Mahmoud Ahmadinejad: Osama Bin Laden a fost prizonierul americanilor inainte sa fie ucis

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Luni, 16 mai 2011, 0:08 Actualitate | Internaţional

Mahmoud Ahmadinejad a declarat ca Statele Unite ale Americii il tineau prizonier pe liderul Al Qaeda Osama Bin Laden de mai mult timp si au decis sa il omoare din motive politice interne. Acesta a anuntat ca are informatii sigure, dar fara sa precizeze sursa, scrie AFP.

Ahmadinejad il acuza pe Barack Obama ca a luat aceasta decizie din motive electorale, moartea lui Bin Laden urmand sa asigure realegerea sa pentru un nou mandat la Casa Alba. De asemenea, presedintele Iranului crede ca Wasinghtonul cauta deja inlocuitor pentru conducerea Al Qaeda.

Teheranul a reactionat oficial la anuntul mortii lui Osama Bin Laden, anuntand ca prezenta trupelor occidentale in Afganistan si Irak nu mai are nicio justificare si ca acestia ar trebui sa paraseasca zona.


Citeste mai multe despre   






















5942 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    bwahaha (Luni, 16 mai 2011, 0:29)

    ampersand [utilizator]

    Deci
    "Mahmoud Ahmadinejad a declarat ca Statele Unite ale Americii il tineau prizonier pe liderul Al Qaeda Osama Bin Laden de mai mult timp si au decis sa il omoare din motive politice interne"

    Tot iranul, cu câteva zile în urmă:

    "Liderul Al-Qaeda Osama bin Laden a murit, din cauza unei boli, cu mult timp inainte de operatiunea efectuata de trupele speciale americane, a declarat ministrul Informatiilor din Iran, Heydar Moslehi, citat de agentia oficiala ISNA"

    http://www.hotnews.ro/stiri-international-8610595-bin-laden-murit-mult-inainte-raidul-american-sustine-iranul.htm
    • +3 (3 voturi)    
      Elementar draga Ahmadinejad! (Luni, 16 mai 2011, 14:00)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Americanii tineau prizonier cadavrul lui Osama.

      Fortele speciale americane l-au eliberat din dententie si l-au impuscat in cap in Pakistan.

      Sunt concluzii simple, la indemana oricui.

      Americanii astia sunt patetici, noroc iranienii pakistanezii si afganii care sunt popoare progresiste, iubitoare de democratie si libertate.
  • +4 (6 voturi)    
    Hah!! (Luni, 16 mai 2011, 1:15)

    Havoc [anonim]

    Cam nehotarat conu' Mahmoud...
  • +5 (7 voturi)    
    Pentru "havoc"... (Luni, 16 mai 2011, 4:34)

    Cadillac [utilizator]

    Da, ai dreptate!

    Fostul "Radio Erevan" a devenit "Radio Teheran".
  • +4 (6 voturi)    
    Sa cazi pe spate! (Luni, 16 mai 2011, 7:59)

    Mahmud din Mahmudia [anonim]

    Mahmud asta e un fel de Vadim din zona araba. Cum care Vadim? Tudor!
  • +4 (8 voturi)    
    modelul perfect de societate: (Luni, 16 mai 2011, 9:30)

    max [anonim]

    ... teocratie cu un leader deranjat la cap.
    Ce mai lipseste? Ati ghicit: arme atomice.
    • +2 (2 voturi)    
      Teocratie?... (Luni, 16 mai 2011, 12:58)

      ion [anonim] i-a raspuns lui max

      Ce nevoie mai are teocratia de un lider>????...Daca are lider nu mai e teocratie.
  • +1 (1 vot)    
    USOBAMA (Luni, 16 mai 2011, 13:56)

    atent [anonim]

    mai are multi prizonieri......pt alegeri.


    LOOOL