
      • -1 (1 vot)    
        Pt michael (Vineri, 26 iunie 2009, 23:29)

        gica popescu [anonim] i-a raspuns lui totyoleo

        da, cu siguranta mari cantareti, dar ca oameni un homosexual si un pedofil, cat despre beatles tot respectul!
        So schaut aus michael, aus meine sicht!
  • 0 (0 voturi)    
    De morti, numai de bine! (Vineri, 26 iunie 2009, 10:38)

    Cristiana [anonim]

    Eu am crescut cu muzica lui Michael si recunosc ca m-a lovit vestea azi dimineata cand m-am trezit. Incerc un sentiment de regret pe care nu mi-l explic. Nu am fost niciodata un fan insa mi-au placut multe dintre piesele lui. Facea niste show-uri extraordinare si pentru asta merita tot respectul!
  • 0 (0 voturi)    
    sa se odihnesca-n pace! (Vineri, 26 iunie 2009, 11:04)

    diana [anonim]

    Michael Jackson a fos si va fi o mare legenda!Nimeni nu il va uita!Chiar daca nu am fost o mare fana imi pare rau pentru el si sper ca muzica lui sa mai domneasca in continuare in sufletele oamenilor.Cum a mai spus chiar daca nu am fost o mare fana la aflarea vestii am intrat pe internet si pe stirileprotv.ro am vazut ca el chiar a murit si cand i-am ascultat muzica de pe acel videoclip nu ma-m putut abtine si am inceput sa plang.A fost si fa o mare legenda.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pt. ca prea mult a suferit aici , cu noi , mergand la tribunale facandu-si operatii si tot asa!
    • 0 (0 voturi)    
      pacat ca ai murit asa.....(nemantuit) (Duminică, 28 iunie 2009, 23:20)

      nico [anonim] i-a raspuns lui diana

      a avut atata glorie pe pamant....dar ce folos daca si-a pierdut sufletu...si acum astapta judecata...
      • 0 (0 voturi)    
        despre MJ (Marţi, 4 august 2009, 18:39)

        mikabuggy [anonim] i-a raspuns lui nico

        bati campii!!!!!!!!de unde ai tras tu concluzia ca si-a pierdut sufletul? este poate singurul artist de o asemenea valoare care nu si-a pierdut sufletul si constiinta de sine din cauza banilor si a faimei.dovada stau donatiile impresionante pe care le-a facut.comentam ca sa ne aflam in treaba fara sa stim despre ce vorbim.asta ii place romanului sa se dea cu parerea.sper sa nu te superi pt aceasta replica dar tb sa invatam ca inainte sa ne exprimam opiniile sa incercam pe cat posibil sa ne documentam.
  • 0 (0 voturi)    
    din pacate (Vineri, 26 iunie 2009, 11:18)

    Anonim [anonim]

    Din pacate nu suntem nemuritori ! Din pacate si-a dorit sa fie altfel si l-a costat ! Odineasca-se in pace !
    Sincer imi pare rau si nu-mi vine sa cred ! Nu am fost un fan inrait ci doar un ascultator al muzicii lui. Asteptam albumul postum pe care l-a promis lumii !
  • 0 (0 voturi)    
    michael (Vineri, 26 iunie 2009, 12:09)

    nycole [anonim]

    acum ca a murit il laudam,cand traia nu faceam decat sa il batjocorim....cam asta e viata
  • 0 (0 voturi)    
    michael (Vineri, 26 iunie 2009, 12:21)

    raluca [anonim]

    un mare om s-a stins si cred sincer ca nu va mai fi altul ca el.cred ca aici e valabil dictonul din timpul revolutiei franceze: REGELE A MURIT! TRAIASCA REGELE! R.I.P. Michael!
    • 0 (0 voturi)    
      michael (Vineri, 26 iunie 2009, 17:51)

      totyoleo [anonim] i-a raspuns lui raluca

      un om mare s-a stins .si nu va mai fi altul ca el .nu cred ca trebuie sa il batjocorim,nu a fost un fan inrait ci doar un ascultator al muzicii pop.WE WILL NEVER FORGET YOU
      • 0 (0 voturi)    
        chiar asa (Joi, 2 iulie 2009, 23:20)

        ana [anonim] i-a raspuns lui totyoleo

        ai mare dreptate si teadmi pt asta si eu gandesc la fel
  • 0 (0 voturi)    
    tarziu (Vineri, 26 iunie 2009, 12:33)

    ana-maria [anonim]

    De ce intotdeauna se vorbeste frumos despre cineva numai dupa ce moare ? Ani de zile nu am facut altceva decat sa-l hulim in ziare ! Sa ne fie rusine !
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !
    Nu se mai nasc asa artisti. E foarte trist ,dar in fata Domnului nu avem nici o putere.
  • 0 (0 voturi)    
    multe regrete! (Vineri, 26 iunie 2009, 14:24)

    ioan,suceava [anonim]

    la inceputul anilor 90 aveam putini anisori, vedeam mai peste tot postere cu michael jackson. muzica lui era fascinanta, domina era regelui si era frumos.
    sincere regrete si parere de rau.
    Dumnezeu sa-l odihneasca.
    • 0 (0 voturi)    
      re (Vineri, 26 iunie 2009, 19:11)

      narcis [anonim] i-a raspuns lui ioan,suceava

      Primul artist care l-am indragit de cand eram un copil de 8-9 ani, la inceputul anilor 90.Era un megastar de pe atunci.Si a venit in Romania, ceea ce cred ca a fost la momentul ala cel mai mare show realizat in Romania.
      La insistentele mele, mama imi cumparase un trening rosu cu poza lui pe piept si cu scris cauciucat. “Dangerous” scria pe el si eram tare mandru de vestimentatia mea.
      Daca cineva ar scrie o carte despre cum sa faci show pe scena, ar trebui sa-I dedice un capitol lui.A facut o gramada de lucruri pe care unii nu reusesc sa le faca nici azi.Ce imi amintesc eu din clipurile lui este dansul sincron.Perfect realizat,energic si miscarile care l-au facut celabru.”Moonwalk” probabil ca e un trademark Michael Jackson. Si imi mai aduc aminte videoclipul cu copilul fan rock care il zboara pe taica-su din fotoliu.Mai tarziu am crescut si am ascultat cu placere piesele lui vechi sau noi.Si am aflat ca pe copil il cheama Mkally Kallkyn si a jucat in singur acasa, si piesa se numea “Black or white”.
      Nici azi nu stiu ce inseamna versurile melodiei, pentru ca nu m-a interesat.M-a bucurat ceea ce vedeam .A stiut sa faca spectacol inca de la inceput.
      Totul se iarta, nimic nu se uita.Stiu sigur ca nimeni nu o sa il uite, si astazi si maine toata lumea va sti cine a fost Michael Jackson.Nu l-am judecat niciodata pentru viata private, pentru ca m-a incantat ori de cate ori il vedeam sau il ascultam.Si astazi ca si acum 15 ani, cand am auzit prima data de el, mi se furnica pielea cand vad un clip cu el.
      Dumnezeu sa-l odihneasca! R.I.P. Micheal !
      • 0 (0 voturi)    
        R.I.P Michael Jackson ! (Luni, 29 iunie 2009, 2:39)

        ard3y [anonim] i-a raspuns lui narcis

        Michael Jackson pt mine este inca o legenda a fost n1 in muzica POP ! si cu siguranta nu se va mai naste un OM la fel ca el ! R.I.P :( dm-z sa'l odichneasca in pace :( ..
  • 0 (0 voturi)    
    Zi de doliu mondial (Vineri, 26 iunie 2009, 15:08)

