Dosar penal in cazul elevilor din Teleorman care au agresat o profesoara in scoala

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 decembrie 2017, 17:23 Ultima ora

Inspectoratul Judetean de Politie Teleorman a deschis un dosar penal si face verificari pentru infractiunea de tulburarea ordinii si linistii publice in urma aparitiei in spatiul public a unei intregistrari in care mai multi elevi de clasa a opta agreseaza fizic si verbal o profesoara, informeaza News.ro.

Politistii s-au autosesizat si au deschis iun dosar decercetare penala, au declarat reprezentanti ai Politiei Teleorman.

Potrivit acestora, pana marti, institutia nu primise nicio plangere din partea cadrului didacticagresat.

Purtatorul de cuvant al Inspectoratului Scolar Judetean Teleorman, Estera Stancu, a declarat ca, atat la nivelul institutiei, cat si la nivelul scolii generale din Poroschia s-au constituit comisii de cercetare, iar elevii risca sanctiuni conform regulamentului scolar, pana la scaderea notei la purtare.

Conducerea unitatii de invatamant i-a chemat la scoala pe parintii copiilor pentru a avea discutii pe marginea comportamentului acestora.

Estera Stancu a precizat ca, din filmare au fost identificati trei elevi care participa la agresiune, respectiv unul care blocheaza usa si nu ii permite profesoarei sa paraseasca sala de clasa, altul care o agreseaza fizic si inca unul care filmeaza si o apostrofeaza pe profesoara de Cultura Civica.

Conform reprezentantei Inspectoratului Scolar Telerorman, profesoara agresata este la primul an in invatamant si are cateva ore la scoala din Poroschia.


Citeste mai multe despre   



















1967 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Land Of Confusion and Zombies (Marţi, 5 decembrie 2017, 17:27)

    un domn [utilizator]

    Teleormanizarea Romaniei A Inceput ! Aveti Grija de Sufletele Voastre !
  • +4 (4 voturi)    
    ..."pana la scaderea notei la purtare" .... (Marţi, 5 decembrie 2017, 17:40)

    cbogdan [utilizator]

    Vreau sa stiu ce trebuie sa faca un elev ca sa fie exmatriculat - sa-l omoare pe profesor ?
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Marţi, 5 decembrie 2017, 17:43)

    vitan.sandu [utilizator]

    Loazele crescute de niste parinti neispraviti trebuie tratate ca atare. Daca ar fi avut norocul unui cadru didactic barbat sa-i cafteasca ca lumea, ce urlete ar mai scoate neispravitii lor de parinti! Asa tac malc precum rahatul in papusoi.
    • +2 (2 voturi)    
      Katiusha Abramburica a Semanat, Romania (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:23)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      A Recoltat, multumeste, pupa si inchina te La Icoana Ei- Artizanul invatamantului Mandru Ca Sunt P$D, evident a creat Ciuma Roshie!
  • +2 (2 voturi)    
    au invatat de la stapanu tinutului... (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:20)

    liviu_ [utilizator]

    in 10-15 ani o sa ajunga parlamentari!
    • +2 (2 voturi)    
      Sau o alta varianta- traficanti de AKM la (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:37)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Granitza naturala a Dunarii, cu Ciume Similare din Bulgaria!
  • +4 (4 voturi)    
    Niste nesimtiti (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:27)

    tudorLeo [utilizator]

    Cum adica doar scaderea notei? Tara asta a innebunit in totalitate? Am ajuns vai de noi, ne lasam condusi de niste prosti, lasam nesimtitii sa deraieze...
    • 0 (0 voturi)    
      La Famiglia Teleormaneze a Deraiat Parcursul (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui tudorLeo

      european al Romaniei, urmeaza si actionarea Macazului spre URSS, Ambasadorul URSS la BOR, Holinesdeniel a Pupat Sutana Nasului Kiril!
    • -1 (1 vot)    
      Pai ce ai vrea? (Marţi, 5 decembrie 2017, 20:03)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui tudorLeo

      "Cum adica doar scaderea notei? Tara asta a innebunit in totalitate?"

      ===================================

      Pai ce ai vrea?

      In tara unde unul care arunca cu cocteiluri Molotov "e cercetat in stare de libertate" dupa cum arata un articol HN de ieri ...
      ...ce vrei sa le faca unor tineri frumosi si liberi care "doar au batut un pic o profesoara, sigur bugetara, probabil PSD-ista"?