Avocatii lui Gigi Becali au depus cerere pentru eliberarea provizorie a omului de afaceri

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 10 aprilie 2009, 21:30 Ultima ora


Avocatii omului de afaceri Gigi Becali au depus, vineri, la Judecatoria Sectorului 1, o cerere de eliberare provizorie e clientului lor, anunta Mediafax.

Gigi Becali a fost arestat preventiv, vinerea trecuta, pentru 29 de zile, fiind acuzat de sechestrarea a 3 persoane care i-au furat autoturismul in luna ianuarie.

Avocatii lui Gigi Becali au facut deja recurs la decizia de arestare preventiva a omului de afaceri, insa recursul a fost respins de instanta la inceputul acestei saptamani.

Gigi Becali a fost arestat preventiv impreuna cu bodyguarzii sai, Catalin Zmarandescu, Stefan Dediu, Nicolae Dumitrascu si Dumitru Beciu. Avocatii acestora din urma au anuntat ca vor depune, de asemenea, cereri de eliberare provizorie a clientilor lor.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1124 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    e bolnav !? (Vineri, 10 aprilie 2009, 21:43)

    slv [anonim]

    ... sau are o intalnire de afaceri ce nu poate fi ratata?

    Eliberare provizorie ... instanta spune ca e pericol public si ca trebuie sa ramana in arest, iar el spune "dar nu ies de tot, ci doar un pic, provizoriu, pana rezolv eu cu niste baieti" :-)

    Iar body-guard-ul Beciu spune ca e bolnav si ca nu suporta regimul de detentie, el trebuind sa mearga regulat la statiuni balneo-climaterice .... cine l-a angajat body-guard!?:-)
  • +3 (3 voturi)    
    becali (Vineri, 10 aprilie 2009, 22:04)

    tvt [anonim]

    De ce nu va interesati mai mult de nivelul de trai al oamenilor din tara asta?Credeti ca becali are nevoie de compatimirea voastra?Cautati in jurul vostru situatii mai demne de adus in prim-plan, nu becali!!
  • +2 (2 voturi)    
    NU SUNTEM TAMPITI !!!!!! (Vineri, 10 aprilie 2009, 23:07)

    Marius [anonim]

    DACA JUSTITIA A GRESIT ODATA ASCUNZANDU-L PE becali SPER SA NUMAI FACA UNA SA-I DEA DRUMUL .
    ACOLO E LOCUL LUI
  • -4 (4 voturi)    
    Vedea-va-s in locul lui (Vineri, 10 aprilie 2009, 23:35)

    Sinteti javre fara suflet [anonim]

    SLV si TVT, cred ca sinteti unul si acelasi securache sau procurache care ati contribuit la arestarea lui Becali si acum incercati sa contracarati imaginea de kko pe care v-ati facut-o singuri, scriind aici. Asa ca va blestem sa ajungeti si voi in puscarie.Va blestem sa vi se fure masina, sa prindeti hotul chiar atunci, sa-l loviti in incaierare, sa cada cu capul de caldaram, sa moara si voi sa faceti puscarie 15 ani; sa aveti timp timp sa meditati la cum v-ati bucurat de necazul ciobanului. Iar in timp ce zaceti in puscarie, seful vostru sa va faca sotia, amanta lui.
    • 0 (0 voturi)    
      esti orb de ura, omule! (Luni, 13 aprilie 2009, 23:15)

      slv [anonim] i-a raspuns lui Sinteti javre fara suflet

      Nimeni nu s-a bucurat de puscaria lui Gigi, este vorba de altceva, despre nesimtirea unora ca el care cred ca poata sa faca ce vor ei si sa nu fie trasi la raspundere. Gigi nu a incercat sa isi apere masina, luptandu-se cu hotii, ci a actionat ca un mafiot. E o diferenta uriasa intre ce a facut el si legitima aparare a bunului pe care ne-o "urezi" noua.
  • +1 (1 vot)    
    Traiasca Vadim si Becali (Vineri, 10 aprilie 2009, 23:39)

    make [anonim]