    Mihai [anonim]

    Michael Jackson este in sufletele noastre . El va ramane mereu viu prin muzica sa, prin show-urile din concertele sale, prin stilul sau ABSOLUT ORIGINAL. Dumnezeu sa-l odihneasca. Propun tuturor celor ce citesc aceste mesaje, sa asculte macar o piesa de-a lui Michael Jackson, sa urmareasca macar un videoclip, sa vada ca el inca este viu . . . in sufletele noastre .
  • 0 (0 voturi)    
    Michael o legenda care va trai vesnic (Vineri, 26 iunie 2009, 15:12)

    PetraS [anonim]

    Sunt fana Michael Jackson de cand ma stiu.....Vestea m-a socat la fel ca pe toti acei care au apreciat la Michael omul, artistul si nu ceea ce prezentau toti la un moment dat "pedofilul" Indiferent ce a facut in viata privata trebuie sa "dam Cezarului, ce-i al Cezarului". Michael a fost, este si va ramane pentru totdeauna un artist care a avut cele mai multe hituri fredonate vreodata chiar si de cei carora nu le placea in mod deosebit. Imi aduc aminte ca pana in '92 la mine la bloc toti faceau misto de mine ca sunt fan Michael Jackson insa, imdeiat dupa concert toti erau fani Michael Jackson. Ma doare dispartitia lui si singura consolare o am in muzica si clipurile lui.....Michael a dat lumii muzicale conceptul de dans, cantec si film in Thriller. Iar Thriller va ramane pentru totdeauna albumul cu cele mai multe vanzari, 55 milioane de albume. Michael.....vei ramane intotdeauna in inima mea.....desi esti "gone to soon"!!!
  • 0 (0 voturi)    
    huiduieli la Londra ???!!! (Vineri, 26 iunie 2009, 15:41)

    Gabi [anonim]

    Tocmai am urmarit pe youtube aparitia lui la Londra, in 2006. Nu au fost deloc huiduieli. Sala era in delir, a fost o atmosfera plina de emotie si caldura. Nu stiu cine a tradus stirea asta si de unde a preluat-o, dar a tradus-o prost.
    Daca si acum canalele de stiri sunt in cautarea senzationalului si baga tot felul de minciuni numai pentru a-l obtine, atunci nu mai e nimic de spus...
  • 0 (0 voturi)    
    lacrimi... (Vineri, 26 iunie 2009, 15:47)

    loredana sitariu [anonim]

    am varsat lacrimi la aflarea vestii cum ca marele rege al muzicii pop s-a stins...a fost idolul meu, am crescut cu muzica lui... nu pot sa cred ca nu mai este Michael Jackson, desi v-a ramane in istorie cu siguranta.Eu cred ca a fost cel mai mare artist din lume si din toate timpurile. A fost un geniu , din pacate neainteles... :( ziua de azi am sa i-o dedic lui in intregime ascultand si urmarind toate videoclipurile lui, iar toate gandurile mele se vor indrepta spre el. Dumnezeu sa-l ierte. :(((
  • 0 (0 voturi)    
    A fost si va ramane rege al muzici pop (Vineri, 26 iunie 2009, 15:55)

    doru [anonim]

    Am fost fan Michael si imi plac si acum majoritatea pieselor lui ,concertele si clipurile uimeau intotdeauna si pe cei care nu i erau fani. A reusit sa se faca iubit de milioane de oameni. Am ramas socat la vestea mortii lui si sincer imi pare foarte rau ca s a stins. D-zeu sa l odihneasca.
    P.S. Thriller a fost vandut in 105 mil de discuri.
  • 0 (0 voturi)    
    rege pentru totdeauna (Vineri, 26 iunie 2009, 17:06)

    deea [anonim]

    mari artisti mor de ce????? asta ar trebui sa ne dea de gandit nu credeti.??.......Michael Jackson a fost este si va fi o mare artist.. de ce tocmai acum ii aducem laude lui Michael tocmai acum cand numai este printre noi?? de ce?? pt ca asa este de cand e lumea si pamantull...........Dumnezeu sa te odihneasca Michael si fie ca muzica ta sa dainuie mereu
  • 0 (0 voturi)    
    lacrimi si durere........... (Vineri, 26 iunie 2009, 17:45)

    cory [anonim]

    pacat ca pretuim omul dupa ce nu mai e printre noi la fel ca si cu laura stoica si multi alti.pacat ca lumea nu pretuieste adevaratele talente.chiar daca nu mai e MICHAEL
    mereu va fii VIU in inimile miilor de fanii care lau apreciat mereu.:(( d-zeu sa l odihneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    m j (Vineri, 26 iunie 2009, 18:05)

    calin m [anonim]

    Imi pare rau ca ai mei copii care sunt mici acum ... nu au avut sansa de a creste odata cu un asemena fenomen muzical... adio, Michael..
  • 0 (0 voturi)    
    RIP MJ (Vineri, 26 iunie 2009, 18:17)

    narcis [anonim]

    Primul artist care l-am indragit de cand eram un copil de 8-9 ani, la inceputul anilor 90.Era un megastar de pe atunci.Si a venit in Romania, ceea ce cred ca a fost la momentul ala cel mai mare show realizat in Romania.
    La insistentele mele, mama imi cumparase un trening rosu cu poza lui pe piept si cu scris cauciucat. “Dangerous” scria pe el si eram tare mandru de vestimentatia mea.
    Daca cineva ar scrie o carte despre cum sa faci show pe scena, ar trebui sa-I dedice un capitol lui.A facut o gramada de lucruri pe care unii nu reusesc sa le faca nici azi.Ce imi amintesc eu din clipurile lui este dansul sincron.Perfect realizat,energic si miscarile care l-au facut celabru.”Moonwalk” probabil ca e un trademark Michael Jackson. Si imi mai aduc aminte videoclipul cu copilul fan rock care il zboara pe taica-su din fotoliu.Mai tarziu am crescut si am ascultat cu placere piesele lui vechi sau noi.Si am aflat ca pe copil il cheama Mkally Kallkyn si a jucat in singur acasa, si piesa se numea “Black or white”.
    Nici azi nu stiu ce inseamna versurile melodiei, pentru ca nu m-a interesat.M-a bucurat ceea ce vedeam .A stiut sa faca spectacol inca de la inceput.
    Totul se iarta, nimic nu se uita.Stiu sigur ca nimeni nu o sa il uite, si astazi si maine toata lumea va sti cine a fost Michael Jackson.Nu l-am judecat niciodata pentru viata private, pentru ca m-a incantat ori de cate ori il vedeam sau il ascultam.Si astazi ca si acum 15 ani, cand am auzit prima data de el, mi se furnica pielea cand vad un clip cu el.
    Dumnezeu sa-l odihneasca! R.I.P. Micheal !
  • 0 (0 voturi)    
    m. j. (Vineri, 26 iunie 2009, 19:40)

    ana [anonim]

    imi pare atat de rau, nu credeam ca as fi atat de intristata de moartea michael jackson...micheal jackson a fost doar unul...
  • 0 (0 voturi)    
    Michael jackson forever (Vineri, 26 iunie 2009, 21:02)

    Adriana [anonim]

    Va fii pentru nepotii nostrii ce a fost Elvis pt.noi
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ,sa-i ierte pacatele mai mari si mai mici pe care numai el le stie ,sa-l primeasca alaturi de el asa cum l-am primit si noi.

