Unde a ajuns embargoul alimentar ordonat de Putin: 50 de boboci de rata "de contrabanda", eutanasiati si arsi la granita cu Ucraina

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 17 august 2015, 10:25 Actualitate | Russia Report

Boboci de rata, victime ale embargoului alimentar ordonat de Putin
Foto: Wikimedia Commons

Autoritatile ruse au eutanasiat si apoi au ars 50 de boboci de rata adusi ilegal din Ucraina, a informat Zvezda TV, citat de The Moscow Times.

“Ratustele nu aveau documente insotitoare, asa ca s-a luat decizia distrugerii lor”, a declarat Svetlana Zaporozhchenko, sefa directiei regionale Belgorod a autoritatii sanitar-veterinare ruse.

Potrivit televiziunii citate, barbatul era un adevarat traficant de ratuste, care lua puii din piata orasului ucrainean Kharkiv si apoi le vindea in Rusia.

Presedintele Vladimir Putin a semnat un decret luna trecuta prin care ordona distrugerea produselor alimentare provenite din tari care au introdus sanctiuni impotriva Rusiei. Printre acestea se numara si Ucraina, mai scrie The Moskow Times.













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
6658 vizualizari
  • +20 (30 voturi)    
    niste CRETINI cu litere mari (Luni, 17 august 2015, 10:29)

    mnicku [utilizator]

    .
  • +21 (27 voturi)    
    Gata! Pana aici! (Luni, 17 august 2015, 10:43)

    subcultura [utilizator]

    Putin a intrecut orice limita de bun simt si omenie! Un dictator fara scrupule Coreea de Nord style.
    Mie chiar imi plac bobocii de rata!
  • +42 (46 voturi)    
    Traficul cu ratuste cam luase amploare (Luni, 17 august 2015, 10:49)

    banel [utilizator]

    Noroc cu vigilenta vamesilor rusi care au pus capac acestei filiere. Incepand de azi, lumea care ne inconjoara a devenit mai sigura.

    Inca o data, multumim Rusia!

    PS. Daca vi-l exportam pe Ponta cu niste parlamentari, promiteti ca ii eutanasiati?
    • +34 (36 voturi)    
      Din pacate nu (Luni, 17 august 2015, 11:11)

      Gigescu [anonim] i-a raspuns lui banel

      Embargoul e pe produse alimentare, nu stiu cum sunt reglementate importurile de dejectii umane.
      • +13 (13 voturi)    
        Poate da (Luni, 17 august 2015, 12:34)

        xvlad [utilizator] i-a raspuns lui Gigescu

        Se numeste ingrasamant si se foloseste in agricultura, deci la o adica ar putea intra in aria vizata de legea lui Putin.
    • +5 (7 voturi)    
      Cred ca au fost eutanasiate dupa metoda (Luni, 17 august 2015, 15:09)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui banel

      KGB ! Cu un glont in ceafa !
    • +2 (4 voturi)    
      In schimb ... (Luni, 17 august 2015, 20:33)

      SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui banel

      Traficul cu tancuri, rachete si focoase nucleare ce părăsesc "eronat" teritoriul rusiei este desigur de mai mică amploare decât cel cu rațele ...

      Kafka, bre.
  • +24 (28 voturi)    
    Atragem atentia vamei ruse (Luni, 17 august 2015, 11:49)

    NicolaeA [utilizator]

    ca trec neautorizat granita si vrabii, lacuste, alte zburatoare ! Fiti vigilenti ! Jos capitalismul (nu si imperialismul, ca asta e folositor si pentru voi) !
  • -18 (34 voturi)    
    omiwfn (Luni, 17 august 2015, 12:10)

    nenica [anonim]

    noroc cu mass media care ne mai serveste niste voma cu care sa ne spalam creierul.
    Auzi,....!? ratuste....doar mituri promovate de mass media prostituata.
    putin in sus, putin in jos....mancatorie de rahat
    • +14 (18 voturi)    
      You're doing it wrong (Luni, 17 august 2015, 12:35)

      sile [anonim] i-a raspuns lui nenica

      Daca nu-ti place media, nu esti obligat sa o consumi. Te poti informa in continuare la sedintele de partid, ca tot si-a deschis Putin partid si la noi recent.
    • +8 (12 voturi)    
      Ai dreptate (Luni, 17 august 2015, 12:41)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui nenica

      Se vede clar, din postare, voma ce iti tine loc de creier. In rest propaganda rusnaca mirosind a vodka cu zero argumente sau logica.
    • -14 (24 voturi)    
      Corect (Luni, 17 august 2015, 12:49)

      Qu [utilizator] i-a raspuns lui nenica

      Dar asta-i media.

