Ofiterul DGA Petru Pitcovici sustine ca omul de afaceri Puiu Popoviciu ar fi vorbit cu Traian Basescu

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 27 martie 2009, 20:12 Ultima ora

Curtea de Apel Bucuresti reda, in decizia prin care a respins propunerea de arestare facuta pe numele lui Cornel Serban, Puiu Popoviciu si Petru Pitcovici, o convorbire dintre acesta din urma si politistul Motoc in care se arata ca Popoviciu ar fi vorbit chiar cu Traian Basescu, relateaza NewsIn.

"In contextul dat, incurajarea ofiterului Motoc Ion de a determina prin actele sale solutionarea cu celeritate a dosarului 206/P/2006 si daca se poate si favorabil – neincepere a urmaririi penale privind pe inculpatii Alecu si Popoviciu - se realizeaza, potrivit probelor din dosar si prin invocarea unor nume si relatii interpersonale ale acestuia din urma, in masura sa intimideze sau sa dea cel putin sentimentul unor garantii de sustinere in actiunile sugerate acestuia", se arata in motivarea deciziei instantei.

In motivarea deciziei de a-i lasa liberi pe cei retinuti de DNA, este invocat un proces-verbal din 18.12.2008, continand o nota de redare a unor discutii, in care Pitcovici ii spune lui Motoc Ion "cuvintele spuse de Basescu lui Puiu Popoviciu: „Ba iti dau cuvantul meu ca nu m-am vazut cu Tulus fata in fata. Am vorbit doar la telefon”. In acelasi proces-verbal din 18.12.2008, Pitcovici ii spune lui Motoc Ion ca „Puiu Popoviciu a vorbit cu Basescu” si ca „Puiu Popoviciu este asociat intr-o firma cu fratele lui Basescu", se arata in motivarea Curtii de Apel Bucuresti facuta publica vineri seara.

Magistratul Viorica Costiniu recunoaste, totusi, ca veridicitatea afirmatiilor este greu de asumat din continutul dosarului, "dar o conexiune cu cererea procurorului sef de sectie de abtinere, (Doru Tulus n.r.) in instrumentarea acestui dosar si acceptata la nivelul conducerii D.N.A. este posibila".

Curtea de Apel Bucuresti mai sustine ca ofiterul de politie judiciara al DNA, Ion Motoc, denuntator in acest dosar, ar fi avut o atitudine incurajatoare, dandu-le de inteles inculpatilor ca se poate "rezolva" dosarul.

"In raport de datele dosarului, Curtea considera ca luarea masurii arestarii preventive cu privire la inculpati este excesiva, nu-si gaseste acoperire legala in conditiile invocate de Parchet art. 148 lit. f Cod procedura penala (pentru inculpatii Serban si Pitcovici) si respectiv art. 148 lit. b si f Cod procedura penala (pentru inculpatul Popoviciu). In opinia Curtii nu sunt intrunite in mod cumulativ conditiile legale exceptionale, care sa justifice o astfel de masura extrema, cum este privarea de libertate", se arata in motivare.

 Potrivit acesteia, inculpatii nu au antecedente penale, "cu o comportare anterioara buna, nu exista dovezi ca acestia s-ar sustrage procedurilor judiciare in desfasurare. Aducerea cu mandat a inculpatilor pentru audiere din dispozitia procurorului de caz nu a avut la baza vreun refuz anterior al vreunuia din inculpati de a se prezenta la Parchet (precizare facuta in concluziile orale de procurorul", explica judecatoarea Viorica Costiniu motivul pentru care nu i-a arestat pe inculpati.

Cornel Serban, fostul sef DGIPI, Petru Pitcovici, de la DGA, si omul de afaceri Gabriel Popoviciu nu au primit mandate de arestare preventiva, in noaptea de miercuri spre joi, de la Curtea de Apel Bucuresti. Procurorii au declarat recurs.

