Soferita depistata conducand cu 226 km la ora pe A3

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 17 august 2015, 18:46 Ultima ora

O femeie de 24 de ani a fost inregistrata luni de aparatul radar, pe autostrada A3 Bucuresti - Brasov, in zona kilometrului 52, cu o viteza de 226 km la ora, informeaza un comunicat de presa al Politiei Romane, citat de Agerpres.

Femeia a fost sanctionata contraventional cu amenda de 945 de lei, iar, ca masura complementara, politistii i-au retinut permisul de conducere in vederea suspendarii exercitarii dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 de zile.

Tot pe A3 au mai fost depistati luni si trei barbati in timp ce conduceau autoturisme cu viteze de peste 200 de km la ora. Politistii Biroului de Politie Autostrada A 3 Bucuresti - Brasov din cadrul IGPR au constatat ca un conducator auto avea 31 de ani si circula pe sensul de mers spre Bucuresti cu o viteza de 210 km la ora, iar ceilalti doi - un cetatean italian de 40 de ani si un barbat de 28 de ani -, care se deplasau pe tronsonul de autostrada spre Brasov, au fost depistati cu viteze de 205 km la ora, respectiv 215 km la ora.

Fiecare dintre acestia a fost sanctionat contraventional cu amenda de 945 de lei. Politistii le-au retinut celor trei permisele de conducere in vederea suspendarii exercitarii dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice pentru o perioada de 90 de zile.












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
6327 vizualizari
  • +7 (11 voturi)    
    Masina (Luni, 17 august 2015, 19:01)

    Soljenitin [utilizator]

    Avem o cocoana care, la 24 de ani, poseda o masina capabila sa ruleze cu 224 km/h. Cu iertare, insa de unde a aparut masina aia in viata ei, de unde au venit banii pentru ea?
    • -7 (13 voturi)    
      inainte sa judecam.. (Luni, 17 august 2015, 19:21)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Soljenitin

      ..ar fi bine sa stim si detalii: ce masina, cine e soferita

      1. sunt multe masini (si nu f scumpe) care "ating" 230/h
      2. soferita poate e din strainatate, si acolo lumea isi permite mai multe la aceasta varsta
      • +2 (6 voturi)    
        Mașini scumpe în străinătate (Luni, 17 august 2015, 20:05)

        reiand [utilizator] i-a raspuns lui dan

        Nu judec cazul de față, dar - în străinătate, puțini tineri au o mașină scumpă. La 24 de ani de obicei sunt fie la facultate, fie la primul job. Părinții, chiar dacă au bani, rar îi aruncă pe mașini scumpe, cu atât mai puțin ale copiilor. Lumea are alte priorități.

        La noi încă se se defilează cu mașini scumpe pentru a etala puterea financiară. Sper să depășim etapa asta primitivă, și să facem lucruri mai constructive cu banii pe care îi dobândim.
        • +1 (1 vot)    
          Dovada: comportamentul cu potential criminal (Luni, 17 august 2015, 22:47)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui reiand

          pur si simplu e un pericol public, cand la noi mor atatia oameni pe sosele!
    • 0 (2 voturi)    
      HA, HA, HA.... (Luni, 17 august 2015, 20:13)

      Atcika [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Ce intrebare-incuietoare, hai sa fim seriosi...Cum de unde are ea, la 24 de ani, ,masina aia???Din munca cinstita, cum altfel??????
  • +11 (11 voturi)    
    Corectură (Luni, 17 august 2015, 19:26)

    radufl [utilizator]

    Vreți să spuneți autostrada București - Ploiești, că până la Brașov mai sunt vreo 20 de ani, dacă nu 50.
    • 0 (0 voturi)    
      corectura (Marţi, 18 august 2015, 11:48)

      andrei_2013 [utilizator] i-a raspuns lui radufl

      Ca asa fim si mai precisi, autostrada Cretuleasca (localitate) - Ploiesti.
      Inca nu exista legatura cu Bucurestiul.
  • 0 (2 voturi)    
    intr-o tara de ca... (Luni, 17 august 2015, 22:48)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    pai e normal sa conduca cu 200+ plus la ora, dupa ce ai stat o viata si jumtatae in trafic pe Valea Prahovei iti vine sa mergi cu 300+ la ora daca ai putea.