Directorul general al OTV, Diana Voiculescu, talharita in fata casei sale. Ea sustine ca i-au fost furati 8.000 de euro si 20.000 de lei la ora 5.00 dimineata

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 2 septembrie 2011, 17:02 Ultima ora

Directorul general al de televiziune OTV, Diana Voiculescu, a fost talharita vineri dimineata in fata casei sale, dupa ce un individ inarmat cu un cutit i-a smuls posete de pe umar, transmite Antena 3. Voiculescu nu a fost ranita in incident.

Potrivit declaratiilor facute de Voiculescu in fata politistilor, citate de Cancan.ro, atacul ar fi avut loc in jurul orei 05:00, cand directorul general al OTV se intorcea acasa. Ea era insotita de Dan Diaconescu, care tocmai isi incheiase emisiunea la televizor.
 
Atacatorul i-a smuls poseta de pe umar si a luat-o la fuga, fara sa o raneasca pe femeie.

Dan Diaconescu, care a vazut incidentul, l-a urmarit pe atacator, fara sa reuseasca sa-l prinda.

Ulterior, realizatorul de televiziune a sunat la 112 pentru a anunta incidentul.

Diana Voiculescu sustine ca in poseta avea un telefon mobil iPhone, 8.000 de euro si 20.000 de lei.


Citeste mai multe despre   























3829 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    wow... (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:16)

    me [anonim]

    cum fracu sa umbri cu 20000 lei si 8000 euro in geanta?!?!?!!?
    bine asta presupunand ca ii si ai...
  • +16 (16 voturi)    
    8000 de euro si 20000 de lei in poseta??? (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:21)

    marius [anonim]

    dar ce, platea salariile OTV-ului a doua zi??
    • +18 (18 voturi)    
      bani (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:37)

      bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui marius

      Nu, tocmai luasera banii de la unul santajat...
    • +6 (6 voturi)    
      DD are nevoie de donatii (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:47)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui marius

      cum sa faca si ei pierdute cateva mii de euro?....
      se iau de brat la 5 dimineata si declara ca i-a furat un hot. ca asa umbla hotii... la 5 dimineata...
  • +3 (3 voturi)    
    Apucati-va de alergat! (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:24)

    Constantin [anonim]

    Fara conditie fizica te fura orice golan care fuge mai repede ca tine.
    • +5 (5 voturi)    
      nu (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:57)

      nu [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      nu ajunge sa fii bun la sprint, mai trebuie sa fii bun si la box
  • +4 (6 voturi)    
    Move on, nothing to see here. (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:29)

    martianu [anonim]

    Stirea asta-i reclama ascunsa la iPhone.
  • +7 (7 voturi)    
    Cel mai tare... (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:30)

    Cristi [anonim]

    e faptul ca Dan Diaconescu l-a urmarit pe atacator.
    Ba probabil era sa si puna mana pe el cand ala s-a oprit un pic sa-si traga sufletul dupa atata... ras
  • +3 (3 voturi)    
    Pai (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:36)

    CGiboi [utilizator]

    Poate acum nu mai trambiteaza pe post (din auzite, eu nu ma uit) ca bancile sunt de rahat :))

    Poate vrea de fapt niste bani din asigurari.

    Sau poate banii erau la negru de nu-i tine in banca.
  • +5 (5 voturi)    
    spaga (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:38)

    ion [anonim]

    Curios.
    Sa ai 12000 euro in geanta dimineata cand te intorci acasa de la OTV.
    probabil i-a luat cel care ii daduse ca spaga.
  • +6 (6 voturi)    
    stire mincinoasa ! (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:49)

    toma [anonim]

    cu dan diaconescu de fata hotul n-apuca sa faca nici doi pasi ! poate un pas jumate !
    dan diaconescu care a prins-o pe elodia,pe ciocoiu oprescu si atati multi alti hoti,corupti,criminali ai neamului nu putea sa-l rateze tocmai pe asta !
  • +3 (3 voturi)    
    in loc de... (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:52)

    Ionut [anonim]

    ..."Diana Voiculescu" am citit "D-na Voiculescu, directoare OTV" si ma minunam ce mica ar fi lumea (Antene, OTV:) )
  • +3 (3 voturi)    
    Eu tot n-am inteles.Hotnews clarificari !!!!! (Vineri, 2 septembrie 2011, 17:53)

    ogi [anonim]

    Tantia Diana e Director General sau patroana OTV-ului sau Dan Diaconescu e patron???
    • +4 (4 voturi)    
      Raspuns (Vineri, 2 septembrie 2011, 19:22)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui ogi

      Nu sunt de la HotNews dar pot spune ca directorul general nu este necesar sa fie aceeasi persoana cu patronul. Cu alte cuvinte soricelul buclucas isi vede de alte treburi, nimic rau in asta.

      Cat despre sumele vehiculate in posete la ora 5am, numai la traficanti mai gasesti povesti de-astea :)
  • +5 (5 voturi)    
    :) (Vineri, 2 septembrie 2011, 19:54)

    Analfabet [anonim]

    Va dati seama ca e o insenare si ca varanul incearca sa castige capital electoral. Parca-l aud "era un vlajgan. a smuls geanta si a luat-o la fuga, sigur e platit de pdl,vor sa ma descurajeze sa mai candidez, in Romania criminalitatea e la cote maxime, demisia ministrului de interne."
    • +1 (1 vot)    
      Iar de partea vlajganului (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 10:19)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Analfabet

      Vor spune ca "nu ar omori nici o musca, este un baiat model" :)
  • +1 (1 vot)    
    e simplu (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 8:28)

    UCK [anonim]

    ce atata mirare. era spaga pe ziua anterioara. cum va imaginati ca si-a luat Diaconescu Rolls Royce si iaht, cand profitul oficial al OTV e cat se poate de subtire.
  • 0 (0 voturi)    
    OTV (Duminică, 4 septembrie 2011, 17:16)

    Steliana [anonim]

    Sunt 2 variante:
    1. Daca-i adevarat, banii erau o SPAGA, nu puteau fi pusi decat sub saltea. Hotii in general actioneaza ziua, noaptea dar nu la 5 dimineata. Probabil ca hotul era cel spaguit sau care stia situatia...

    2. Un SCENARIU prost. Nu mai stie DD ce sa mai scorneasca pentru a-si imbrobodi 'prostimea' care crede in el si ideile lui. Noroc ca PDL-istii erau la Eforie, altfel demonstra ca sunt sicanele lui Boc, Basescu etc.