VIDEO Un politist  a fost impuscat in timpul unei misiuni la Nadlac

de Carla Dinu     HotNews.ro
Marţi, 9 iunie 2009, 7:11 Ultima ora

Un agent de politie in varsta de 29 de ani a fost impuscat in abdomen, marti dimineata, de un urmarit general in timp ce-l pandea impreuna cu alti trei colegi.

Politistii aveau informatii ca barbatul dat in urmarite generala se ascunde intr-o casa parasita din orasul Nadlac.

Un coleg al politistului a reusit totusi sa-l imobilizeze pe urmarit. Era dat in urmarire generala pentru furt.

Politistul este pe masa de operatii in stare stabila, dar grava. Colegii sai fac apel pentru donarea de sange de grupa 01.



Citeste mai multe despre   






















1737 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    vesta antiglont (Marţi, 9 iunie 2009, 8:31)

    Ovidiu [anonim]

    cand pandesti un urmarit general, nu il pandesti doar in amiou si camasa de la Brainconf...ci e bine sa porti si vesta antiglont pe tine... ca s-ar putea sa ti-io iei...dar deh.. de unde bani daca pe un Logan MAI-ul a cheltuit 70.000 EUR...

    in alta ordine de idei... cam asta e ce se intampla cand politia e lenesa si incepe sa ignore infractionalitatea... infractorii capata curaj si incep sa nu mai aiba teama de a omora un politist...de a jefui o banca, de a jefui o casa de schimb...
    • 0 (0 voturi)    
      Deci nu chiar in Arad, ci la Nadlac... (Marţi, 9 iunie 2009, 9:27)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Precizarea este
      cu atat mai necesara acum, dupa euroalegeri.
      Fara precizarea cu Nadlacul
      am fi putut banui ca incidentul a avut loc chiar in Capitala Aradului , la Cluj.
      *
      Reactia violenta a celui incoltit este
      condamnabila, dar logic, de inteles.
      Daca ar fi fost traficant de maijuana
      nu mai avea nici un sens sa folosesca pistolul,
      intrucat UE va stabili in curand
      ca este negustor cinstit.
      *
      Sper ca Romania sa impuna
      cu fermitate acesta ideea politica,
      oricat s-ar opune Presedintele Norvegiei.
      *
      Vestea buna pentru polititul impuscat este ca
      in curand i se va micsora salariul
      pana la nivelul unui invatator,
      mai putin sporul de toxicitate, ca dascalul lucreaza cu plastilina.
      • 0 (0 voturi)    
        Pt Mihai 2 (Marţi, 9 iunie 2009, 12:44)

        LoL [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

        Sincer nu are nici un sens la ce scrii... De cand e capitala aradului cluj? ce rost are sa mai vb cand habar nu ai ce vrei sa scrii? ce legatura are marihuana cu acest caz si ce legatura are presedintele norvegiei cu legea care se accepta in romania sau nu? Si apropo, politistii nu au nici un spor de toxicitate, iar dascalii nu mananca plastilina ;)
    • +2 (2 voturi)    
      Veste (Vineri, 12 iunie 2009, 0:15)

      shadow [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      In Romania politistii inca nu poarta veste antiglont la diverse actiuni. Doar cei de la forte speciale. Ma intreb de ce au plecat in misiune politisti obisnuiti si nu au fost trimise trupe de interventie rapida, cand se stia ca personajul este un infractor periculos. Aici e vina unui superior de la un birou pa care`l doare in fund ca cei de sub el pot muri. Asta e ... multa sanatate politistului.
    • 0 (0 voturi)    
      Vorbesti vorbe ... (Vineri, 12 iunie 2009, 0:51)

      Morpheus [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Politia e lenesa zici ... nu stiu daca ti-ai dat seama insa nici bani de benzina de multe ori nu au politistii dar apoi sa le cumpere veste antiglont superba noastra clasa politica ...

      Dar pacat fiindca nimeni nu cunoaste conditiile in care se lucreaza ... toti vad numa salariile "de mii de lei" ale politistilor si nu vad magariile facute de cei de la Bucuresti.

      Multa sanatate!
  • 0 (2 voturi)    
    felicitari politiei romane ca isi face datorie (Marţi, 9 iunie 2009, 10:24)

    name [anonim]

    Daca cumva infractorul era impuscat de politist, politistul ar fi ajuns sa fie cercetat pt abuz in serviciu si alte prostii. Daca trage hotul in tine e ok , dupa ca incasezi 3-4 plumbi ai voie sa scoti arma la el. Nea Nicu unde esti tu
  • 0 (2 voturi)    
    Lipsa de autoritate a statului (Joi, 11 iunie 2009, 22:35)

    D.Lavrancea [anonim]

    Pe vremea lui Ceausescu nu se intampla asa ceva . Acum avem 50 % din copii analfabeti , pupal-ar in ...cei ce l-au impuscat . Se aude ?
  • +3 (3 voturi)    
    INCREDIBIL (Joi, 11 iunie 2009, 23:50)

    x [anonim]

    Ala a impuscat un politist si este inca in viata ?
    In SUA daca facea asa ceva era demult gaurit

    Legile sunt facute sa faca din politia romana o victima sigura .
    Nu pot sa cred ca ala a tras in politist iar colegii acestuia se mai chinuiau sa il imobilizeze, trebuia gaurit imediat .

    Inca o precizare , cum sa mergi in misiune fara vesta anti glont ?

    Baieti , treziti-va la realitate pina nu o sa deveniti tinte vii ale infractorilor

    Multa sanatate politistului
  • 0 (0 voturi)    
    cumintirea cu glontul (Vineri, 12 iunie 2009, 0:23)

    costel [anonim]

    Ala imediat ce a scos un pistol trebuia gaurit, somat sa lase arma jos si tras in el ,si prin somatia inteleg ceva de genu scurt "lasa arma jos sau iti cumperi sicriu" si impuscat pe loc. Ca sunt destui tampiti in tara asta. O sa ne fie frica in curand sa mai iesim pe strada si-au luat-o toti smecherii in cap. Cumintirea cu forta glontului.