Sorin Ovidiu Vintu, exercitiu de admiratie fata de Rusia: "E o mare oportunitate pentru Romania. Singurul pas legitim facut facut de Putin e anexarea Crimeei"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2015, 10:49 Actualitate | Russia Report

Sorin Ovidiu Vintu (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Sorin Ovidiu Vintu, condamnat la inchisoare si eliberat conditionat, vorbeste cu admiratie despre Rusia intr-un interviu acordat versiunii in limba romana a site-ului RussiaToday, si spune ca singura sansa pentru supravietuirea UE este integrarea Rusiei. Vintu cautioneaza in interviu anexarea Crimeei de catre Rusia lui Putin, in ciuda faptului ca nici un stat democratic nu accepta ruperea Ucrainei.

Vintu mai spune in interviu ca "spre marea mea bucurie" cei care ar pierde de pe urma unei intrari a Rusiei in UE ar fi SUA, iar "cel mai calificat stat din UE care poate milita pentru integrarea Rusiei este Romania".

In ce priveste proiectele sale personale, Vintu spune ca "acum construiesc in mintea tinerei generatii valorile care vor sta la baza educatiei lor, a acestor tineri care vor lua Puterea in Romania si vor guverna dupa ideile si principiile mele. Deci, ii formez de pe-acum".























4120 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    LOL (Marţi, 19 mai 2015, 11:11)

    Radu [anonim]

    Daca asta formeaza oamenii care vor conduce Romania, nu cred ca va mai exista ce sa guverneze dupa primul mandat.
  • +16 (16 voturi)    
    Vintu asta incepe s-o ia pe urmele lui Vadim (Marţi, 19 mai 2015, 11:11)

    bogdan1477 [utilizator]

    Se pare ca mintea lui si-a atins de mult virful, iar acu coboara vertifiginos spre spitalul 9. Baiatul asta inca se crede formator de generatii, cind el e de fapt un simplu borfas din garda veche dat la o parte de borfasii de curte noua.
  • 0 (12 voturi)    
    Mai ovidiu (Marţi, 19 mai 2015, 11:20)

    Vasili Zaitsev [utilizator]

    Ai grija ce vb, mâine poimâine auzim ca te-ai "sinucidere suspecta" ști tu specialitatea casei..
  • +9 (9 voturi)    
    Păi să meargă în Rusia (Marţi, 19 mai 2015, 12:19)

    trotuar [utilizator]

    Să pună și acolo de un FNI.

    După "credibilul" Sorin Ovidiu Vîntu aștept interviurile la RussiaToday a Mamei Omida, Oana Zăvoranu și a lui Mircea Gâdea ca să mă asigur că întradevăr Rusia e calea de urmat. Chit că Mama Omida numai e dar găsesc ei un spiritist adevărat.
  • +7 (7 voturi)    
    ma intrebam cine sunt cretinii (Marţi, 19 mai 2015, 12:38)

    AliKimiku [utilizator]

    care ii iau interviuri degeneratului.
    La o lectura mai atenta am vazut ca Russia Today deci putem trage apa.
  • +6 (6 voturi)    
    vantu' s-a pacalit o data (Marţi, 19 mai 2015, 23:07)

    rov [utilizator]

    cand a investit si-a cautat protector in sotul lui michaela.
    Acum pupa in fund direct mafiotul suprem Fhurtin...atentie, aici e ruleta ruseasca!!
  • +5 (5 voturi)    
    Daca si parerea lui SOV conteaza in politica !!! (Miercuri, 20 mai 2015, 9:42)

    anesanudre [anonim]

    Cine da doi bani pe parerea lui SOV ???,ce mare scula in politica e SOV ???.
    Rusia face ce-a facut de la Petru l incoace si fara parerea lui SOV .
  • +1 (1 vot)    
    mare e gradina (Miercuri, 20 mai 2015, 13:21)

    Radu [anonim]

    Nenea asta nu mai stie ce sa faca numai sa nu devina anonim. Pariez ca o sa faca precum vedetele rasuflate de televiziune: o sa insceneze ceva de can can sau o sa se certe cu vreo nevasta/amanta pana la urma.

    In rest, este o persoana care a facut puscarie pentru santaj si favorizarea infractorului. Vad ca este in faza de recurs cu inca doua infractiuni ptr. care in prima instanta a fost condamnat. Foarte calificat sa discute despre valori si geopolitica. Hai ....!