    A fost ceva ce nu vor fi cuvinte sa-l descrie nimeni nu cred ca va mai fi ca el , dar intotdeauna se va naste cineva care sa se ridice catusi de putin la standerle lui.
    Asa sa zis si de Elvis dar iata ca sa ridicat EL si in domeniul lui la intrecut , asa zicem noi cei tineri , pe Elvis.

    DUMNEZEU SA- L ODIHNEASCA !
  • 0 (0 voturi)    
    omagiu (Vineri, 26 iunie 2009, 21:31)

    dumitru dana [anonim]

    Mj ... o legenda kre va ramane vie forever.am crescut odata cu el si cu muzica lui si nu a reusit nici un altul sa -l inlocuiask sau makr sa-l egaleze
    am piedut un geniu al muzicii un artist kre a trait doar pentru muzica un star nascut pentru a fi iubit.DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA Michael,vei ramane in inimile noastra pentru totdeauna.
  • -1 (1 vot)    
    about miky (Vineri, 26 iunie 2009, 22:36)

    gino [anonim]

    ...cu toata parerea de rau pt. moartea oricarui om....insa daca si ,,aratarea,, asta a fost o ,,valoare,, a omenirii.. inseamna ca nu mai e mult....s-a intors lumea cu susul in jos....se pune problema unde se ,,lascabaie,, acu...la D-zeu sau la scaraotchi.....insa dupa cum isi punea mainile in anumite ,,zone,, ....e sigur la ,,smoala,,..... ...p.s.....ce le-o fi placand la ,,fanele,, lu miky.....cum isi pune mana pe ,,undeva,,....sau cum ,,icneste,, ca o gaina fugarita de pe cuibar ?.... ...p.s.....mass-media mai bine iar omagia pe acei Oameni ....ca Maica Tereza...etc....da ce sa faci.....prostimea cu iq -ul redus sta cu gura cascata la ,,mascarici,, ....gen otv....
    • 0 (0 voturi)    
      putina decenta, amurit totusi un om (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 7:44)

      gabi [anonim] i-a raspuns lui gino

      esti un prost. putina decenta...
  • 0 (0 voturi)    
    ce trist (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 0:44)

    ank [anonim]

    Off este atat de trist .aceasta zi pe toate canalele s-a vorbit despre acest om.Sincer am o varsta foarte mica si nu stiu prea multe despre el.am citit si eu despre viata lui....plina de evenimente si excentrica asa as caracteriza-o eu in 2 cuvinte.Si totusi este iubit de atatea milioane de oameni.Pot sa va spun ca acum ma uit si pe VH1 ..acest post a fost dedicat lui toata ziua.sunt unele piese pe care le-am auzit foarte rar dar dinr-un oarecare motiv incep sa le fredonez si imi plac. Asa cum ati scris si voi mai sus ADEVARATELE GENII se nasc rar si sunt putine si mai ales sunt mai pretuite abia dupa ce trec in nefiinta si laudate.D-zeu sa il odihneasca.Ascultati inca o data melodia ''YOU ARE NOT ALONE'':(( REGRET FOARTE MULT MOARTEA LUI FULGERATOARE.
  • 0 (0 voturi)    
    m.j. (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 9:51)

    petre [anonim]

    a fost un cantaret ranumit nu va mai fi niciodata unul ca el.
  • 0 (0 voturi)    
    fara cuvinte!!! (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 11:27)

    bogdan [anonim]

    imi pare nespus de rau pt ca promisa`se o revenire pe scena si ................... :(( DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA
    Michael,vei ramane in inimile noastra pentru totdeauna.
  • 0 (0 voturi)    
    nimeni nu va mai fi ca el (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 11:46)

    eu [anonim]

    Niciodata nu am vazut ca la un concert sa lesine atata lume din cauza emotiilor puternice pe care le incercau cand vedeau un "fenomen" de om.A FOST UN GENIU.GENIILE SUNT UNICE.Intotdeauna am fost fermecata de acest om si niciodata nu am crezut ce s-a zis despre el.Este imposibil si refuz sa cred ca a abuzat sexual copii.Totul a fost o inscenare, pacat ca o adunatura de prosti l-au denigrat.Michael a fost un om care a iubit prea mult lumea, copii. A fost o persoana deschisa care s-a dedicat intotdeauna oamenilor.E ciudat sa donezi 38 de milioane de dolari pentru acte de caritate numai in urma unui turneu si sa mori sarac.Cred ca a fost foarte dezamagit in aceasta perioada.Cand oferi dragoste si primesti dispret, cand oferi ajutor si primesti abandon. Si totul din cauza senzationalului. Eu judec acum media, presa. Ei l-au doborit si acum tot ei trusturile media profita dupa urma mortii lui.PACAT,REGRETE ETERNE PENTRU REGELE MUZICII POP
    • 0 (0 voturi)    
      mj (Miercuri, 1 iulie 2009, 12:04)

      fan [anonim] i-a raspuns lui eu

      cata dreptate ai. dar...din pacate asta este soarta geniilor, ard cu flacara mare si se sting repede. dumnezeu sa-l odihneasca-n pace!
  • 0 (0 voturi)    
    michael jackson (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 12:31)

    Edna [anonim]

    M-am nascut in acelasi an cu Michael, pentru generatia noastra EL a fost o figura emblematica.Nu se va mai naste un altul ca el.Geniul lui muzical si profesionalismul de care a dat dovada nu a mai fost intalnit.Viata personala este a lui, al nostru este artistul, starul.Geniul muzical si copilul nu au putut avea loc intr-un trup firav de aceea a plecat prea devreme si poate ca sa ne pedepseasca si pe noi.Tare greu este fara el.
  • 0 (0 voturi)    
    Michael Jackson (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 12:56)

    Cristi [anonim]

