Barack Obama glumeste pe seama jurnalistilor

de Andra Ciubotaru     HotNews.ro
Luni, 7 martie 2011, 22:10 Actualitate | Internaţional

Presedintele american Barack Obama a declarat luni ca jurnalismul este o meserie inutila, informeaza AFP. In timpul unei vizite efectuate la o scoala din Arlington, la sud de Washington, Obama a mentionat ca una dintre profesoare a lucrat in presa.

"Inainte de a incepe sa predea, a fost jurnalist. Apoi a decis sa se schimbe si sa faca ceva util", a spus Obama. Presedintele s-a scuzat imediat fata de reporterii prezenti la eveniment: "a fost o gluma, nu m-am putut abtine".

Gluma a venit la cateva minute dupa ce Obama a refuzat sa raspunda intrebarilor jurnalistilor cu privire la intalnirea pe care a avut-o cu primul-ministru australian, Julia Gillard​.


Citeste mai multe despre   























2837 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    wow, ce-mi place! (Luni, 7 martie 2011, 23:11)

    Tase Rotta [utilizator]

    ...si nu a impuscat niciun jurnalist? Am glumit, am vrut sa spun "nu a spanzurat". Eh, dupa o zi de munca, am ajuns, in sfarsit, acasa, am papat, am baut un sprit si hai sa ma uit si eu la teveu sa vad ca s-a mai intamplat prin lume: Lacatus si-a dat demisia; vreau sa aflu ce s-a mai intamplat in Libia, dar aflu ca si MM si-a dat demisia; mai butonez, dar dau peste Lolek si Bolek care-i cer lui Base sa-si dea demisia; MM si-a retras demisia: ma uit la un film pe PROTV cu un balaur; in pauza nu aflu vesti din Libia si dau pe RTV, din greseala si descopar ca DNA a descoperit ca nu trebuia sa-i dea TVA-l lui unu,dar de infractiunea asta este de vina d-na Udrea pt. este sotia lui Cocos, care se cunoaste cu o tipa care este amanta amantul amantei consulului din Guineea; nu prea pricep despre ce-i vorba, dar teleprostii trebuie sa priceapa ca "jos Basescu"; mai beau un sprit si...maine este o alta zi din viata noastra; sper ca Obama ne va da o veste mai buna!/
    PS. mai stie cineva ce se mai inampla in Libia? nu de alta dar ma ingrijoreaza cresterea petrolului
  • +4 (4 voturi)    
    Bine zis, cu mici exceptii! (Luni, 7 martie 2011, 23:17)

    MirceaIulian [utilizator]

    Cum ar fi sarit toata presa in sus daca asa o afirmatie ar fi fost facuta de Basescu? Sau ar mai fi spus Obama ca e o gluma daca in SUA ar fi avut "jurnalisti" tip iRealitatea sau A3?
  • -1 (7 voturi)    
    pai jurnalistii sunt inutili (Luni, 7 martie 2011, 23:28)

    zaboo [utilizator]

    politistii prosti - numai el e destept si priceput... mare pacalici au ales fraierii! mare!!
    • -4 (6 voturi)    
      Pacalicii (Marţi, 8 martie 2011, 0:17)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Creca ati ramas de prea multe ori cu Pacaliciul in mana :)
  • 0 (0 voturi)    
    se intampla si la case mai mari, deci :)) (Marţi, 8 martie 2011, 0:08)

    iulian [anonim]

    nu se poate!! adica presedintele unei tari nu se poate abtine de la o gluma si ii ia la misto pe jurnalisti??? unde am mai vz asta? :))
  • -1 (1 vot)    
    Cred ca a vrut sa zica altcumva (Marţi, 8 martie 2011, 0:36)

    Utilu' [anonim]

    Dar a fost baiat salon.
  • +4 (4 voturi)    
    L-a luat gura pe dinainte (Marţi, 8 martie 2011, 0:39)

    sile [anonim]

    Daca nu erau jurnalistii, nu auzea nici naiba de el in afara Illinois-ului.
    • 0 (2 voturi)    
      observatoru istoric (Marţi, 8 martie 2011, 7:26)

      banbina [anonim] i-a raspuns lui sile

      Sile, tu cum ai auzit tu de unu, Burebista?.De la un jurnalist nu-i asa? Sau , de unde stiu eu ca Querida s-a iubit cu unu mai tanar decat ea? Tot de la un jurnalist...Pricepi macar ca tema-i vasta si ca din aceasta cauza e mai bine sa ma opresc aici?