Valeriu Turcan: Traian Basescu nu s-a intalnit niciodata de cand e presedinte cu Popoviciu sau cu procurorul Tulus

Purtatorul de cuvant al Administratiei Prezidentiale, Valeriu Turcan, a precizat vineri, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, ca seful statului nu a avut nicio intrevedere cu omul de afaceri Puiu Popoviciu de cand este presedinte si nici nu a vorbit la telefon cu acesta, asa cum ar fi rezultat din informatii aparute in cazul Cornel Serban. De asemenea, Turcan a negat faptul ca seful statului ar fi vorbit vreodata cu procurorul Doru Tulus, relateaza NewsIn.

Purtatorul de cuvant al presedintelui a precizat ca, in opinia sa, este vorba despre trafic de influenta, in care doua persoane au incercat sa se foloseasca de numele presedintelui pentru a fi mai convingatori. "Presedintele respinge orice incercare de a fi asociat cu acte ilegale si, dupa cum a spus-o el insusi astazi, este o mare dezamagire faptul ca un ofiter superior incearca sa faca trafic de influenta uzand de numele domniei sale", a precizat Turcan.

Intr-o interventie ulterioara, Valeriu Turcan a tinut sa precizeze ca seful statului a "verificat" daca exista vreo legatura de afaceri intre fratele sau si Puiu Popoviciu. "Va pot comunica faptul ca aceasta informatie nu are nicio baza reala, cu alte cuvinte nu exista nicio legatura de afaceri intre fratele domnului presedinte si domnul Popoviciu", a afirmat purtatorul de cuvant al presedintiei.


Citeste mai multe despre   



















4177 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    incepe WATERGATE-ul romanesc (Vineri, 27 martie 2009, 20:35)

    AYAN [anonim]

    presimt ca incepe watergate-ul romanesc ..... incepe apusul lui base ?
    • +4 (10 voturi)    
      watergate (Vineri, 27 martie 2009, 20:43)

      NADIN [anonim] i-a raspuns lui AYAN

      nu are cum sa inceapa un watergate; ar trebui sa existe justitie independenta in romania
      • -1 (1 vot)    
        patriciu (Sâmbătă, 28 martie 2009, 7:56)

        qwer [anonim] i-a raspuns lui NADIN

        cred ca e o manevra de-a lui patriciu ca sa-l ingroape pe basescu
        in curind toti penalistii vor avea de ales ori intrarea in puscaria ori intrarea in pdl
        pnl trebuie sa fie desfiintat
    • -5 (9 voturi)    
      nu (Vineri, 27 martie 2009, 20:43)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui AYAN

      la noi e alta metoda: politrucul zice ca nu-i drept ce zice dujmanul, alegatorii lui il cred pe cuvant si il voteaza in continuare; nici o dezvaluire, oricat de bine dovedita si de compromitatoare, nu are efect asupra electoratului propriu
    • -4 (8 voturi)    
      ? (Vineri, 27 martie 2009, 20:49)

      I [utilizator] i-a raspuns lui AYAN

      nu
    • +6 (8 voturi)    
      Raspuns: NU (Vineri, 27 martie 2009, 20:59)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui AYAN

      Du-te si te culca linistit acum...
    • +9 (9 voturi)    
      ho! (Vineri, 27 martie 2009, 22:01)

      Reshape [utilizator] i-a raspuns lui AYAN

      Mai usor, ma, ca pina mai ieri faceati spume pe forumuri cum ca dosarul asta e instrumentat politic, la comanda lu' Basescu.
      Hotariti-va odata si nu va mai luati informatia de la Badea Mircea cel Isteric si Stan Nebunu'.
    • +4 (6 voturi)    
      E doar reacţia la adevăr a trusturilor de presă (Vineri, 27 martie 2009, 22:23)