    Mare pacat ... A cazut o stea ...
    Asta e viata ... ne-a fost data fara ca noi sa o cerem si ne este luata fara a fi intrebati ...
    Asa cum au existat un Hristos, un Buddha, un Mahomed, un Alexandru Macedon, un Napoleon, un Gandhi unificator, Papa Ioan Paul al II-lea, un Elvis, o Marylin Monroe, toti acestia, simboluri ce au marcat existenta istoriei si au dat sens si sentimet cursului lumii pentru a nu trai anacronic, asa a existat un nestemat si nepretuit Michael Jackson....omul ce ar fi putut sensibiliza chiar si inima biblicului Ramses sau ar fii putut fi urmasul fermecatorului cantaretz de harpa David....omul ce a ingenunchiat suflete si o intreaga existenta planetara prin portativele si sunetele ce trrepidau si creau cataclism in profunzimile inimilor suferinde a miliarde de oameni, omul ce a militat si aclamat eliminarea rasismului si promovat egalitatea cat si pe cei ce sunt lasa-ti deoparte....un inger esuat ce a sfarsit incarnat intr-un om ce a prins numele de Michael....omul ce inca mentine umezeala lacrimilor de pe milioane de obraji....ce inca isi face simtita plenitudinea si divinitatea, un muzician abstract cu o filozofie ce se regasea in transcedental si absolut...unul ce a atins piscurile perfectiunii...niciodata nu te voi uita, sunetele si ritumul tau va ramane vesnic gravat in cutele memoriei cat si sufletului meu....esti un capitol formator a vietii mele de visator.....o treapta spre mult dorita fericire....acum trebuie sa te odihnesti...chiar de nu inteleg acest absurd...sper sa ne reintalnim candva, undeva sa te zaresc pe o scena paradisiaca bine meritata....nu te voi uita niciodata....King of Pop 4 ever....
    Sa se odihneasca in pace
  • 0 (0 voturi)    
    MJ (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 20:44)

    deliciosul [anonim]

    Acest om nu va murii nici o data.. va ramane mereu in sufletele oamenilor.. pentru ca a stiut sa bucure si sa aduca "alinarea" multor oamenii cu cantecele lui minunate si cu vocea lui splendida... Dumnezeu sa il aiba in paza!!
  • 0 (0 voturi)    
    despre miky (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 21:57)

    gino [anonim]

    ...cu toata parerea de rau pt. moartea oricarui om....insa daca si ,,aratarea,, asta a fost o ,,valoare,, a omenirii.. inseamna ca nu mai e mult....s-a intors lumea cu susul in jos....se pune problema unde se ,,lascabaie,, acu...la D-zeu sau la scaraotchi.....insa dupa cum isi punea mainile in anumite ,,zone,, ....e sigur la ,,smoala,,..... ...p.s.....ce le-o fi placand la ,,fanele,, lu miky.....cum isi pune mana pe ,,undeva,,....sau cum ,,icneste,, ca o gaina fugarita de pe cuibar ?.... ...p.s.....mass-media mai bine iar omagia pe acei Oameni ....ca Maica Tereza...etc....da ce sa faci.....prostimea cu iq -ul redus sta cu gura cascata la ,,mascarici,, ....gen otv....
    • 0 (0 voturi)    
      MJ va trai vesnic in inimile noastre...((( (Marţi, 30 iunie 2009, 21:49)

      wacko jacko Ro [anonim] i-a raspuns lui gino

      mai gino oricine ai fi tu,nu ti se pare ca esti un pic cam prost??qm poti sa spui despre acest om minunat ca este maimutoi si ma stiu yo qm,care a reusit prin muzica lui sa ne faca sa ne simtim atat de impliniti si de fericiti?crd k esti vreun cocalar care asculta manele la mp3..mai documenteaza-te si tu si apoi sa vb despre Michael,care a fost ca un inger pt mine si nu numai...(((sorry jacko dar unii chiar nu stiu sa aprecieze adevarata valoare...nu te voi uita niciodata..o sa le povestesc si nepotilor mei despre tine..I LOVE YOU 4EVER MJ...(((imi pare nespus de rau..numai cand ma gandesc la tine imi vine sa plang...
  • 0 (0 voturi)    
    doliu (Duminică, 28 iunie 2009, 2:25)

    anonim [anonim]

    bla bla bla atatea contraziceri si pareri de rau daca chiar erati cel putini pasionati de muzica marelui REGE al MUZICI POP MICHAEL JACKSON nu va mai contraziceati.cati din voi a intrat in site-ul oficial al lui M J sau in vreun fan club si si-a lasat parerea in timp ce era el in viata,nu acum cand acolo sus in ceruri a fost chemat pt totdeauna deoarece cineva a avut mare nevoie de vocea lui pt a incanta si bucura pe cei ce au plecat dintr-e noi.D-zeu are nevoie de el.ODIHNEASCASE IN PACE.A fost este si va fi doar un M J in inimile celor ce l-au apreciat cat a fost in viata.
  • 0 (0 voturi)    
    dumnezeu sa-l ierte (Duminică, 28 iunie 2009, 9:20)

    nu zic [anonim]

    Dumnezeu sa-l ierte..gata..ce atata tamta..saracu' om//pomeniti-l k e bine...k aveti dreptate..dansator k el nu crek mai ieste..adok..mai sti..totusi..crek o fost un om k orice om..mai bn rugati-va la Dumnezeu sa-l ierte.........pi k o luat copii de la mama lor..si o pedofilit..asta e..Dumnezeu sa-l ierte
  • 0 (0 voturi)    
    Omagiu (Duminică, 28 iunie 2009, 14:33)

    Michael Jackson [anonim]

    Sa oferim un ultim omagiu celui mai iubit cantaret , o legenda care acum a plecat sa le cante Ingerilor,Michael Jackson.Puteti depune omagiile dumneavoastra pe http://www.insanezone.ro/antonucci-20187.html Nu te vom uita Michael!:(
  • 0 (0 voturi)    
    Regele Muzicii (Duminică, 28 iunie 2009, 20:02)

    alyna [anonim]

    Imi pare atat de rau pt el :(( .......am intzeles ca vroia sa se reintoarca pe scena pentru a le arata copiilor sai cn este REGELE MUZICII :((((((( imi pare fff rau :(( era asa dragutz cand a venit in romania cu o voce atat de frumoasa si calda :X se vedea ca iubea copii :(( Dumnezeu sal ierte !....:X:(
  • 0 (0 voturi)    
    E jalnic ce se intampla!!! (Luni, 29 iunie 2009, 15:46)

    Cami [anonim]

    Chiar vi se pare ca in 2006, la World Music Awards , a plecat in huiduieli??? Chiar nu aveti putina jena fata de memoria acestui om care a lasat atatea in urma? Pe care nimeni, niciodata nu il va putea egala...?
  • 0 (0 voturi)    
    S-A MAI STINS O STEA (Luni, 29 iunie 2009, 20:56)

    Nick [anonim]

    si eu m-am nascut cu muzica lui si una de calitate, am primit aceasta veste in dimineata cand ma duceam la examen (la BAC) nu-mi venea sa cred, pe mine tot timpul m-au interesat aricolele din presa si tv cu Machael mai putin cele neobisnuite. nu stiu ce sa mai zic parca nici nu-mi vine sa cred ca s-a mai stins o stea si nu o stea oarecare "UNA FOARTE MARE" Dumnezeu ss-al odihneasca in pace si acolo unde este el sa-i fie mai bine decat aici...
  • 0 (0 voturi)    
    in memoria lui michael jackson (Marţi, 30 iunie 2009, 12:03)

    radu [anonim]

    s-a mai stins o stea imi pare atat de rau ca a decedat avea o voce extraordinara era REGELE muzicii pop,nici akuma nu pot sa-mi scot din minte,nu pot sa ma inteleg cu ideea k a murit o sa te tin mereu in inima mea si o sa fii omagiul inimiilor noastre(romaniilor).
  • 0 (0 voturi)    
    RIP Michael (Marţi, 30 iunie 2009, 12:32)

    Ina [anonim]