    Becali Presedinte cu Vadim ministru de Interne, or sa puna ordine, in Militie si Procuratura care sint aceleasi din 1947 de la abdicarea Regelui.
    Stiu doar sa bata cu bulanu ca pentru pix au degetele prea groase.
  • 0 (0 voturi)    
    OTV (Sâmbătă, 11 aprilie 2009, 0:13)

    elodia [anonim]

    Probabil e invitat la Dan Diaconescu!!! Nu ratati! A gasit-o pe Elodia in inchisoare. :)
  • 0 (0 voturi)    
    Nihil sine o tzara de stiinta de carte (Sâmbătă, 11 aprilie 2009, 0:41)

    Dan [anonim]

    Tovarasi, un cod de procedura penala/penal costa impreuna max 20 Lei. Puneti mana de la mana in redactie si mai lecturati-l din cand in cand sau macar fiti atenti cand luati interviu avocatilor. E "LIBERARE provizorie", nu ELIBERARE (ca aia e dupa ce faci puscarie si te lasa acasa) si e de 2 feluri. De care au cerut avocatii? Ca una-i una, alta-i alta. Nu va dau raspunsul, daca vreti sa faceti stiri corecte, munciti. Eventual va pot ajuta: cautati prin Codul de procedura penala, art. 160 indice 1 si urmatoarele.
    Hai, ca daca faceti un minim efort iese de o stire.
    • 0 (0 voturi)    
      Liberare (Sâmbătă, 11 aprilie 2009, 11:01)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui Dan

      Ei hai nu te mai da mare, stimate domnule. In limba romana se spune in mod normal "eliberare", iar daca marii juristi ai tarii au ciuntit un cuvant din agramatism / incultura / orgoliu, atunci prostia e a lor. La fel e si cu "turburarea" ordinii publice, care, vai Doamne, nu e batrana tulburare din limba romana, e musai cu r, "turburare". Infatuare de neam prost, parerea mea.
  • 0 (0 voturi)    
    becali (Sâmbătă, 11 aprilie 2009, 8:37)

    georgiana [anonim]

    bai voi astia care va grabiti sal vedeti pe becali dupa gratii,ati facut vreodata srbatorile fara familie??????????nu cred deaia nu stiti ce fel este.poate in ultimul ceas justitia isi va a seama ca a facut o greseala mare si il va elibera.capul sus becali si m voi ruga alaturi de tine ptr eliberarea ta.si te vom vot alaturi de toata familia mea.multa bafta
  • 0 (0 voturi)    
    BECALI VREA SA PETREACA PASTELE LIBER (Sâmbătă, 11 aprilie 2009, 10:22)

    marius [anonim]

    VOI SUNTETI IDIOTI? VREA SA FIE ELIBERAT PROVIZORIU PENTRU A PETRECE PASTELE IN FAMILIE....DOAMNE CE MINTE AU ROMANII ....
  • 0 (0 voturi)    
    Manipulare (Sâmbătă, 11 aprilie 2009, 12:22)

    Batrana [anonim]

    De ce publicati numai anunturile care sunt impotriva lui Becali? Voi nu sunteti ziaristi sau jurnalisti, voi sunteti niste marionete si eunuci care trag si ei la ce pot.... Halal media are tara asta. De aia traim cum traim, nu aveti curaj sa spuneti lucrurilor pe nume si va spuneti parerea in functie de interese. Nu aveti nici sira spinarii, nici constiinta. Chiar asa ati ajuns, va vindeti pentru un sendwish?? Becali e clar ca a fost arestat pe motive politice si pentru ca nu are aliati in lumea politica, a ramas in continuare in arest. Daca vrea sa faca ceva cuiva, chiar credeti ca n-ar putea sa dea ordine din puscarie?? Sper doar atat: intr-o zi, mafiotii si criminalii pe care ii acoperiti sa bata si la poarta voastra si sa va nenoroceasca, asta meritati!
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu (Joi, 16 aprilie 2009, 14:08)

    ionut [anonim]

    sa fie an libertate pentru ca nu are nici o vina ca i sa furat limuzina nu este corect ca becali sa fie an arest si hotii sa fie an libertate, toti acesti judecatori sant an potriva lui a donat mai mult decat toti din acest popor.