Sase ani de inchisoare pentru tentativa de omor: A incercat sa isi ucida soacra cu un lansator de rachete antitanc

de E.M.     HotNews.ro
Joi, 26 martie 2009, 16:41 Ultima ora

Un sarb bosniac a fost condamnat la sase ani si jumatate de inchisoare dupa ce a tras cu un lansator de rachete antitanc in soacra sa, au anuntat surse judiciare citate de AFP. Miroslav Miljici, in varsta de 26 de ani, a incercat sa o ucida pe Nada Djekic, pe care o considera responsabila pentru esecul casniciei sale.

Miljici a pledat "vinovat" de tentativa de omor in fata unui tribunal din Doboj, din nordul Bosniei.

El o acuza pe Nada Djekic ca si-a convins fiica sa il paraseasca, fapt consumat in noiembrie 2008. Dupa o cearta puternica, Miljici a venit la casa soacrei cu un lansator de rachete antitanc si o pusca automata. Apoi a tras cu lansatorul de rachete asupra locuintei.

Explozia ce a urmat a ranit-o grav pe soacra. Sotia si socrul lui Miljici au fost raniti usor. Dezamagit de efect, bosniacul a tras si cu pusca in soacra sa, dar nu a nimerit-o.

Autoritatile din Bosnia se straduiesc sa recupereze armele care circula in tara de la sfarsitul razboiului din 1992-1995. La aceasta ora, cele mai multe sunt in posesia civililor.


Citeste mai multe despre   























16857 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    uauuu! (Joi, 26 martie 2009, 16:46)

    uauuu [anonim]

    ASTA DA BARBAT!
    (parerea mea e ca, totu&, ar trebui sa ne oprim aici. viitoare incercari cu artilerie grea, bombardiere sau icbm-uri ar fi o exagerare...)
    • +6 (8 voturi)    
      siguranta (Joi, 26 martie 2009, 19:52)

      elod [anonim] i-a raspuns lui uauuu

      Conteaza doar reusita actiunii.

      Daca nici un lansator de rachete nu e suficient sa extermine o soacra, e nevoie de ceva mai potent.
      • +1 (1 vot)    
        asdas (Vineri, 27 martie 2009, 0:59)

        George [anonim] i-a raspuns lui elod

        asta e cea mai simpatica stire de pe ziua de astazi =)) . A tras in soacra cu lansatorul de rachete anti tanc, si in tanc cu pistolul Carpati :)) ce misto suna nu ? :)) Hai noroc :))
  • +8 (12 voturi)    
    ce n-a stiut sarbul (Joi, 26 martie 2009, 16:47)

    cucu [anonim]

    este ca soacrele pot fi omorate doar cu rachete sol-sol cu 3 focoase nucleare.

    asa e cand nu te pricepi.
  • +7 (11 voturi)    
    lol!!! (Joi, 26 martie 2009, 16:54)

    cocosila [utilizator]

    sa-ti omori soacra cu racheta antitanc ... Genial!!!
    m-am stricat de ras!!!!
  • +5 (7 voturi)    
    Ghinionist, omul, nu ca Geoana! (Joi, 26 martie 2009, 16:57)

    dl K [anonim]

    A ramas si divortat, si cu soacra in viata, si in inchisoare pentru 6 ani. Curat ghinion!

    N-a avut si el noroc de-o soacra ca a lui Geoana. :)
    • +7 (9 voturi)    
      greseala e una evidenta (Joi, 26 martie 2009, 17:05)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui dl K

      nu a folosit un lansator de rachete antisoacra.
      care foloseste rachete cu focos de argint.
  • +7 (9 voturi)    
    organizez excursii in Bosnia ! (Joi, 26 martie 2009, 16:59)

    zdreantza [anonim]

    nu ratati ocazia si oferiti soacrei dumneavoastra o excursie unicat in minunata Bosnie! Oferta promotionala: filmuletz cu soacra dumneavoastra pe doata durata calatoriei!
  • +5 (7 voturi)    
    dupa... (Joi, 26 martie 2009, 17:13)

    George [anonim]