    De ce nu se gindeste nimeni sa-l cloneze? Pentru ca altul ca el nu se va mai naste
  • 0 (0 voturi)    
    michael (Marţi, 30 iunie 2009, 13:29)

    popa [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca! este o mare pierdere ptr omenire,va ramine mereu in inimile noastre !
  • 0 (0 voturi)    
    MJ FAN (Marţi, 30 iunie 2009, 14:02)

    MJ FAN [anonim]

    Nu te vom uita Michael!
    Daca doriti sa scrieti ceva in memoria lui Michael, o puteti face aici: http://tribute4mj.com/
  • 0 (0 voturi)    
    World Music Awards 2006 (Marţi, 30 iunie 2009, 14:29)

    dana [anonim]

    Ati fost macar curiosi sa cautati filmulete de la WMA 2006 ??? Daca alea sunt huiduieli eu sunt popa. Sau altfel ... vreau si eu sa fiu huiduita asa.... Superficialilor !!
  • 0 (0 voturi)    
    Michael Jackson (Marţi, 30 iunie 2009, 15:33)

    Nimeni [anonim]

    Cum sa scri ma in cateva randuri viata unui om? Unui om atat de deosebit, care a contribuit enorm in aceasta lume. Un om care a schimbat vieti, care a cucerit suflete prin muzica lui unica. In ceea ce priveste evenimentul din 2006, Michael nu a fost huiduit DELOC, sa-i ia mama dracu pe cei care zic ca a fost huiduit! Michael Jackson a fost, mie greu sa zic "a fost".. Michael Jackson ESTE cel mai mare artist care l-a putut avea lumea incepand din ani 80 si pana in 2009, insa el a plecat dintre noi, dar in sufletele noastre ii vom gasi mereu un loc special. Michael Jackson R.I.P.
  • 0 (0 voturi)    
    Zi de nastere (Marţi, 30 iunie 2009, 17:33)

    numerologie [anonim]

    29=2+9=11

    11-este cifra spiritualitatii iar cei care detin ca zi nastere aceasta cifra, supre persoane iubite de divinitate si coborate pe pamant cu o misiune.
    Misiunea lui a fost de a bucura cu muzica lui sutele de milioane de ascultatori.Incheindu-si misiunea, starea lui fizica degradandu-se, si-a dezbracat invelisul exterior(corpul), iar spiritul lui a plecat intr-un alt plan existential de unde priveste ce se intampla acum, dupa plecarea lui, iar spiritului ii este greu sa se debaraseze de planul terestru vazand ce se intampla acum si aici pe pamant
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Aprindeti o lumanare ptr sufletul lui!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru (Marţi, 30 iunie 2009, 18:00)

    cornelia [anonim]

    A fost in glorie multi ani, tarat prin noroi in urma multor acuzatii nefondate, acum il plang si nici in ceasul al doisprezecelea nimeni nu aminteste cat bine a facut cu muzica si cu felul lui de a fi - adica un om bun cu suflet mare. Nimeni nu aminteste de donatiile facute centrelor pentru ajutorarea minorilor, batranilor si celor suferinzi, ca prin muzica lui tragea alarma asupra pericolului la care e supusa planeta, lupta impotriva rasismului si ....lista ar fi lunga tare. stie cineva cati bani s-au strans in urma concertelor de binefacere? de ce nu se comenteaza nimic? Daca cineva iubeste copii si are multi bani imediat se gaseste unul care sa spuna ca a fost molestat sexual pentru a castiga bani dar nimeni nu incearca sa vada dincolo de aparente. am citit recent declaratia copilului de 13 ani care l-a acuzat prima data si vorbeam cu copilul meu zilele trecute la cum s-ar simti acea persoana acum, drept care se vede ca l- a ajuns din urma regretul. Ziaristi care au stiut sa puna paie pe foc acum de ce nu isi retrag cele scrise, de ce nu recunosc ca pentru a vinde o fituica sunt in stare de orice. Asa se intampla mereu, dupa moartea unui idol apar regrete insa.....prea ....mult prea tarziu.
  • 0 (0 voturi)    
    MJ traieste. (Marţi, 30 iunie 2009, 23:01)

    z [anonim]

    Michael Jackson nu a murit.
    Cu cateva saptamani inainte, a incercat sa imprumute niste bani de la cateva banci importante din America. A fost refuzat si mai mult, a fost practic "obligat" sa sustina peste 80 de concerte pentru a-si acoperii cheltuielile.
    Averea lui era pusa pe sechestru, plin de datorii la banci, imprumuturi la prieteni s.a.m.d.
    Brusc, dupa "moartea" sa, datoriile au "DISPARUT" ca prin minune, iar colectia lui muzicala se o sa depaseasca un miliard in scurt timp.
    Mai mult, a aparut o teorie a unui numar imens de cantece "nelansate" , in jur de 300 care bineinteles, dupa "moartea" lui, o sa-i aduca alte cateva sute de milioane.
    Practic, Michael a scapat de datoriile imense pe care le avea peste noapte.
    Dupa cateva repetii pe care le-a avut in Londra pregatit concertele viitoare, acesta s-a declarat nemultumit de numarul mare de concerte pe care trebuia sa le sustina intr-o perioada mult prea scurta.
    El oricum era vandut pe contracte pe care practic era imposibil sa le onoreze si fiind presat de datorii.Numai in Uk avea un numar de peste 50 de concerte.
    Era un moment critic in viata lui si mereu a spus ca-si doreste sa se retraga si e posibil sa o faca fara ca nimeni sa stie undeva in Mexic.
    In aceeasi zi, inainte sa se anunte "moartea" lui Michael cateva posturi din strainatate au anuntat eronat si moartea lui Harrison Ford, Jeff Goldblum si inca un mare nume din SUA.
    Ganditi-va ca era un tip timid si mereu umbla in "umbra" deghizat si inca o chestie : MEREU A VRUT SA SE RETRAGA din viata publica fiind terorizat de paparazzi si persecutat de media mondiala.
    Inca o chestie, Michael s-a apucat sa scoata cateva albume noi pentru a-si acoperii datoriile dar facandu-se niste calcule s-a estimat ca vanzarea noilor albume nu ar fi putut sa acopere nici macar 30% din datoriile starului.
    Astfel ca, dupa "moartea" lui, preturile au sarit in aer iar cantecele lui "nelansate" vor costa milioane de euro.
    E bine, e fericit, a fost vazut in noaptea de 27 intr-o mas
    • 0 (0 voturi)    
      M.J. (Miercuri, 1 iulie 2009, 9:37)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui z

      Chiar crezi ca Michael Jackson traieste eu nu prea cred asta si exista destule argumente ca el a murit . Unde a fost el vazut? Chiar crezi ca el si-ar fi lasat copii pe care ii iubeste atat de mult pt. a pleca el in Mexic? Te rog sa-mi raspunzi!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat ca exista atata rautate (Miercuri, 1 iulie 2009, 11:05)

    delia [anonim]

    Partea cu huiduielile a fost rautacioasa, este un articol scris cu mult subiectivism si lipsa de profesionalism, pare scris de un amator..
  • 0 (0 voturi)    
    R.I.P. Michael.. (Miercuri, 1 iulie 2009, 11:44)

    GEO [anonim]

    nu cred ca mai au rost comentariile voastre?
  • 0 (0 voturi)    
    R.I.P. (Miercuri, 1 iulie 2009, 14:00)

    cami [anonim]

