Circulatia pe soseaua Nicolae Titulescu este inchisa de astazi, pentru o jumatate de an

de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2009, 7:14 Ultima ora

Traficul rutier pe soseaua Nicolae Titulescu din Bucuresti este inchis incepand de luni dimineata pentru o perioada de sase luni, din cauza inceperii lucrarilor la rampa de acces pe Pasajul Basarab.

Circulatia va fi restrictionata pe tronsonul dintre Calea Grivitei si Bulevardul Al. I. Cuza. Riveranii vor avea acces pe o singura banda de doar 3 metri.

De asemenea, pe str. Comana, dinspre sos. Nicolae Titulescu catre Calea Grivitei, va fi sens unic.
























2076 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    traiasca pasajul (Luni, 18 mai 2009, 9:31)

    mirci [anonim]

    traiasca pasajul de interes national !
  • -1 (3 voturi)    
    strada Nicolae Titulescu.... (Luni, 18 mai 2009, 9:41)

    Christian [anonim]

    din _BUCURESTI_ ... Extrem de enervant cand se "uita" specificarea orasului. De ce trebuie sa fie implicit Bucuresti?
    • +2 (2 voturi)    
      Mda (Luni, 18 mai 2009, 10:51)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Christian

      Ia-o si tu ca atare, nu te mai imbufna gratuit.
      Patea nasoala e ca eu am treaba zilnic pe-acolo si se circula destul de prost si inainte. Partea buna e ca dupa ce se termina pasajul ar trebui sa se circule mai bine, probabil se vor regandi si Banu Manta si Titulescu, care trebuie largite cumva.
      Poate baga si 41 pe-acolo:)
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine inchideti tot bucurestiul (Luni, 18 mai 2009, 9:43)

    eugen [anonim]

    Inafara de pliante prin care ne anunta ca-si cer scuze de disconfort, nu au facut nimik altceva.
    In zona cred ca sunt vreo 500 de masini care momentan vor ramane fara loc de parcare, ce a facut municipalitatea???, ne-a trimis pe Grivitei sa parcam langa liniile de tren, mai exact 2 parcari mici, oricum full tot timpul, in care incap maxim 100 de masini.
    E bine macar ca au pus politia in zona ca nu cumva sa le incurcam "lucrarile".
  • 0 (0 voturi)    
    lucrari (Luni, 18 mai 2009, 10:57)

    Armand [anonim]

    O sa dureze 6 luni lucrarile ???

    Ce gluma .... Poate 1,2 ani minim.
  • -2 (2 voturi)    
    oras? (Luni, 18 mai 2009, 11:54)

    claudiu [anonim]

    din ce oras e strada asta ? ati uitat ca mai exista cel putin 10mil romani (populatie urbana) care ar putea avea strada(sos) Nicolae Titulescu in orasul lor !?
    • +1 (1 vot)    
      Da,da (Luni, 18 mai 2009, 12:36)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui claudiu

      Si ce probleme de trafic ati avea voi, de exemplu?
      E redundant sa mentionezi Bucuresti dupa ce spui de blocaje in trafic.
    • +1 (1 vot)    
      daca ai stii sa citesti .. (Luni, 18 mai 2009, 12:46)

      nu conteaza [anonim] i-a raspuns lui claudiu

      in primul rand scrie:' Traficul rutier pe soseaua Nicolae Titulescu din Bucuresti ...'
      Totul e sa fii atent....Si oricum, mai importanta era esenta subiectului ...
  • -2 (2 voturi)    
    . (Luni, 18 mai 2009, 13:16)

    claudiu [anonim]

    @anonim:
    nu scrie in titlu ca e din buci, altfel nu mai intram aici
    @nu conteaza:
    din pacate mai sunt si alte orase unde sunt blocaje in trafic
    • +2 (2 voturi)    
      titlu (Luni, 18 mai 2009, 15:25)

      Armand [anonim] i-a raspuns lui claudiu

      Titlul suna in felul urmator:

      "Traficul rutier pe soseaua Nicolae Titulescu din Bucuresti este inchis incepand de luni dimineata pentru o perioada de sase luni, din cauza inceperii lucrarilor la rampa de acces pe Pasajul Basarab. "

      Ce nu ti-e clar aici ?
      • -2 (2 voturi)    
        titlu = (Luni, 18 mai 2009, 15:44)

        claudiu [anonim] i-a raspuns lui Armand

        Titlul este: Circulatia pe soseaua Nicolae Titulescu este inchisa de astazi, pentru o jumatate de an
  • 0 (0 voturi)    
    Nici o rezolvare! (Luni, 18 mai 2009, 15:38)

    mark_atmail [utilizator]

    nu va rezolva nici o problema de circulatie acest pasaj. titulescu (intre primarie si p-ta victoriei) este acum foarte aglomerat si se circula pe o singura banda, de alfel ca si pe banu manta...da cand o sa vina dinspre grozavesti zeci de mii de masini...
    si alta mare problema e ca de la coborarea de pe pasaj (spre guvern) pana in p-ta victoriei mai sunt 4 (patru) semafoare...tare nu?
    strazile nu cred ca se vor largi pentru ca la ultima borduriada de anul trecut, titulescu a pierdut din carosabil, iar spatiul verde de pe mijloc nu il va sacrifica nimeni.
    sa nu mai pomenesc ca parcari pentru oamenii din zona nu se vor face niciodata!
    spagile pentru pasaj s-au lua de mult. inainte de 2004.
    chiliman in campania din 2004 la antena 1 si citez "locuitorii din zona vor fi sacrificati"... acum se da impotriva pasajului ca nu mai e cu imbecilul de base, de...
  • 0 (0 voturi)    
    ... macar de ar fi informatia completa sau corecta (Luni, 18 mai 2009, 19:24)

    Tedu [anonim]

    Referitor la "... pe str. Comana, dinspre sos. Nicolae Titulescu catre Calea Grivitei, va fi sens unic. "
    Str. Comana se intersecteaza doar cu Bd. Titulescu. Ca sa ajungi de pe Comana pe Grivitei trebuie sa mergi pe cel putin o alta strada. Astazi, nici Comana si nici strazile prin care ea comunica cu Grivita nu aveau sens unic.
    Poate Primaria ne aude si reglementeaza corectsi complet situatia, iar voi poate verifati informatiile (o harta era usor de gasit si analizat) inainte sa le dati publicitatii. Niste semafoare temporare pe Grivitei la iesirile strazilor unice de ocolire nu ar strica.