      ion [anonim] i-a raspuns lui AYAN

      Prea e gogonată asocierea cu Băsescu. Cu frati-su, îngheţată+mafie=love, ce mai, o telenovelă ! Doar o singură chestie remarc : prea multă mediatizare anti-Băsescu şi extrem de puţină mediatizare a încrengăturilor reale, evidente, demonstrabile, fără putinţă de tăgadă. (Geoană, Tăriceanu, Vanghelie, PSD, etc). Dar, în sfârşit, aşa au considerat să reacţioneze mogulii !
      • 0 (0 voturi)    
        pis (Sâmbătă, 28 martie 2009, 21:38)

        ionel [anonim] i-a raspuns lui ion

        Cam asa e .
        afacerile cuprului din romania sunt conduse tot pe filiera psd.. Insa toti chiorii spatiului danubiano-pontic sint angajati la dna, la atelierul de facut maturi.
        Acum sa vedem: ori e popo-viciu asta in afacere cu fratele lui base , ori e nasul lui costea (cumnatul lui geoana), adica in afacere cu geoana. Aceasta-i intrebarea: a fi sau a nu fi ?
        De unde a avut psd bani pentru mici si bere in campania de destituire a lui base ?
    • 0 (0 voturi)    
      CIOCOI VECHI SI NOI (Sâmbătă, 28 martie 2009, 17:12)

      filimonescu [anonim] i-a raspuns lui AYAN

      Ciocoi comunisti sunt capitalistii NOI de azi
      si noi ..................
      NOI MURIM SARACI
  • +7 (9 voturi)    
    Bullshit (Vineri, 27 martie 2009, 20:45)

    dan [anonim]

    Eu am impresia ca astia stiau ca sunt ascultati si d-aia spun ce spun. Adica el stie de la cineva ca altcineva i-a povestit acestuia cum discuta el cu altcineva.

    E prea dubios, mai ales ca amandoi militienii sunt oameni de incredere in PSD si deja se vorbeste despre faptul ca au fost arestati pt "nimic".
  • +5 (9 voturi)    
    cand va spun ca tara asta are cancer generalizat ! (Vineri, 27 martie 2009, 20:45)

    Eneas [anonim]

    oricine isi foloseste functia in Romania doar pentru a mai face rost de niste niste bani nemunciti ,necum sa raspunda sarcinilor de serviciu;daca un ex-prim ministru vinde perimetre marine (lasate de ta-su mostenire odata cu vaca familiala ) ,daca un ex-presedinte de senat a lucrat la FNI primind banii de la cei inselati ,daca s-a ajuns ca justitia sa faca front comun cu infractiunea ,incep sa cred ca Iliescu este un extraterestru daca a vazut coruptia inflorind in Romania ,a stiut ca nu poate face nimic impotriva ei si a ramas totusi curat !
    • -5 (5 voturi)    
      Acelasi Eneas! (Vineri, 27 martie 2009, 22:44)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Dupa titlul comentariului, ma asteptam sa vad o umbra de obiectivitate in continutul comentariului dar, culmea!, Eneas face referire la Tariceanu, Iliescu s.a., facand uitata tocmai persoana care apare explicit in articol, respectiv curatul, neprihanitul si inocentul marinar, mult-iubitul si stimatul conducator! De ce oare nu ma mir?!
      • +2 (2 voturi)    
        johnny baiat frumos , cum le sti pe toate (Sâmbătă, 28 martie 2009, 0:58)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui johnny

        trebuie sa recunosc ca sunt un partizan 100% a d-lui Basescu si inca nu sunt dezamagit ;prin comparatie cu atitudinea sa ,cu modul in care lupta cu mafia toti ceilalti politicieni romani sunt niste lepre ; chiar daca ai probleme cu pixul sau cu sugativa ,tot trebuie sa recunosti acest lucru ,in fata evidentei ; Basescu nu da doi bani pe o securistocatura ca Popovici, escrocul a fost lucrat la DNA de Vanghelie si Becali ;in rest ca Basescu are chiar in familie oameni care il jeneaza in activitatea politica ,nu ma bag ;cu parul nu poti sa bati o fata ,daca ea nu are capul pe umeri, iar fratii nu ii alegi!Multumit tataita Johnny ?
  • -2 (2 voturi)    
    Alex! sari la gatul ofiterului DGA! (Vineri, 27 martie 2009, 20:49)