    Scria cineva mai sus ca Michael traieste,eu as fi foarte bucuroasa dar e greu de crezut!As vrea sa pot sa cred lucrul asta ptr.ca vreau sa-l stiu in viata...Michael nu trebuia sa moara e un fenomen si va ramane in istoria muzicii iubit de toti...oare sa-si fi inscenat moartea?si sa se fi retras din viata publica,sa traiasca linistit de acum inainte! era prea umilit,ca Rege al muzicii pop...el daruia iubire in jurul lui si i se oferea dispret......bietul Michael..cand il vad parca imi starneste mila......daca as stii ca traieste as fi cea mai fericita de pe planeta! astept alte mesaje.,......,...
  • 0 (0 voturi)    
    a mai cazut o stea (Miercuri, 1 iulie 2009, 17:07)

    mara [anonim]

    a murit. nu va mai amagiti cu "traieste" "e in mexic" si altele........DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    World Music Awards 2006 (Miercuri, 1 iulie 2009, 22:46)

    Ana [anonim]

    as vrea sa fac o precizare. In anul 2006 ,la 16 noiembrie, la Londra , Michael Jackson nu a plecat " in huiduielile multimii, dupa ce nu a putut canta decat cateva versuri din "We Are The World", el a fost indelung aclamat si aplaudat . Nu cred ca venise acolo sa cante, ci sa-si ia premiile care i se cuveneau. Nimeni nu l-a huiduit !!! A cantat peste banda doar in spate si nu cu pretentia unui numar solo. Va rugam aveti mai multa grija cand scrieti chestii de astea, informati-va intai si apoi scrieti astfel de bazaconii. Momentul poate fi vazut la youtube pentru cei care ii intereseaza :
    http://www.youtube.com/watch?v=s_nV1BwcjH8
  • 0 (0 voturi)    
    tristete (Joi, 2 iulie 2009, 0:11)

    pavel adina [anonim]

    a lasat in urma lui o cariera de inegalat si multe lacrimi...putea sa mai traiasca.nu se va mai naste asemenea stea.acum ne canta din ceruri.Dumnezeu sa te aiba in paza!!
  • 0 (0 voturi)    
    minciuni peste minciuni (Joi, 2 iulie 2009, 4:31)

    claudia [anonim]

    voi ati vazut clipu din 2006???sau scrieti sa va aflati in treaba,ca sa nu ziceti k nu aveti si voi un articol cu MJ,unde naiba a plecat huiduit de fani k aia il chemau inapoi,era inghesuit de copii aia si cateva versuri cate a cantat s-a auzit vocea lui destul de ok,ce e a lui e a lui...tot mancati rahat aiurea,chiar m-am saturat de articolele astea mizere unde nu va saturati sa nu-l vb de rau si acum cand a plecat nu deja l-ati omorat psihic cat era in viata,dar mai terminati odata
  • 0 (0 voturi)    
    miky:(((( (Joi, 2 iulie 2009, 22:04)

    andra [anonim]

    Imi pare rau ca nu am resit sa il cunosc,,,,,,dar, stiu ca el a ramane in amintirea noastra pentru tot deauna si eu cred ca nici un alt artist nu va primii numele de rege. Sunt unele lucruri care se "zvonesc" ca copiiilor lui lear fi fost frica de el.....dar nu cred si nu cred ca ar fi meritat o viata mai buna nu pe cea pe care a avut-o ......
  • 0 (0 voturi)    
    MJ (Joi, 2 iulie 2009, 23:32)

    alina [anonim]

    Unii sustin ca nimeni nu este de neinlocuit eu sustin ca toti suntem unici iar unii dintre noi speciali adevarati artisti adevarate genii Michael a fost nascut pt a incanta cu vocea lui cand a venit la Bucuresti eu eram prea mica ca sa inteleg cine era ,aseara am urmarit concertul si sincer nu am mai vazut pe nimeni sa cante cu atata suflet sa se daruiasca cu totul publicului am simtit fiori in tot corpul nici nu miam dat seama cand imi curgeau lacrimile,in lumea aceasta cruda in care traim el nea dat clipe de bucurie el intradevar a fost un megastar,a vrut o schimbare si a reusit.Dumnezeu la luat din aceasta lume plina de rautate acum nu mai sufera nimeni nul mai haituieste,acum este un inger si va ramane mereu in inimile noastre si le vom povesti nepotilor si stranepotilor cine a fost MJ si ce a facut in aceasta lume pt ca acum el canta alaturi de ingeri.....
  • 0 (0 voturi)    
    cata rautate... (Marţi, 7 iulie 2009, 16:00)

    MIHAELA [anonim]

    daca tot va credeti capabili de creat bigrafii de ce nu mentionati si despre operele de caritate pe care le facea? despre bucuria pe care o aducea in sufletele copiilor de peste tot? despre banii pe care ii dona spitalelor, clinicilor, orfelinatelor, centrelor din toata lumea? asta l-a omorat pe el... indiferenta oamenilor ca voi... de fiecare data nu stiti altceva decat sa denigrati oamenii.. sa-i puneti intr-o lumina negativa si defavorabila.. efectiv fara drept la replica.. sa categorisiti efectiv.. sunt atatea persoane care nu au acces la alte informatii inafara de ziare de scandal si televizor... si e pacat pentru ca foarte putina lume l-a cunoscut exact asa cum era el de fapt...un om extraordinar de sensibil... un inger!! miichael in sufletul meu vei trai pentru totdeauna!!
  • 0 (0 voturi)    
    michael (Marţi, 7 iulie 2009, 19:54)

    elena [anonim]

    dumnezeu sa l odihneasca!nu stim sa pretuim oamenii atat cat traesc,a fost un mare om,si perderea lui e un gol pt noi toti
  • 0 (0 voturi)    
    din respect pt michael jackson.... (Miercuri, 8 iulie 2009, 19:31)

    bym [anonim]

    ai fost si vei ramane cel mai bun ,cel mai iubit dintre toti. d-zeu a chemat la el un suflet bland cu o voce angelica nu trebuie sa ne impotrivim,el traieste in sufletele noastre prin muzica care a lasat-o. d-zeu sa te odihneasca si sa-ti aseze sufletul la locul cuvenit in imparatia sa ! vei ramane vesnic in inimile fanilor tai, nu te vom uita niciodata !!!
  • 0 (0 voturi)    
    tatal lui michael jackson (Joi, 9 iulie 2009, 12:51)

    alina [anonim]

    desi miachel a avut o copilarie nefericita din cauza tatalui sau care il batea prea des si mai ales cu cureaua el a vrut sa le ofere copiilor sai si altora viata pe care el nu a avuto.
  • 0 (0 voturi)    
    Michael Jackson (Joi, 9 iulie 2009, 19:04)

    cryss [anonim]

