Presedintele CJ Buzau, pe Facebook, cu cateva ore inainte de perchezitiile DNA: Aveti ghetutele pregatite? Mos Nicolae este pe drum!

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 18:29 Ultima ora

Cristinel Bigiu
Foto: CJ Buzau
Presedintele Consiliului Judetean Buzau, Marian Cristinel Bigiu, a postat, vineri noapte, pe pagina personala de Facebook, o urare cu ocazia Sfantului Nicolae, la doar cateva ore inainte de perchezitiile efectuate de procurorii DNA, dupa ce ar fi a fost prins in flagrant in timp ce ar fi luat mita.

"Aveti ghetutele pregatite? Mos Nicolae este pe drum. Sa ne aduca sanatate si liniste, tuturor!", a scris Marian-Cristinel Bigiu in mesajul insotit de imaginea unor sosete specifice sarbatorilor de iarna, potrivit Mediafax.

In descrierea de pe pagina de Facebook, Bigiu se descrie : "Nu ametesc lumea cu vorbe frumoase. Sunt un om de actiune, un om al faptelor, un om care vrea ce este mai bun pentru judetul Buzau".

Presedintele CJ Buzau, Marian Cristinel Bigiu, a fost prins in flagrant de procurorii anticoruptie in timp ce ar fi luat mita, anchetatorii facand, sambata dupa-amiaza, perchezitii la locuinta acestuia.




















5577 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    :)))))) (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 19:54)

    Soljenitin [utilizator]

    A gasit, asadar, o pereche de catuse in ghetute? :))))
  • +20 (20 voturi)    
    ha (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 20:10)

    maryus999 [utilizator]

    na ca nu era mos nicolae ci era DNA ul sub acoperire :))
  • +15 (15 voturi)    
    ghinion (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 22:01)

    was [utilizator]

    Borfasul credea ca va primii si spaga si o sa aiba si liniste (adica nederanjat de nimeni). Pana la urma in loc de Mos a venit DNA, mare surpriza. Si mai mare surpriza i-a fost, cand a aflat ca nu exista Mosul, asa ca nici spaga nu era adevarata, doar un flagrant.
  • +5 (5 voturi)    
    interesant (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 22:28)

    amanda13 [utilizator]

    Ma uit si eu la icoanele de pe pagina respectivului care se pretinde probabil un ins moral si ma ingrozeste atata ipocrizie.
  • +3 (3 voturi)    
    nici in mosu nu mai poti crede (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 22:29)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    ni la fata lui: un plavan smecher... genul de individ care se ridica in partid fiindca ii face cumparaturile si comisioanele presedintelui local...
  • +8 (8 voturi)    
    El astepta 50000 de euro (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 23:21)

    AliB [utilizator]

    ....si a capatat nuiaua...
  • +6 (10 voturi)    
    Un fleac (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 23:27)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    Vazand ce tip de oameni se afla prin conducerea Romaniei (si nu numai, dar prin alte locuri le e mai mare frica, asta e tot) imi amintesc de un banc:

    Cica o banda de hoti jefuieste un postalion, ii omoara pe vizitiu si pe insotitor, incarca bunurile gasite pe caii lor si desfac proviziile (gasite in postalion) ca sa se infrupte. Unul din hoti ia un jambon de porc si vrea sa il transeze dar seful hotilor il mustra aspru: "Ce faci?!? Azi e vineri, deci postim!"

    Asa si acesti vajnici politicieni, asa zisi "manageri" ai tarii. Nu numai ca fura de unde pot dar ies pe sticla si fac morala celor prosti si multi, adica exact celor pe care ii fura si celor care i-au ales in definitiv.

    Din pacate este necesara existenta a catorva decenii de "DNA puternic" pentru ca asa ceva sa se estompeze. Peste tot exista coruptie, diferenta o face insa echilibrul intre moralitate si pretul fiecaruia (pentru care merita sa risti). Problema la noi e ca pretul este foarte jos iar moralitatea nu exista la multi.

    50000 de Euro este o suma pentru multi mare. La functiile pe care acesti oameni le au este probabil salariul lor pe maxim doi ani si venitul lor pe cateva luni (daca mai au si alte surse de venit). A meritat? Nu.

    Ma intreaba studentii daca as lua mita ca sa le dau note. Fireste ca as lua. Dar ea trebuie sa imi acopere salariul pentru tot restul vietii (pentru ca nu mai pot activa in educatie), pensia, salariul si pensia decanului (care ma acopera) si altor cateva persoane. Asadar e mai simplu ca ei sa ma lase sa imi fac treaba iar ei sa invete carte. E mai ieftin si mai eficient. Si unde mai pui ca e si legal :)
  • +4 (6 voturi)    
    In preajma sarbatorilor de iarna (Duminică, 7 decembrie 2014, 2:02)

    Fane Babanu [utilizator]

    Haideti sa facem un efort si sa terminam cu arestarile astea abuzive ca sa poata si oamenii astia de afaceri sa face un ban curat si cinstit. :)))))

    Imi pare mie ca se cam micsoreaza cercul select al Baronilor ...
  • +6 (6 voturi)    
    Norocusule ! (Duminică, 7 decembrie 2014, 2:19)

    batmanss [utilizator]

    Ce ți-a adus moșu ?
  • +6 (6 voturi)    
    BORFAS (Duminică, 7 decembrie 2014, 5:11)

    Ion B [utilizator]

    Ai gasit cuvintul care caracterizeaza perfect personajul.
  • +2 (2 voturi)    
    Da (Duminică, 7 decembrie 2014, 15:18)

    travelman [utilizator]

    Vrea sa spună dacă aveți pachetele pregătite ca el se duce de Moș Nicolae!!!
  • 0 (0 voturi)    
    el vroia doar liniste (Luni, 8 decembrie 2014, 8:14)

    catelu [utilizator]

    Si un climat de conlucrare in care oamenii de bine sa-si faca nevazute manarelile in meandrele concretului.
    Nu stia ca Mos Nicolae aduce si nuiele pentru cine n-a fost cuminte?!