Tanara de 31 de ani, prinsa conducand cu 236 km/h

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 15 mai 2016, 17:40 Ultima ora

Politistii Brigazii Autostrazi si Misiuni Speciale au depistat in trafic, duminica, pe Autostrada A3, Turda-Bors, la km 42, o tanara de 31 de ani in timp ce conducea un autoturism cu viteza de 236 km/h, relateaza Agerpres.

Oamenii legii i-au retinut permisul de conducere pentru o perioada de 90 de zile si i-au aplicat amenda in valoare de 1.125 lei.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
4782 vizualizari
  • +9 (15 voturi)    
    Anulat (Duminică, 15 mai 2016, 17:44)

    Soljenitin [utilizator]

    Trebuia anulat si masina confiscata.
    Retardatii si inconstientii de genul acesta nu au ce cauta la volan.
    • -4 (6 voturi)    
      corect (Duminică, 15 mai 2016, 18:34)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      sa se mute in germania daca vrea sa se incadreze la cetatean normal
      • +2 (6 voturi)    
        Greu la deal (Duminică, 15 mai 2016, 21:35)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Greu la deal cu boii mici, asa-i?
        Este un regulament? Respecta-l! Cineva a facut regulamentul ala din niste motive iar, daca il incalci, atunci te expui la diverse pericole si, mai mult decat atat, ii expui si pe altii!
        Din cauza unor inconstienti mor si oameni nevinovati.
        • -1 (5 voturi)    
          greu greu (Duminică, 15 mai 2016, 23:33)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

          Regulamentul are si sanctiuni, deci ce aberezi tu este neregulamentar, regulamentarule regulamentar care te dai regulamentar. Chiar ca greu.
    • 0 (4 voturi)    
      Cazul concret priveste o retardata si o (Duminică, 15 mai 2016, 19:36)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      inconstienta !

      Dupa stiinta mea este prima care se incumeta sa calce in halul asta pedala de acceleratie !

      PS. Cred ca ar putea fi facut si un documentar avand-o ca eroina principala, bineinteles ! Daca mai arata si bine, Madalina Ghenea poate sa elibereze vila din Beverly Hills pt ca avem o noua vedeta in Furios si iute no.73.
    • -2 (2 voturi)    
      La a doua abatere (Duminică, 15 mai 2016, 20:37)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Cu masina confiscata da, la a doua abatere. La prima permisul anulat si trimisa din nou la scoala de soferi. Daca insa se repeta, anulare + permis + cazier cu mentiunea "interzis de a conduce autovehicule pe drum public". Vrea 250 la ora? Sa isi faca autostrada in curtea proprie!
    • 0 (6 voturi)    
      lol (Duminică, 15 mai 2016, 21:49)

      lolosaurus [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Pe Autobahn fara limita tot retardati si inconstienti sunt? Acolo nu iau nici o masina si nici un permis si nici un punct si nici macar un leu. Si nu plange nimeni sa le ia masinile si sa le taie capul si degetele ca altii. Daca esti sofer stii sa conduci si la 130 si la 230, esti pe autostrada, nu pe ulita.
      • -2 (2 voturi)    
        Pe Autobahn nu ruleaza (Luni, 16 mai 2016, 17:32)

        clint [utilizator] i-a raspuns lui lolosaurus

        toate ciurucurile la mana a 3-a ale Europei conduse de soferi pe masura.

        Dar statul roman ar putea sa faca cocalarimii o autostrada numai a ei, fara limita de viteza, sa mearga cu 250 asa, la 10 cm unul de altul, cum fac acum doar cu 180, ar fi un gest de corectitudine, doar ei sunt cei mai importanti contribuitori la buget :)
        • +1 (1 vot)    
          lol (Luni, 16 mai 2016, 20:37)

          lolosaurus [utilizator] i-a raspuns lui clint

          Nu-i nevoie de toate ciurucurile, sunt suficiente cateva ca sa apara stiri, sa dai o lege sau sa faci un criteriu de acces, iar ei tot nu fac. Poate si-au dat seama ca n-are rost. Ca daca avea rost, sarea lumea de fund in sus la ce s-ar intampla.

          Problema ITP-urilor si examenelor auto trebuie sa se trateze ea insasi, nu sa afecteze alte aspecte ale vietii.
  • +1 (7 voturi)    
    aia e amenda? (Duminică, 15 mai 2016, 17:53)

    coloneze [utilizator]

    trebuie facut ceva. nu se poate sa iei 1300 lei, iar daca depasesti cu cativa km viteza sa iei 300/400 lei sau cat o fi! adica tot cam atat
  • 0 (0 voturi)    
    turda-gilau (Duminică, 15 mai 2016, 18:06)

    zet [utilizator]

    turda borș nu e autostradă, este doar o linie trasă cu markerul pe harta lui șova
  • +2 (2 voturi)    
    "Tanara de 31 de ani" (Duminică, 15 mai 2016, 19:06)

    Ricochet [utilizator]

    Juna de 31 de ani ar trebui mustrata aspru in fata colectivului pentru nesabuinta, si obligata sa-si ia angajamente scrise, daca nu doreste exmatricularea din gradinita.
  • -1 (1 vot)    
    Daca... (Duminică, 15 mai 2016, 19:42)

    Hohey [utilizator]

    Daca...masina nu putea mai mult...
    Condusul periculos ar trebui sanctionat MULT mai drastic...
  • +4 (4 voturi)    
    vai vai (Duminică, 15 mai 2016, 20:01)

    misunel [utilizator]

    ce nenorocire ..ce ne facem ..236km/h vine sfarsitul lumii..
  • +1 (1 vot)    
    O amenda (Duminică, 15 mai 2016, 20:27)

    gigifisiune [utilizator]

    penibila si o pedeapsa la fel de penibila.
  • +1 (5 voturi)    
    masini (Duminică, 15 mai 2016, 20:57)

    muciflenduri [utilizator]

    Nu mi-e clar de ce masinile pot merge cu 236 de km/h, cat timp nicaieri in lume nu sunt permise astfel de viteze.
    Chiar daca or fi in Germania cateva zeci de km unde poti merge 'fara limita', nu e un motiv ca in tot restul lumii masinile sa poata depasi cu 100 de km/h viteza maxima legala.
    Nu-mi imaginez ca e o mare tehnologie ca vitezele sa fie limitate din fabrica.