    Daca imi aduk eu bine aminte pana sa moara cu totii il judeacu si vr sa il bage la inchisoare.Acum ca a murit le pare raw.:x L'am iubiT pe MICHAEL JACKSON si il voi iubi mereu indiferent de ce s'ar intampla chiar daca acum nu mai este printre noi :(:(:(:(
    a fost si va fi merew Regele Muzicii POP:X
    Ilove you so much Michael Jackson:X:X:X
  • 0 (0 voturi)    
    MJ (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 16:42)

    alina [anonim]

    de la aflarea vestii pana acum urechile mele nu au suportat alta voce decat a lui...este trist tot ce se intampla..
    muzica lui a incantat suflete a adus zambete si bucurie in adancul oamenilor si asa va face pana cand va veni sfarsitul lumii.
    sia dedicat viata sa ajute oamenii in special copii pe care ia iubit atat de mult si carora nu lear face rau niciodata.a donat miloane de dolari pt ca cei ce au viitorul inainte sa nu traiasca copiilaria pe care a avuto el.Copilaria care atunci cand o povesteste un val de lacrimi ii apar in och si un junghi i se infige in inima.
    UN ARTIST NU ESTE INTELES NUMAI DUPA CE MOARE!
    asta e lucrul care doare cel mai mult.sunt sigura ca acum priveste de acolo de sus ce se intampla pe pamant.
    ca infatisare si caracter este unic
    avea o fata extrem de adorabila in toate momentele vietii si atunci cand era negru si dupa ce vitiligo sia aratat coltii asupra corpului lui fraged.
    il iubesc!toata lumea il iubeste!
    este si va ramane mereu The King Of Pop
    R.I.P. Michael Jackson
  • 0 (0 voturi)    
    parere (Duminică, 12 iulie 2009, 0:13)

    ana [anonim]

    La Londra nu a fost huiduit, ci aclamat, priviti filmuletul pe Youtube....nu prea pricep de ce si cine are interesul sa prezinte aceste minciuni?
    S- a spus despre Michael Jackson ca avea retard emotional.Cel ce are retard emotional se comporta si gandeste ca un copil. Daca asculti cuvintele melodiilor lui Michael Jackson, numai retardat emotional nu ti se pare. Ma intreb daca cei ce sustin retardul emotional au ascultat cuvintele cantecelor sale vreodata si daca le-au si inteles? Un retardat, de orice fel, n-ar putea scrie cuvintele din Earth Song, sau They Don’t Care About Us sau Give into me….Cand dansa pe scena, singur sau alaturi de mari dansatori, numai retardat emotional nu era. Cand facea pasii moonwalk dovedea tot retard emotional? Pentru pasii astia a fost felicitat de Astaire, iar pentru miscarea din Smooth Criminal a primit patent in State…S-a mai spus despre el ca era dezaxat- cine n-ar fi cu atatea acuzatii pe cap si cu viata lui de artist…..ca era excentric- care mare artist nu este…ca era pedofil- uite ca s-a dovedit ca n-a fost, pur si simplu iubea copiii, nu in sens pedofil. Cum ar fi compus cantecul Heal the world si cum ar fi pus bazele unei fundatii pentru copii un pedofil? S-a mai spus ca a fost homosexual- si daca ar fi fost care era problema, noi nu-l iubim pentru ca ar fi fost homosexual ,ci pentru arta lui…..totusi, Diana Ross si prima sa sotie au spus ca era cat se poate de barbat…S-a mai spus ca si-a albit pielea, totusi, doctorii lui spun la unison ca a avut vitiligo si lupus, sunt poze peste tot in care se vad petele albe de pe piele, iar el mereu a spus ca e mandru ca este negru….S-a sustinut ca si-a facut mii de operatii estetice, dar daca multe dintre cicatricile lui erau de la accidentul de la reclama Pepsi unde i-a luat foc parul si o parte de fata? Si ce daca a facut operatii, cati altii nu fac si nu deranjeaza pe nimeni….Se vrea acum a se demonstra ca se droga- da ,lua calmante pentru durerile de articulatii, date de lupus, pentr
  • 0 (0 voturi)    
    MJ (Duminică, 12 iulie 2009, 15:31)

    andrei.M.J. [anonim]

    nu avem ce sa facem cel putin nea lasat ceva muzica care va fi mereu ca si cum ar fi el
  • 0 (0 voturi)    
    It's not true!! (Miercuri, 15 iulie 2009, 23:16)

    John [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=_-kjELB1sXo

    http://www.youtube.com/watch?v=-gOjJPnNPp0

    World Music Awards 2006
  • 0 (0 voturi)    
    anonim (Duminică, 19 iulie 2009, 20:59)

    larisa [anonim]

    M.J.....va ramane un mare om...artist ..pt multi...o legenda....nu mai suport sa mai citesc vreun comment plin d rautate despre el...nu a fost lasat in pace cat a fost in viata din diferite motive..poate chiar din foarte multa invidie si de asemenea din cauza lacomiei unora care nu doreau decat sa scoata banii de pe urma imaginii lui....nu inteleg de ce a fost atat de mult criticat pt faptul ca dormea in pat cu copii9mai ales cu ai lui)...eu nu am absolut nimic impotiva...nu mi se pare deloc deplasat..dar ..ma rog...unii au vazut in asta un lucru rau...l-am vazut in multe ipostaze alaturi de copii..in special ai lui si era extrem de atent..grijuliu..protector...nu puteai sa vezi pic de rautate in ochii lui...mereu timizi...timorati si blanzi....t iubesc mult M.J...R.I.P.
  • 0 (0 voturi)    
    RUSINE PRESEI (Vineri, 24 iulie 2009, 14:28)

    adela [anonim]

    nu am fost o fana inraita,dar ascultam muzica lui,pt k era de foarte buna calitate si face spectacole de zile mari,nimeni nu a mai fost k el si nici nu va mai fi.....nici acum k a murit nu il lasa in pace, numai vorbe grele se aduc la adresa lui..k si in tot restul vietii sale...nu va fost mila de el........a fost doar un copil manipulat de adulti.....acum spuneti k e rege...pana acum a fost pedofil,homosexual si multe altele...........nu aveti putin respec nici macar acum k a murit......... rusineeee presei din intreaga lume...............
  • 0 (0 voturi)    
    michael jekson (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 21:22)

    geanina [anonim]

    ai fost un mare artist si o sa fi in continuare,vei ramane in sufletele noastre pt totdeauna.ODICNESTE-TE IN PACE.
  • 0 (0 voturi)    
    Michaiel Jackson (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 21:37)

    Daiana [anonim]

    Mie mi s-a parut un om de exceptie, mi-a placut tare mult de el, nu degeaba i se spunea regele pop, arata foarte bine atunci cand era negru, era tare dragut, mai ales in thriller era superb. Cred ca numai dumnezeu a vrut ca MJ sa fie alaturi de el. TE IUBESC MJ!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    despre MJ (Marţi, 4 august 2009, 18:34)

    mikabuggy [anonim]

    rusinos din partea unor "profesionisti" sa publice acest "articol" despre viata intreaga a unuei LEGENDE , a unui ARTIST care a revolutionat muzica si care nu va fi nicicand depasit, si in ziua de azi sunt cantareti care s-au imbogatit "inspirandu-se" din muzica, ritmurile, dansurile si show-urile lui.daca nu aveati spatiu pt mai mult mai bine deloc.vi se par detalii concertele, sutele de premii sau turneele despre care nu ati pomenit nimik?sau vi se par insignifiante cele peste 300 de milioane $ pe care le-a donat?Rusinos, este din ce in ce mai rusinos sa traiesti in aceasta tara, dar avem ceea ce meritam din moment ce ne vaitam fara a face o catusi de mika schimbare.acest comentariu reprezinta o revolta.
  • 0 (0 voturi)    
    ce nesimtsire (Sâmbătă, 29 august 2009, 23:59)