    warchild [anonim]

    noi zau nu avem nimic nici cu tine nici cu base dar nu putem sa nu ne declar plictisiti de tara asta si nu putem sa nu fim pesimisti si nu putem sa nu ne dorim sa plecam pe o insula pustie unde nu sunt oameni! coruptia exista peste tot in momentul in care apare o dorinta apare si coruptia! nu exista egalitate exista doar invidie si dorinta de a avea mai mult decat cel de langa noi cica acest lucru se numeste competitie!
    • +1 (5 voturi)    
      Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 21:47)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui warchild

      Da' ce, copilaş, aţi venit în echipă pe forum ? Credeţi că într-o cantitate mare, prostiile spuse fac un salt calitativ devenind argumente veridice ?
      Mai devreme îmi luasem o marjă de eroare presupunând că ai putea fi de bună credinţă...Mă bucur însă de un lucru : e clar că nici tu nu crezi ce spui ! Respecţi doar procedura, n-ai cum altfel. Poate chiar vei vota cu Băsescu, prea urăşti ceea ce faci ! Succes !
  • +8 (10 voturi)    
    Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 20:52)

    Alex [anonim]

    Criză, războaie, şomaj, FMI, Băsescu, accidente, crime, circ, Băsescu, mafie, corupţie, cămătari, Băsescu, prostituţie, violuri, Băsescu, boli, cutremure, inundaţii, Băsescu, dictatură, dosare, hoţie, Băsescu, morţi, răniţi, foamete, Băsescu, droguri, homosexuali, Băsescu, moguli, minciuni, calomnii, Băsescu, furtună, pericole, naufragiu, Băsescu, demisie, suspendare, asasinat, Băsescu !
    Vrem fericire, bani, Geoană, frumuseţe, deşteptăciune, Geoană, parfum, dreptate, PSD, bunătate, generozitate, Voiculescu, corectitudine, demnitate, Vântu, lumină, viitor, competenţă, CrinAntonescu, adevăr, bogăţie, Patriciu, soluţii, inteligenţă, Geoană, preşedinte, alegeri, salvare, Geoană !
    Ha Ha Ha Ha. La astfel de diversiuni s-a ajuns ?Mafia e aşa de disperată încât îşi permite să insulte inteligenţa tuturor oamenilor oneşti din ţara asta ! Dacă nu le-a putut cumpăra conştiinţele, măcar să-i manipuleze...
    • 0 (4 voturi)    
      Alex esti bun, dar tradarea sta cu 'regele 'la mas (Vineri, 27 martie 2009, 21:21)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Alex

      iti dau un simplu exemplu citind' cronica romana' de saptamana asta ! afacerile din energie erau pe primul loc pe agenda presedintelui Basescu ,dar dupa 4 luni (120 de zile) de la inscaunarea guvernarii Boc la Hidroelectrica ,firma tradarii nationale , este aceiasi conducere de delicventi ,nimic nu s-a schimbat ! de ce ? Videanu asta este PNList este PSDist sau este pus de Basescu ?Este pus de Basescu si totusi a pus botul ! ce mai vrei exemplu mai concludent ? cat crezi ca va rezista Videanu ? tot mandatul...
      • +3 (3 voturi)    
        Antimafia (Vineri, 27 martie 2009, 22:04)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        Ştiu oamenii din energie. Ştiu foarte bine că acolo a fost şi este teritoriul tuturor. Dar mai ştiu că dacă fundamentul Mafiei va fi spart, se va face curăţenie şi pe insula asta. Nu număra în zile ce nu s-a făcut încă doar ca să tragi concluzii. Poate fi pripit. Urmăreşte ce zone de interese reacţionează agresiv la dezvăluiri şi care e obsesia lor permanentă. Precum şi minciunile concertate ale trusturilor media. Rahmaninov pur, nu altceva ! Hopa, ăsta e un nume rusesc ! Hai că glumesc nu.
        • 0 (0 voturi)    
          uitai sa va spun ca de o luna de zile! presedintel (Sâmbătă, 28 martie 2009, 9:40)