    Va dati seama cu ce o sa incerce sa o omoare dupa?
    • +2 (4 voturi)    
      soacra are 9 vieti (Joi, 26 martie 2009, 17:19)

      hahalera [anonim] i-a raspuns lui George

      la cat e de ghinionist, iti dai seama ca iar o sa ajunga la inchisoare... citez din articol:
      "Explozia ce a urmat a ranit-o grav pe soacra... Dezamagit de efect, bosniacul a tras si cu pusca in soacra sa, dar nu a nimerit-o."
  • +6 (8 voturi)    
    Soacra... (Joi, 26 martie 2009, 17:16)

    john [anonim]

    ... a fost cumparata la scurt timp de catre un producator german de automobile blindate, pentru studiu.
  • +1 (5 voturi)    
    ..... (Joi, 26 martie 2009, 17:20)

    Miroslav Miljici [anonim]

    I`LL BE BACK!!!
  • +3 (5 voturi)    
    ... (Joi, 26 martie 2009, 17:26)

    alexa [anonim]

    cind am citit chestia cu "pe urma a tras cu pusca" ma asteptam sa scrie ca "dar soacra, ranita grav, a supravietuit". mi-e ca astea, ca sa fii sigur de rezultat, trebuie calcate cu tancu - inainte-inapoi, inainte-inapoi etc
  • +2 (4 voturi)    
    Pe cat pariu... (Joi, 26 martie 2009, 17:31)

    Vorbe goale [anonim]

    ...ca asta asculta Parazitii?
  • 0 (2 voturi)    
    e asta da aroganta !!! (Joi, 26 martie 2009, 17:41)

    gogu [anonim]

    Buzdule... ce capra vs soacra... racheta vs soacra ... asa se face treaba!!!
  • +2 (4 voturi)    
    mamaaaaa... (Joi, 26 martie 2009, 17:45)

    liviu_ [utilizator]

    ... deci daca ma despart de nevastamea si hotarasc sa-mi omor soacra, ar trebui sa incerc cu un o arma nucleara ca sa fiu sigur de rezultat, ca la lansator de rachete poate scapa...

    si se mai simt femeile discriminate... pai noi suntem discriminati, daca nici cu lansatorul de rachete nu putem scapa de soacre...
  • 0 (4 voturi)    
    cata precizie (Joi, 26 martie 2009, 17:57)

    alex [anonim]

    Bah frate cat de slaba precizie poti sa ai, tragi cu lansatorul si mai si cu pusca ... cum %@@ poti ratezi??? cred ca e vb de multa prostie
  • +2 (4 voturi)    
    Mare pacat.. (Joi, 26 martie 2009, 18:10)

    Crapu' [anonim]

    Si divortat si cu soacra'n viata si cu inchisoare..
    Sirbii si-au pierdut si umorul dar si capacitatea de protectie impotriva calamitatilor naturale.
    E nedrept..macar in acesti sase ani de odihna fortata, comandantul inchisorii sa-l bage pe ghinionistul Miroslav intr-un program intensiv de cunoastere si folosire cit mai eficienta a armamentului armatei sirbe.
    Sigur ii va fi folositor si a doua oara nu va mai gresi, iar drept multumire statul sirb il va numi, de ce nu, guvernator al teritoriului sirbesc care a mai ramas din Kosovo.
    Jivela Serbja !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Super Soacra (Joi, 26 martie 2009, 18:23)

    Tudor [anonim]

    Interesant e de aflat cu ce a mai incercat inainte de o apelat la asa ceva acum....

    Asta-i soacara soacrelor .. POWER PRAF SOACRA
  • +1 (1 vot)    
    batalioane (Vineri, 27 martie 2009, 8:50)

    zbang [anonim]

    propun ca de acum sa se faca batalioane de soacre care sa fie trimise in Afganistan sau oriunde e mai incinsa lupta.
    • +1 (1 vot)    
      nemuritoarea soacra (Vineri, 27 martie 2009, 10:40)

      JohnnyT [anonim] i-a raspuns lui zbang

      f bine zis aici ....batalioane de soacre.... tare stirea....asteptam confirmari de acuma din partea romanilor(suntem mai inventivi noi) ;)))
  • 0 (0 voturi)    
    batalionul scoacra (Vineri, 27 martie 2009, 12:58)

    unu [anonim]

    unde se fac inscrierile ?!