    Luv uh [anonim]

    daca va uitatsi la un comm...muritsi...deci e chiar..pff:((...auzitzi ce spoone "ptr cantaretsii aia tot respectul dar ptr un om homosexsual ji un pedofil nu".....NU era nici pedofil NU era nici homosexual...sa ii fie rusine celui care invinovatseste p nedrept oameni extrem de buni:X:X:X:X
  • 0 (0 voturi)    
    chiar nu mai pot fara el (Joi, 3 septembrie 2009, 16:42)

    simonik [anonim]

    nu stiu cum sa intamplat nu stiu.chiar daca am doar 14 ani de mica lam iubit pe michael jackson.am tot ce se poate (tricouri,bluze costumatiile lui)tot si stiu totul despre viata lui dar din pacate nea alsat nea parasit dc michael de ce zi dc?:((:((:((:((chiar imi pare rau .sa te odihnesti in pace michael.I LOVE YOU VERY MUCH.
  • 0 (0 voturi)    
    regele popului al planetei (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 17:10)

    petro [anonim]

    a fost si va ramane REGELE POP al planetei...nimeni niciodata nu il va putea sa il inlocuiasca...nici d-zeu....melodii lui sunt unucate si mai ales vocea..daca pot sa spun am pierdut o stea a lumii....steau ce ne induma spre muzica adevarata ...acesta a fost MICHAEL JACKSON
  • 0 (0 voturi)    
    Michael (Luni, 12 octombrie 2009, 22:52)

    Rosu Ana [anonim]

    imi place cum canta era cel mai frumos barbat pe cara il stiu dar avea si certuri si pari rele.
  • 0 (0 voturi)    
    Michael (Luni, 12 octombrie 2009, 22:56)

    Rosu Ana [anonim]

    era cel mai frumos barbat care l-am vazut era bolnav si canta bine .
  • 0 (0 voturi)    
    MJ (Vineri, 18 decembrie 2009, 20:32)

    andrei [anonim]

    Asta e a murit ! A trecut multa vreme de cand e mort,dar vad k multi l-au uitat ,eu ink ma intreb e mort sau nu ? Bine ar fi sa nu fie , sa stiu k e viu si e saantos doar atat nu vr neeaparat sa revina pe scena desi as dori mult asta,vr doar sa stiu k e viu si e sanatos . Doamne ajutal dak e viu !!!
    Dumnezeu sa-l ierte dak e mort !!! Adio MJ o sa ascult muzica ta toata viata , Adio!
  • 0 (0 voturi)    
    MJ (Miercuri, 23 decembrie 2009, 17:03)

    britney spears [anonim]

    am doar 13 ani...ma uitam in septembrie 2008 la Dansez pentru tine...cineva a dansat pe Dangerous..a inceput sa-mi placa..dar nu eram inebunita.Peste cateva luni,mai exact de Paste,mama mi-a aratat niste videoclipuri cu el...a inceput sa-mi placa mai mult.In dimineata de 25 Iunie la ora 7 si ceva,mama vine la mine: trezeste-te,a murit Michael!..pe moment nu am realizat..nici nu mai stiam cum ma cheama....de atunci am plans in continuu...am facut crize...nu stiu...nu cred ca o sa uit vreodata ziua aia..a fost cea mai urata zi din viata mea..cred eu ca a fost un om deosebit..nu te puteai satura de muzica lui..nu puteai sa zici ca melodia nu stiu care e veche...i love you MJ!
  • 0 (0 voturi)    
    :(( (Vineri, 1 ianuarie 2010, 21:45)

    catalin [anonim]

    pakat k a murit regele muzicii POP
  • 0 (0 voturi)    
    darya (Sâmbătă, 2 ianuarie 2010, 23:07)

    daryastefanya [anonim]

    michael jackson a fost cel mai tare cantaret din romania
  • 0 (0 voturi)    
    Michael Jackson (Miercuri, 10 martie 2010, 18:20)

    alexutza [anonim]

    deci..in primul rand..:((:((:((>....REGRET NESPUS NEPSUS DE RAU:((:((:((:((:((:((.....k a murit REGELE MUZIICII POP ...A FOST CEL MAI BUN:((:(((..in primu rand lucrul pe care il regret cel mai mult e k l'am descoperit dupa ce a murit si nu inainte pt k nu prea am avut posibilitatea:((:((...si mai imi pare nes[us de rau k STIAM k era pe cale sa vina in bucuresti..si a murit:((:((si akm imi dorec asha de mult sal vad dar nu se mai ppoate:((:((:(((((..unii spun k n'a murit..si orkm chiar dak nu e mort nul vom mai putea revedea:((pt k nu o sa mai apare..;)...REGRET NESPUS DE MOOLT..SI AKMA.II.ASCUL MUZ IN FIECARE ZI[in special concertul de la buc..care a fost cel mai tare:X:X[si va rog nu mai com despre el..pt k habar nu aveti cei k voi aia care zik k a fost rau..:x..nim nu ar fi fak gesturile pe care lea fak el.sa ia pers pe scena..in fine sa le ia in brate sa le pupe..NIMENI BAI NIMENI:-j';;:((PARE RAU MICHAEL VEI RAMANE IN SUFLETU; MEI MEREU:((
  • 0 (0 voturi)    
    la datorie,in apararea INGERULUI (Sâmbătă, 17 aprilie 2010, 11:44)

    Athina-Aurelia Costea ( Brasov ) [anonim]

    Nico, nu o mai fa tu aici pe judecatoarea, fiindca nu stii nimic, o dovedesti !!! Adevarul il stim doar noi cei care-L iubim pe buna dreptate, si D-zeu. Te inseli amarnic !!! Exact, Gabi, e imposibil ca acest INGER sa fi fost huiduit in 2006 ! Sunt minciuni sfruntate, dovada rautatii, invidiei care-i roade pe unii.
    Gino, TALHARULE, te reintalnesc , iata, si aici !! Dar sa stii, de biciul meu nu ai scapare !!!!Fie si atit de tarziu, ai intrat sub focul meu !!! Si tu, ,,nu zic”!!E valabil si pentru tine ! De ce iti ascunzi numele ? Pentru ca esti LAS !!Am impresia ca esti din Ardeal dupa vorba. Ai facut intreg Ardealul de tot rasul prin sminteala ta !!! ,,Z”, nu ne puteti convinge, cu toate datele adunate in comentariul dvs ! Inca o minciuna !Nu te poti ascunde nicaieri in lume. Exista o evidenta a populatiei. Nu poti trai in jungla. Nu va lasati influentat de acei mincinosi de profesie , dornici de reclama in urma raspandirii senzationalului !Adevarul este crud : a fost ucis acest INGER. Inteleg perfect ca e insuportabil de acceptat..
  • 0 (0 voturi)    
    ((:)) (Sâmbătă, 22 mai 2010, 20:23)

    kk [anonim]

    nu mi-a plakut niciodath de el sh nici de muzica lui
  • 0 (0 voturi)