Tanar din Capitala, prins a zecea oara la volan fara permis

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 10:10 Ultima ora

Un tanar de 25 de ani din Bucuresti a fost prins de politistii de la Rutiera, in noaptea de vineri spre sambata, in timp ce conducea pentru a zecea oara fara permis, el recunoscand, in plus, ca era si baut, relateaza Mediafax.

Tanarul a fost oprit la un filtru un Politiei Rutiere. Initial, el nu a vrut sa traga pe dreapta masina, astfel ca politistii au plecat in urmarirea lui.

In urma verificarilor, s-a stabilit ca soferul se urcase la volan avand permisul suspendat, infractiune pentru care i-au fost deschise anterior alte noua dosare de cercetare penala, potrivit reprezentantilor Brigazii Rutiere a Capitalei.

Tanarul a recunoscut si ca s-a urcat baut la volan, mai precis dupa ce consumase "doua beri".

In urma testarii, politistii au stabilit ca avea o alcoolemie de 0,65 mililitri de alcool pur in aerul expirat.























2286 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    dosarele (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 10:22)

    andimi [utilizator]

    si dosarele astea unde stau? la arhiva? Ce fel de judecator e cel care il lasa in libertate?
  • +6 (6 voturi)    
    Pentru ca.... (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 10:40)

    dandra [utilizator]

    ...Ponta si pentru ca ...spaga.
  • +6 (6 voturi)    
    omg (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 11:04)

    un_comentator [utilizator]

    Asta de ce dracu e in libertate?
  • +3 (3 voturi)    
    E politic! (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 11:13)

    nano2k [utilizator]

    Saracul tanar e hartuit de politie!
    Uselisti, organizati un miting de protest sau de sustinere, cum aveti chef!
  • +2 (2 voturi)    
    uau (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 11:18)

    goto [utilizator]

    a zecea oara si nu a patit nimic?! atunci de ce se mai mira conducatorii nostrii ca avem un numar mare de accidente si de morti pe sosele? din cauza unora ca ei, care scapa ca au pile si dau spaga, ajung sa se faca legi de ne ustura pe toti la buzunar. asta si incompetenta si coruptia politiei si justitiei. pt ca altfel cum se explica ca acel individ prins de 10 ori cu carnetul suspendat si cu (DOAR) 2 dosare penale sa fie liber mersi si sa mai si conduca? Ne explica politia de ce in celelalte 7-8 cazuri nu s-a deschis dosar penal? sau de ce nu s-a cerut retinerea in arest , pt ca reprezinta un pericol public? iar unul care a comis o infractiune minora il arde la buzunar de nu se poate.
  • +3 (3 voturi)    
    hm (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 11:53)

    gear six [utilizator]

    e clar ca e pericol public.eu l-as pune sa presteze munca in folosul comunitatii.

    numai la descarcerari si la accidente cu victime.

    pun pareu ca se lasa de sportul asta dupa ce face vreo 30 de descarcerari si vede( treaz fiind ) ce urmari pot provoca viteji ca el.
  • +2 (2 voturi)    
    Taximetristii stationati in intersectii, (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 12:05)

    rov [utilizator]

    de multe ori chiar pe prima banda, autoturisme parcate langa semnul de oprirea interzisa, sau circuland cu nonsalanta prin refugiul liniei de tramvai, dau sentimentul ca legea e ceva facultativ.
    La fel in aproape toate domeniile de altfel, lucrul normal intr-o tara in care cei ce ar trebui sa le impuna fug de lege ca draq de tamaie...
    Romania devine o societate primitiva pe zi ce trece.
  • +7 (7 voturi)    
    pai, (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 12:44)

    Cezy [utilizator]

    conform lui Murphy e o cifra care nu se pune, ramane sa vedem ce se intampla a treis'pea oara! Apropos, ca nu vad nume, cine-l tine'n brate?
  • +2 (2 voturi)    
    legea ce spune? (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 13:45)

    Captain Obvious [utilizator]

    Nu trebuia sa fi in puscarie demult? Eu de ce am facut scoala de soferi? Am facut 70 000 km in Bucuresti si in afara lui in 4 ani si am fost oprit o singura data la un filtru. Asta cat a condus incat l-au prins de 10 ori?