          hidroilescu turbineanu [anonim] i-a raspuns lui Alex

          e CA al SC Hidroelectrica-SA e nimeni altul decat secretarul de stat PD-L Tudor Serban.
          Concluzia: Videanu si Tudor Serban au pus intr-adevar botul si ling ce excreteaza Oprea Traian&Co.
          Unde au vrut sa schimbe, Videanu si Tudor Serban, au schimbat conducerile deja de o luna.
          La Hidroelectrica nu vrea fiindca s-a lasat impachetat cu caltabos din cap pana-n picioare.
    • +3 (3 voturi)    
      frumos, (Vineri, 27 martie 2009, 23:03)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Alex

      inceputul postarii aduce mult cu versurile regretatului Valeriu Stelian-revolutie-prostitutie,...-dar si cu desfasuratorul 'realitatii tv'
      • -2 (2 voturi)    
        intre voi! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 0:45)

        johnny [anonim] i-a raspuns lui directia 5

        Laudati-va postarile intre voi daca la restul forumistilor nu tine! De Valeriu Sterian ai auzit? Oricum, nu cred ca el ar fi magulit sa fie pomenit de cei care-l adoara pe unul din acuzatii evenimentelor din 13-15 iunie 1990!
        • 0 (0 voturi)    
          dar tu de dobre ai auzit ? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 4:17)

          directia 5 [anonim] i-a raspuns lui johnny

          regret gresala 'Sterian; dar cel putin nu amestec evenimentele cu eroii,in rest, postarea ta suna 'a la costiniu' sau parafrazandu l pe petrica -alt erou din 13-15, azi mare liberal-'suna ca dracu'
        • +1 (1 vot)    
          Lachei si papagali (Sâmbătă, 28 martie 2009, 6:00)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui johnny

          Prietene, nu are rost sa-ti faci singe rau. La ce analfabeti sint astia din PartidulDeLimbrici, nici nu trebuie sa te superi.
          Mai dureros este ca toata satra asta de prostovani si manelisti a ajuns sa conduca Romania.
          Dupa argumentele aduse iti dai seama ce sustinatori papagali are derbedeul. Sau ca exemplu, derbedeul sta cu fundul pe milioane de euro si vorbeste de coruptie si papagalii astia care il sustin orbeste se ca.... pe ei de foame.
          • 0 (0 voturi)    
            Antimafia (Sâmbătă, 28 martie 2009, 12:15)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui Alex

            Băiete, dacă Mafia n-ar mai exista, ai fi şomer. Deocamdată eşti doar în şomaj tehnic, în aşteptarea deciziei. Munceşti cu adevărat pe undeva, sau ai vreo sinecură plătită din contracte ilegale ?
        • 0 (0 voturi)    
          Antimafia (Sâmbătă, 28 martie 2009, 12:05)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui johnny

          Johnny, urmăreşti prea mult greşelile de redactare şi eşti cam dezinteresat de logică. Şi mineriadele, şi morţii din decembrie 89 sunt evenimente care au adus le putere Mafia de azi, cancerul care îl vrea pe Băsescu eliminat cu orice preţ. Povestea cu o mafie a lui Băsescu este chiar basmul repetat la infinit de apărătorii adevăratei Mafii, pe toate canalele posibile, inclusiv pe forumuri !
  • +1 (3 voturi)    
    E campanie electorala (Vineri, 27 martie 2009, 20:56)

    Claude [anonim]

    am ajuns sa bagam in seama si infractorii :))
  • +4 (4 voturi)    
    Fratilor (Vineri, 27 martie 2009, 21:02)

    georgica [anonim]

    Fratilor , Voi vedeti ce fac organele statului Securitatea, Procuratura si Justitia ? Pai de asa chestii se tin dumnelor pe banii cetatenilor ?

