Update: Avertizare de fenomene meteo periculoase in Bucuresti. 4 persoane, lovite de trasnet la Mogosoaia

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 24 iunie 2009, 21:08 Ultima ora

Meteorologii au emis, miercuri, o avertizare de fenomene meteo periculoase, valabila intre orele 21.00-22.00, in Bucuresti si in imprejurimi. Vor fi vijelii, descarcari electrice, caderi de grindina si precipitatii abundente, transmite Realitatea TV.

Este vorba de o masa de nori care se deplaseaza deasupra Capitalei de la sud est la nord vest.

Furtuna a facut deja pagube in Craiova si Targu Jiu, unde mai multe masini au fost avariate de crengile smulse din copaci, iar traficul a fost dat peste cap pe mai multe drumuri. Acoperisul unui bloc a fost smuls de vant, la Targu Jiu.

Update: 4 persoane au fost lovite de trasnet la Mogosoaia, transmit televiziunile de stiri.



Citeste mai multe despre   






















4188 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    ultima data cand am fost in Bucuresti (Miercuri, 24 iunie 2009, 21:48)

    Ovidiu [anonim]

    patru tigani s-au dat jos dintr-un jeep dupa ce s-au pus de-a curmezisul strazii si i-au dat doua palme unui taximetrist de vreo 60 de ani cu parul alb pentru ca cica nu i-ar fi lasat sa depaseasca...

    aia numesc eu fenomen periculos...
    • +3 (3 voturi)    
      Si tu ce ai facut? (Joi, 25 iunie 2009, 9:18)

      Anton [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Te-ai ascuns dupa volan sperand sa nu se ia si de tine cumva? Incepe odata sa faci ceva, nu doar sa postezi comentarii cu ce te doare pe tine in cele mai putin relevante stiri/subiecte. Scuze iti poti gasi oricand, ba ca erau 4, ba ca erau bronzati si tot asa... Sa ai curaj sa actionezi e mai greu

      Ce ai reusit scriind comentariul asta la o stire meteo?
  • +1 (7 voturi)    
    Basescu ! (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:14)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    El e de vina ! Clar ! Sa-l suspendam !!!

    Probabil Domnugadea si LaptopStan deja stabilesc niste conexiuni. Nu mai zic de "deontologii" de la Becalitatea TV ...
  • +1 (3 voturi)    
    ! (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:22)

    Sos Iute [anonim]

    In Mogosoaia e ceva in aer !
  • +2 (4 voturi)    
    de la sud-nord la est-vest (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:36)

    pehash [utilizator]

    furtuna care vine dinspre mediterana, a trecut prin craiova si targu jiu, acum vine spre bucuresti. mai bine bagati direct link-ul catre imaginile radar de la inmh.
    • +3 (3 voturi)    
      Gresit (Miercuri, 24 iunie 2009, 23:30)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui pehash

      Salut! E gresita ipoteza ta ca frontul vine dinspre Craoiva si Tg. Jiu spre Bucuresti. Circulatia aerului, implicit a frontului dina ceasta seara este dinspre SE catre NV, cum dealtfel s-a si subliniat in articol.
  • 0 (0 voturi)    
    o parere (Joi, 25 iunie 2009, 14:15)

    Maze [anonim]

    Natura e din ce in ce mai violenta,
    iar noi ne pierdem in explicatiii stintifice fara sa intelegem ca de fapt Natura reactioneaza la felul in care ne purtam cu ea. Procesul asta va evolua pana vom intelege mesajul si vom reactiona in consecinta. Planeta are propria ei constiinta.

    Cine nu intelege sensul existentei sufera pana revine la el. E simplu dar implicatiile sunt extraordinare.

    Evoluati ca nu costa nimic.