      De milioanele de civili bombardati si omorati de americani nu se zice nimic.

      Nici de mijloacele de opresiune de la ei.
      Nici de ligile care-s total contra libertatii de orice fel.
      • +6 (8 voturi)    
        ... (Luni, 17 august 2015, 13:50)

        pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui Qu

        Hi hi hi hi hi

        Al dracu' imperialisti.
        Se dau mari cu drepturile omulu' da' de fapt e opresiune curata in US.
        De aia emigreaza toti americanii-n Rusia.
        Ca acolo-i mai bine...

        hi hi hi hi hi
      • +8 (10 voturi)    
        Cate milioane de civili ? (Luni, 17 august 2015, 14:09)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Qu

        10-100 cam cati au fost ucisi de "salbaticii Americani" Si ce mijloace de opresiune - probabil la alegerile libere, presa libera si nivelul de trai te referi in comparatie cu patria fericirii vesnice a rusnacilor. Daca esti imbecil nu trebuie sa o afirmi zilnic cu postari inepte si fara argumente.
      • +3 (5 voturi)    
        trolule (Luni, 17 august 2015, 19:07)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Qu

        din leningrad, cu lozincile astea infantile,puti de la o versta a vodca ieftina!
        ia explicati voi mici-urinistilor cum toata lumea vrea sa traiasca in USA si nu in rusia!
    • +4 (6 voturi)    
      mbah (Luni, 17 august 2015, 15:28)

      fymf [anonim] i-a raspuns lui nenica

      lua-ne-ai ratoiu' la tranta cu omuletul din ceru' gurii, ... Vladimir Vladimirovici Putin e gata de imbalsamare...wake-up!,
      si nu mai omorati bobocii criminalilor...

      https://youtu.be/WqFISER9fVE

      P.S. Asta ca sa te mobilizezi mai bine...hleb va mai da din cand in cand?
  • -10 (26 voturi)    
    Minti bolnave (Luni, 17 august 2015, 13:14)

    Robert M [utilizator]

    Ucraina a inceput sa produca stiri senzationale, dedicate consumatorilor de senzational.
    Este nevoie de un intelect putin dezvoltat pentru a da crezare unor astfel de povesti macabre.
    • +2 (4 voturi)    
      nu Ucraina (Luni, 17 august 2015, 20:03)

      cezarjipa [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      ...este sursa stirii.
  • +19 (23 voturi)    
    Ratustele erau sabotori NATO! (Luni, 17 august 2015, 13:18)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Lasa ca stim noi, ratustele alea au trecut granita cu rele intentii!
  • +6 (8 voturi)    
    Paranoia (Luni, 17 august 2015, 13:20)

    adro [anonim]

    Un adevarat traficant de ratuste? E clar, e dusmanul poporului! Adevarul e ca sintagma "traficant de ratuste" e demna de orice revista de satira.

    Eutanasierea unor ratuste nevinovate arata ca paranoia a ajuns la cote inalte. Ma intreb ce gandeste populatia cand vede asa ceva, sau cand vede ca mancarea e distrusa iar in locul ei sunt hraniti cu orgoliu, ura, xenofobie si nationalism?
  • +2 (8 voturi)    
    "Produse" alimentare (Luni, 17 august 2015, 14:51)

    Un produs [anonim]

    Deci ratustele nu mai sunt considerate vietati, sunt considerate "produse" alimentare. O aberatie a lumii in care traim (nu doar Rusia). Am uitat sa mai constientizam ceea este corect, respectul pentru viata si natura...daca unul da o lege si spune ca e ok sa omori (fie animale/pasari, fie oameni) atunci ne absolvim de orice vina. Apoi ne ducem si pupam moaste si ne aratam credinta.
  • +4 (8 voturi)    
    Penibili, (Luni, 17 august 2015, 15:28)

    gigifisiune [utilizator]

    nici mai mult, nici mai putin. Penibili.

    Se comporta exact ca niste copii rasfatati si bosumflati, asta a juns Rusia.
  • +1 (3 voturi)    
    Deci Phutin s-a scrantit la cap (Luni, 17 august 2015, 19:27)

    Locke Lamora [utilizator]

    Adica a ajuns in stadiul final, ca scrantit era de mic, cand a fost scapat in cap.