    Voi vedeti de ce se tin ei in timp ce tara asta a fost jefuita de toti hotii 20 de ani ?
    Poate ma lamureste cineva si pe mine.,...
  • +2 (2 voturi)    
    da... (Vineri, 27 martie 2009, 21:24)

    tudor [anonim]

    eu am fost un om onestu cu o slujba ok cu studii superioare, prea cuminte ca sa fiu bagat in seama deci aproape muritor de foame fara speranta de a avea o casa si o masina buna DAR pana aici daca asta e situatia ne adaptam...voi intra in "politica"(daca se poate numi politica) voi da spagi sa prind functii din ce in ce mai bune ( care sa-mi aduca profit nene pe langa salariu...de care oricum ma plang prin ziare) am sa-mi fac subalterni TOATE rudele carora oricum le fac firme care vor castiga licitatiile cinstite (:))sigur), si cine stie in 10-15 ani am sanse si la presedintie:)) peste 15 ani sa stiti ca eu o sa fiu ala cu brichetele si mici gratis sa ma votati da? ...glumesc imi fac bagajul si plec la civilizatie
  • +2 (2 voturi)    
    hear-say (Vineri, 27 martie 2009, 23:42)

    predel [utilizator]

    este numele pe care o astfel de declaratie il are in jargonul juridic anglosaxon. Adica l-am auzit pe ala ca spunea ca... Asa ceva nu poate fi luat in considerare in nici un sistem juridic! Ma intreb cati dintre cei care s-au repezit sa traga clopotele pentru Basescu s-au obosit sa inteleaga ce au citit...
  • +2 (2 voturi)    
    in motivatia (Sâmbătă, 28 martie 2009, 0:12)

    directia 5 [anonim]

    guralivei constiniu de la Curte de Apel nu sunt invocate cele 6 ha 'cadou' primite de tariceanu de la popoviciu-lucru de notorietate-in schimb este invocata o presupusa intalnire base-popo,ori atunci cand justitia isi intemeiaza decizile pe supozitii ea se apropie pana la indentificare de justitia privata visata de conul dinu
    Acest caz parca ar fi o racheta intercontinentala cu mai multe focoase, se doreste scoaterea psd de la guvernare,izolarea lui geoana,discreditarea lui base,o motivatie pt trecerea lui tary de la pupitru la 'pompa',si nu in ultimul rand preluoarea afacerii Baneasa de alti sacali ai tranzitiei,nu stiu dar parca acest scenariu a fost scris in chirilica
    • 0 (0 voturi)    
      Esti complet pe aratura ! (Sâmbătă, 28 martie 2009, 6:04)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui directia 5

      Pentru asta ar trebui sa-l intrebi pe CAP-istul de Pogea ce inseamna.

      Ai ramas cu un raspuns - care este diferenta dintre trei sute ci ceva de milioane si 8 miliarde ?
      Stiu ca pentru PeDeLici se poate sa nu fie nici o diferenta, deoarece nu au trecut pe la scoala, dar asteptam un raspuns.
    • 0 (0 voturi)    
      Din nou aceeasi doamna Viorica Costiniu (Sâmbătă, 28 martie 2009, 9:51)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui directia 5

