Vaslui: Fetita de 13 ani violata in repetate randuri de tatal sau, in prezenta unei fetite de 9 ani

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 31 august 2015, 12:38 Ultima ora

Un barbat de 31 de ani din judetul Vaslui a fost arestat preventiv, fiind acuzat ca a intretinut relatii sexuale in mod repetat cu fiica sa vitrega, in varsta de 13 ani, uneori si in prezenta unei fetite de noua ani, victima fiind cea care a sunat la 112 si a cerut ajutorul Politiei.

Potrivit reprezentatilor Politiei Judetene Vaslui, barbatul, din localitatea Halaresti, ar fi constrans-o pe fiica sa vitrega, in varsta de 13 ani, sa intretina relatii sexuale cu el, profitand de faptul ca mama acesteia este plecata la munca in strainatate, transmite Mediafax.

Copila i-ar fi spus mamei sale, in primavara acestui an, despre abuzurile la care era supusa de catre tatal sau vitreg, insa femeia a crezut atunci ca fiica sa inventeaza, potrivit anchetatorilor.

Anchetatorii au mai stabilit ca barbatul ar fi intretinut relatii sexuale cu fata si in prezenta unei copile de noua ani, sora sotiei sale, care dormea in aceeasi camera cu ei.

La sfarsitul saptamanii trecute, victima a sunat la numarul de urgenta 112 si l-a denuntat pe barbat.

Politistii l-au ridicat pe vasluian si au declansat o ancheta in acest caz.

"In urma cercetarilor, s-a stabilit ca cele afirmate de minora de 13 ani se confirma. Victima a fost prezentata la Serviciul de Medicina Legala Vaslui, unde s-a constatat ca minora prezinta semnele specifice savarsirii unei infractiuni de viol", a declarat, luni, responsabilul mass-media al Politiei Judetene Vaslui, Loredana David.

Barbatul a fost retinut, fiind apoi prezentat magistratilor Judecatoriei Barlad, care au emis mandat de arestare preventiva pentru 30 de zile pe numele sau, pentru viol.












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
6887 vizualizari
  • +14 (14 voturi)    
    ??? (Luni, 31 august 2015, 13:00)

    Sorrows [utilizator]

    Ce dracu e mah in vasluiul ala??? Toti dezaxatii s-au adunat acolo? i-a tampit alcoolul si pesedeul cu totul pe aia...
    • +4 (4 voturi)    
      Vaslui (Luni, 31 august 2015, 14:28)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      La Vaslui , Iasi si Btosani rata violului este cea mai ridicata pe tara ..de ce? Sociologii pot raspunde la asta
    • +3 (5 voturi)    
      E la fel peste tot. (Luni, 31 august 2015, 14:28)

      Je__ [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      Doar ca nu se da in presa, ca nu sar de fund in sus aia emotionali asa ca tine.


      Cauta presa locala din ultimile 3 luni si vezi ca geme de violuri: Deva, Timisoara, Gorj, Oradea.
  • -3 (13 voturi)    
    No comment ... doar un gard inalt si electrificat (Luni, 31 august 2015, 13:12)

    Mitica Palarierul [anonim]

    No comment ... doar un gard inalt si electrificat in jurul acestui loc - plin de pedofili, violatori si alti trogloditzi.

    Nu se poate sa expulzam judetul Vaslui in Rusia ? S-au macar pe locuitorii acestui judetz ...

    "Patria si Dreptul Meu!"
    .
    • +6 (6 voturi)    
      bah baiatule (Luni, 31 august 2015, 15:03)

      tecumseh [utilizator] i-a raspuns lui Mitica Palarierul

      nu exista articol despre dezaxati care sa nu fie o oportunitate pentru alti dezaxati ca tine sa se exprime pe forum.
  • +10 (10 voturi)    
    Scaun electric (Luni, 31 august 2015, 13:16)

    Tepes [anonim]

    Trebuie eutanasiat criminalul...
  • +5 (7 voturi)    
    Vaslui.. (Luni, 31 august 2015, 13:17)

    Deep J [anonim]

    Vaslui....Capitala Culturala Europeana....
  • +4 (6 voturi)    
    Imi pare rau s-o spun, (Luni, 31 august 2015, 13:45)

    SISKA [anonim]

    dar sint cazuri pentru care mi se pare oportun sa se reintroduca pedeapsa cu moartea ! Sau macar puscaria pe viata fara drept de apel !
    • +2 (2 voturi)    
      Experimente medicale (Luni, 31 august 2015, 15:09)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui SISKA

      Io as face experimente medicale pe ei in loc de animale. Sa sa testeze tratamente etc.

      Pe toata durata sentintei, iar daca nu supravietuiesc, problema lor, sa se gandeasca inainte de a viola, cu atat mai mult un copil in gria sa (fapta este cu mult mai grava din acest motiv).
  • 0 (6 voturi)    
    Vaslui e fruncea! (Luni, 31 august 2015, 13:53)

    CititorulComentator [utilizator]

    "Dacă violul ar fi o meserie, județul Vaslui ar avea cea mai mică rată a șomajului!"

    https://twitter.com/ProstiDarMulti
  • +1 (1 vot)    
    trai neneaca pe banii nostri (Luni, 31 august 2015, 16:58)

    lungu bogdan [anonim]

    si acum noi o sa trebuiasca sa platim din impozitele noastre mancarea, bautura si cazarea acestui om. de ce? nu e mai bine sa-l impuscam? ce rost are sa traiasca pe banii nostri?
  • 0 (0 voturi)    
    Petitie online (Luni, 31 august 2015, 18:35)

    CititorulComentator [utilizator]

    http://www.petitieonline.com/violatorii_i_criminalii_drept_cobai