Victorie detasata pentru uniristi

de Lucian Danciu     Monitorul de Alba
Joi, 9 august 2007, 0:00

Antrenorul albaiulienilor a trimis in teren urmatoarea formatie: Rotaru - Oara, I. Cazan (cpt.), Marincean, Selagea - Foro, Dilbea, Hodor, Galdean - Pepenar, And. Zagrean. Au mai intrat in cea de-a doua repriza Unchias, Goia, Oroian, Manea, Ghiroma, G. Grozav, Dascalescu si Dabu.
Cei de la Trans-Sil Tg. Mures (fosta echipa a lui Ciorceri) au intrat in teren in urmatoarea alcatuire: Goitan - Weress, F. Stoica, M. Ignat, Szilaghy - Gabor, Petrov, Zogon, Sain - Szabo, Astafei. Au mai intrat: Ungur, Kardo, B. Stoica, Szabotch, Popa. Antrenor: Lucian Popa
Marcatori: 0-1 (min. 5 - penalty) - Szabo/ 1-1 (min. 15 - penalty) - Zagrean; 2-1 (min. 33 - penalty) - Pepenar; 3-1 (min. 38) - Galdean; 4-1 (min. 55) - Dascalescu; 5-1 (min. 59) - Mihai Manea.
Chiar daca uniristii au continuat seria victoriilor in meciurile amicale, antrenorul George Ciorceri s-a aratat la sfirsitul partidei nemultumit de evolutia elevilor sai si de faptul ca acestia au luat gol in primele 15 minute. „Trebuie sa marcam goluri, sa nu asteptam greselile adversarilor”, a afirmat acesta la finalul partidei.
Uniristii vor intilni simbata, de la ora 11.00, pe stadionul „Cetate”, in ultimul amical in fata suporterilor, echipa antrenata de ex-uniristii Alex Pelici si Marcel Rusu, Forex Brasov, urmind ca pe data de 18 august sa joace returul la Brasov.