Doua autoturisme s-au ciocnit pe Centura Capitalei. Soferii, dusi la spital cu un elicopter SMURD

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 5 iulie 2015, 10:39 Ultima ora

Doua autoturisme s-au ciocnit pe Centura Capitalei, dupa ce unul dintre soferi nu a acordat prioritate, amandoi fiind raniti si dusi la spital cu un elicopter SMURD, potrivit reprezentntilor Politiei Ilfov citati de Mediafax.

Cele doua autoturisme s-au ciocnit la bariera Domnesti, dupa ce soferul care circula pe Soseaua de centura nu a acordat prioritate celui care venea de pe Prelungirea Ghencea.

Ambii soferi au fost raniti si dusi cu un elicopter SMURD la Spitalul Floreasca din Capitala.

Pasagerii au fost consultati de echipajele de prim-ajutor la fata locului.












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
1473 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    de 25 de ani se circula ca in evul mediu (Duminică, 5 iulie 2015, 12:11)

    rov [utilizator]

    pe centura de sud.
    In acest timp se ''investesc'' sume de zece ori mai mari in proiecte secundare ca autostrada Buc Ploiesti, Transalpina, sau inutile si de fanfaronada ca biserica neamului.
    Popor destept! App ce mai face berceanu ???
    • 0 (0 voturi)    
      berceanu se roaga sa nu-l cheme dna (Duminică, 5 iulie 2015, 13:24)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui rov

      ca orice ministru al transporturilor, inclusiv base pentru manevra cu casuneanu
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Duminică, 5 iulie 2015, 13:37)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui rov

      pe centura de sud se circula ca in evul mediu nu doar de 25 de ani, ci de cand a conceput-o cel mai luminat fiu al neamului, prea putin si prea tarziu impuscatul (atentie, nu e vorba de adrian nastase, desi definitia i se potriveste de minune si lui).

      ca magaoia din findul parlamentului este o fanfaronada de prost gust sunt de acord, precum si ca transalpina e o investitie prost gandita.

      insa cand spui ca autostrada bucuresti ploiesti este un proiect secundar.... gresesti profund. si daca nu ma crezi incearca tu sa faci naveta bucuresti ploiesti o saptamana pe dn1 si dupa aia o saptamana pe a3. daca nu sezizezi diferenta inseamna ca esti tu defect.
      • 0 (0 voturi)    
        daca am nimerit macar doua din trei (Duminică, 5 iulie 2015, 18:57)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

        poate nu-s chiar asa defect :))
        Orice autostrada (chiar si asa neterminata) e importanta si binevenita.
        Dar prioritare pentru Romania erau Pitesti Sibiu si centura Bucurestiului. Si daca unele sunt prioritare...altele sunt...
        • 0 (0 voturi)    
          pai (Luni, 6 iulie 2015, 21:27)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui rov

          si bucuresti oradea e cam la fel de prioritara cu pitesti sibiu. atat doiar ca din ea au fost realizate cele mai dificile bucati, campia turzii-gilau si bucuresti-ploiesti.
          si da, stiu si de ce romanii evita bucuresti-ploiesti. e mai lunga si nu are benzinarii si toalete. adica consumi cam jumate de litru de benzina in plus. si dupa cum se stie, in romania autonomia autovehiculelor este de 50 de kilometri si absolut toti romanii sufera de incontinenta urinara grava.
  • +1 (1 vot)    
    care centura? (Duminică, 5 iulie 2015, 15:43)

    marr.io [utilizator]

    Care centura a capitalei. Avem noi asa ceva si nu o vedem? Poate e ceva prin nordul capitalei, ca acolo s-au aciuat toti penalii Romaniei dar in sud vorbim de ceva mai rau decat un drum de tara. Intrarile spre Domnesti, Berceni etc sunt excelente locuri pentru accidente. Si vina nu e numai a soferilor ci a capetelor patrate ce ne conduc si adormitilor ce i-au votat. Adica a tuturor. Somn usor Romania!
  • -1 (1 vot)    
    berceanu, (Duminică, 5 iulie 2015, 15:43)

    anonim [anonim]

    vorbesti de centura sud, nu stii ce face Berceanu care ?
    cel cu avioanele, cu taxa de mediu, ministru CFR, ca nu esi in clar tipic romanului: unde dai si unde crapa!
  • -1 (1 vot)    
    berceanu, (Duminică, 5 iulie 2015, 15:43)

    anonim [anonim]

    vorbesti de centura sud, nu stii ce face Berceanu care ?
    cel cu avioanele, cu taxa de mediu, ministru CFR, ca nu esi in clar tipic romanului: unde dai si unde crapa!