      ...ar fi de prisos vreun comentariu
    • 0 (0 voturi)    
      Crezi in teoria conspiratiei ? (Sâmbătă, 28 martie 2009, 10:02)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui directia 5

      sa spunem ca da : atunci poate fi explicata zbuciumul media de a-l incrimina pe Basescu ,mai ales televizuini dea dreptul antinationale umplute pana la refuz ,ca sarmalele cu orez ,de iconoclasti in slujba mafiei transpartinice , in speta rusilor via Marea Neagra !Ziarele sunt si mai si in fata neputintei de a mai fi vandute si a demonetizarii ocupatiei ,ca meserie nu pot sa ii zic,de ziarist ! si atunci ,se aduna un grup de tranca -fleanca la Irealitatea ,nu apuca nici sa vorbeasca fiecare ,cel mult sa fie salutat de papagalul-moderator !
      sa zicem ca nu crezi in teoria conspiratiei : atunci madam Costinas se afla intimplator in miezul problemei si ii elibereaza ,politaii intimplator pomenea de Basescu ,doar ca sa faca curaj motocului turnator, scandalul este doar o baliverna ca multe altele si casa Ioanei Basescu a costat doar 100.000 Euro nu 600.000 Euro cat zice poetul ! Daca se stia ca e o zona de scandal ,cu probleme de transfer ilegal de proprietati ,cum de nu s-a orientat fata lui Basescu catre o alta destinatie ,de exemplu cartierul Aviatiei ? a cumparat pe sest ,fara sa isi anunte parintii ? dupa cum vezi ,ori e conspiratie ,ori e fatalitate ....
  • -5 (5 voturi)    
    mori (Sâmbătă, 28 martie 2009, 0:24)

    Tot eu [anonim]

    Basescule!!! Asta trebuie sa patesti si cu toti portocalii tai si toti nenorocitii. Alturi de geoana si mai ales ilici.
    • 0 (0 voturi)    
      hopa (Sâmbătă, 28 martie 2009, 3:15)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Tot eu

      vad ca arunci cu rahat in ventilator. Spune tu de cine iti place!
    • 0 (0 voturi)    
      ia uite (Sâmbătă, 28 martie 2009, 8:48)

      j [anonim] i-a raspuns lui Tot eu

      au inceput sa scoata capul cei de la PNL.Mai fraierule nu te bucura ,ca i-au tras-o si lui Tariceanu.Si daca gandesti ca Crinisor este alb si pur,iti faci iluzii,cand o incepe astia sa scormoneasca cati banisori ia luat de la Patriciu si de ce a investit acesta in papitoiul vostru cand bossul nu face nimic pe degeaba,s-ar putea sa va mai pice nasul.
    • 0 (0 voturi)    
      Antimafia (Sâmbătă, 28 martie 2009, 11:52)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Tot eu

      Da' de ce să moară, bre ? De ce să nu intre în puşcărie ? Sau, mai bine, de ce nu doreşti să moară Mafia din RO, indiferent apartenenţă politică ? Sau te intresează să aperi vreo mafie mai mică şi mai puţin vioaie ? Şi de altă culoare...
  • 0 (0 voturi)    
    basescu (Sâmbătă, 28 martie 2009, 8:41)

    j [anonim]

    Gata se aproprie alegerile pt.presedintie si au inceput vrajeala fraierilor.Sa nu se mai dea Basescu atat de legist ,ia uite ce afaceri invarte.Cei care sunt fraieri si fara glagorie in cap pun botul,dar sunt cei mai multi care denigreaza cu buna stiinta pt.inmultirea celor din prima categorie.Cei care instrumenteaza afacerea sunt cei de la PSD,care au tinut cu dintii sa aiba serviciile secrete pe mana-asa ca au pregatit primele suturi in fund PDL-ului si PNL-ului.Nu sariti ,nu mai sunt de mult fan Basescu,cred ca nu voi servi nici mersul la vot la alegerea primului om in stat-pt ca nu am pe cine alege-dar gulgute servite de Realitatea TV.si a marionetelor de la Antene nu pot sa inghit cat mai am un cap pe umeri.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce garantie pot avea contribuabilii acestei tari c (Sâmbătă, 28 martie 2009, 9:32)

    hidroilescu turbineanu [anonim]

    Ce garantie pot avea contribuabilii acestei tari ca persoanele invinuite si inculpate care conduc acum SC Hidroelectrica-SA(Directorul General Oprea Traian, Directorul Directiei Furnizare si loctiitorul Directorului Diviziei Tehnice Asan Livius, Seful Serviciului Furnizare Opris Niculae(reincadrat de doua saptamani ca Sef de Serviciu dupa ce a fost Presedintele ANRE), Directorul Economic Iosif Georgeta isi exercita mandatul in favoarea intereselor statului in conditiile in care aceste persoane sunt invinuite si inculpate exact pentru prejudicierea intereselor SC Hidroelectrica-SA, companie aflata in proprietatea statului? De ce domnul Mantog(invinuit si inculpat) de la Complexul Rovinari si domnul Cornel Serban(invinuit) de la DGIPI, au demisionat deindata ce a devenit public faptul ca sunt invinuiti si/sau inculpati, desi sunt invinuiti si/sau inculpati pentru savarsirea unor fapte a caror incadrare penala e mult mai blanda decat in cazul persoanelor cu functii de conducere de la SC Hidroelectrica-SA care sunt invinuiti pentru constituirea si participarea la un COMPLOT indreptat impotriva intereselor statului? Referinte:
    http://www.gardianul.ro/index.php?pag=nw&id=93019 http://www.gardianul.ro/index.php?pag=nw&id=93091 http://www.tmb.ro/dosare_ecris.php?id_dosar=300000000122981 http://www.cronicaromana.ro/prezumtia-de-nevinovatie-pentru-sie-.html http://www.cronicaromana.ro/subminarea-economiei-nationale-ii-quo-vadis-energetica-.html http://www.cronicaromana.ro/subminarea-economiei-nationale-.html
    http://www.cronicaromana.ro/nihil-sine-sie-.html
    http://www.cronicaromana.ro/marionete-cu-epoleti-.html?sirc=marionete%20cu%20epoleti
  • 0 (0 voturi)    
    Calomniaza,calomniaza, tot ramane ceva (Sâmbătă, 28 martie 2009, 10:32)

    Iri [anonim]

    Asta este formula care se practica. Prin orice mijloace se incearca scoaterea lui Basescu din viata politica, desfiintarea lui.E clar ca fusese pusa la cale toata povestea ca sa pice Basescu. Ca dovada: desi legea spune ca nu e lasat judecatorul care se afla in conflict cu partile (Costiniu fiind in razboi cu Tulus), doamna Costiniu a fost lasata sa judece (doar justitia e independenta!) si a motivat ca i-a lasat in libertate cu declaratia legaturii dintre Tulus si basescu !!! ( Basescu, care se luase de ea la o sedinta a magistraturii). E clar. La fel cum e clar ca se trage din toate partile: Ioana Basescu si-a cumparat apartament in Baneasa!!! Da, l-a cumparat, nu l-a primit cadou. Dar... calomniem, calomniem, pana la urma iese ceva. Adica, in mintea multora va ramane ca Basescu e de vina pentru schimbul de terenuri!! Nu vedeti ca nimeni nu e deranjat de adevaratul motiv: hectarele trecute din proprietatea statului in proprietate privata!!!!!!!!!!Vorba lui Alex: oare de ce toti se impiedica de Basescu? Adica toti cei ce au facut bani din afacerile cu statul in anii tranzitiei noastre. Exact la 2 an de cand Tariceanu a scos PD-ul de la Guvernare si apoi a urmat suspendarea presedintelui. Se pregatea ceva asemanator, nu vedeti ca pe toate posturile se gasesc diversi care spun ca guvernarea PDL cu PSD nu va tine, ca se va rupe etc.etc. Foarte interesant ca si Hrebe s-a internat, asa, din intamplare..........iar stirile,pe toate posturile, incep cu discutia Tulus -Basescu. Desi Cotroceniul a lamurit situatia, cazul 21/4 are ca prim cuvint :Basescu.......... Deci, se pregatea ceva ca in urma cu 2 ani. Ca sa nu mai existe Basescu si sa-i deschidem calea lui Crin, omul care va schimba Romania!!!!