Roberta Anastase: Am luat note mari la Bac pentru ca am invatat mult. 10 la limba romana si la limba engleza

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Vineri, 2 septembrie 2011, 12:46 Actualitate | Politic

Presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase (PDL), le-a spus vineri tinerilor democrat-liberali ca la examenul de bacalureat a obtinut note mari pentru ca a invatat mult, iar parintii se implicau in educatia ei. Anastase a raspuns la o intrebare venita din sala si a sugerat ca rezultatele slabe de la bacalaureatul din acest an se datoreaza si faptului ca parintii nu se mai implica in educatia si supravegherea copiilor.

"Bacalaureatul este cel mai greu examen. E cel pe care il dai tu. Nu-mi dau seama daca a fost un examen dificil, dar cu siguranta a fost strict. Am reusit sa iau note destul de mari: 10 la romana, 10 la engleza, 9,60 la matematica... Am invatat mult. Pe mine parintii, sa spun sincer, ma urmareau permanent in evolutie(...) Acum se simte lipsa parintilor in relatia directa cu scoala. E important ca parintii sa revina in aceasta relatie".

Presedintele Camerei Deputatilor participa la lucrarile scolii de vara a tinerilor democrat liberali  care se desfasoara la Eforie Nord in perioada 1- 4 septembrie.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1419 vizualizari

  • +4 (14 voturi)    
    in schimb.... (Vineri, 2 septembrie 2011, 12:51)

    me [anonim]

    ai lipsit la lectiile care te invata ca furtul de voturi este fapt si, intr-o tara civilizata, se pedepseste cu inchisoare...
    • 0 (0 voturi)    
      hotul neprins, elev eminent (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 1:15)

      Profu' [anonim] i-a raspuns lui me

      pai daca si in scoala a furat cum fura si in camera deputatilor, normal ca a avut note mari ;)
  • +5 (11 voturi)    
    Dar cu matematica? (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:02)

    halimiaticucuveaua [utilizator]

    La matematica sigur ai fost praf.... stii tu de ce ;-)
  • +5 (11 voturi)    
    Bravo ,Roberta ... (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:05)

    black [anonim]

    oi fi fost tu odata buna la scoala , dar undeva,cindva... ti-ai pierdut poteca-si cinstea-te-ai dat cu "baietii destepti" ,te-ai facutara si tu "fata desteapta" si acum poti sa prostesti pe cine vrei , caci cine e lucid nu va uita niciodata ce poama esti , dupa ce te-ai jucat cu voturile alea....
    • +2 (6 voturi)    
      negrule black, (Vineri, 2 septembrie 2011, 14:45)

      romaya [utilizator] i-a raspuns lui black

      Dar baiatul destept "de destept " Voicu -secretar insarcinat cu numaratoarea ,ce pazea ? Si sa nu-mi spui ca "a protestat vehement" la numarare , ca-i minciunica... l-au "trezit" antenele dupa 2 zile ..
  • +3 (9 voturi)    
    matematica (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:17)

    doctoru [anonim]

    avand in vedere cum numara a luat cam mult la matematica.
  • +1 (5 voturi)    
    Dorele... (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:30)

    Crocodilul [anonim]

    Lasa ma,ca avem nevoie si d'astia,nu-i asa sefu'?
  • +2 (6 voturi)    
    hmm (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:33)

    ham [anonim]

    parintii nu se mai pot implica, pentru ca viata s-a schimbat de cand oameni isteti si frumosi ca dra Anastase au ajuns sa-i conduca
  • +2 (4 voturi)    
    d-ra sau d-na anastase este casatorita ? (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:36)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    d-na anastase este casatorita ?
    are copii sa-i educe ?
  • +4 (10 voturi)    
    Prostia umana (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:49)

    k [anonim]

    Din moment ce afirma ca evolutia ei a fost urmarita indeaproape de parinti reiese concluzia ca notele le-a luat pe pile. Este cunoscut faptul ca tac-su, securistu', are o mare influenta prin Ploiesti.
    Banii din motorina sa traisca, altfel mai avea ea tupeu' asta sa apara prin ziare si TV ??? Hotii naibii.
  • +5 (11 voturi)    
    nota 10 (Vineri, 2 septembrie 2011, 13:53)

    am [anonim]

    Lasa Roberta, ai luat 10 pentruca tata era mare stab.
    De altfel cu betia de cuvinte prin care nu reusesti sa spui nimic concret te potrivesti de nota 10 cu clasa politica din care faci parte. Bravo !
    • +2 (6 voturi)    
      Aha! (Vineri, 2 septembrie 2011, 14:05)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui am

      Bravo!
      Te pomenesti ca goagal junior e f'un geniu de ia numai 10! Sau ta'su fiind "porumbel" calator... nu are pile!
  • +2 (6 voturi)    
    NU mai spune!!!! (Vineri, 2 septembrie 2011, 14:42)

    Nicolae [anonim]

    Ce fata silitoare!!! A uitat cind defila prin anii 1996 in chiloti pe podium si se baga in pat cu toti morocanii... Am uitat sa vedem ce o recomanda pe ea ca presedinte a camerei deputatilor. Are studii juridice? Nu! Are experienta in domeniul juridic? Nu! ce aport are individa asta la modernizarea legislativa a Romaniei? Zero! Are vreo initiativa legislativa? Nu. Nu cumva este pusa acolo numai sa faca aranjamentele chiorului si sa fure voturile? Asa este acum in politica - toate panaramele ajung mari politicieni dupa ce au lucrat pe sub birourile sefilor si cu banii din evaziuni si alte hotii sunt propulsate in sfera politica. Sigur ca a luat note bune, ca era tacsu mare securist la fabrica 1 Mai Ploiesti.
    • -3 (3 voturi)    
      cateva raspunsuri .. (Vineri, 2 septembrie 2011, 15:34)

      romaya [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

      Din C.V-ul Robertei Anastase :
      Studii, titluri stiintifice:
      - Facultatea de Sociologie din cadrul Universitatii Bucuresti (1994-1998)
      - Studii aprofundate la Facultatea de Stiinte Politice, sectia Studii Europene din cadrul Universitatii Bucuresti (1998-2000)
      Activitate profesionala:
      - cercetator asistent la Centrul de Studii Politice si Analiza Comparativa (1994-1995)
      - director relatii publice - societate comerciala (1998 - 2000)
      - consilier al Ministrului Transporturilor (august-decembrie.2000)
      - expert parlamentar (2001)
      - director societate comerciala (2001 - 2004)

      Activitate parlamentara :
      Site-ul Camerei Deputatilor :
      Luări de cuvânt: 3486 (în 176 şedinţe)
      Luări de cuvânt în BP: 2876 (în 202 şedinţe)
      Propuneri legislative initiate: 25
      Întrebari şi interpelari: 5

      Iar in privinta tatalui "securist" ,vad ca ai preluat un articol Cotidianul.ro... iti recomand sa citesti si comentariul unui inginer fost angajat ..poate-ti schimbi parerea ..
      • -1 (3 voturi)    
        Mai lasa-ne madam Anastase - nu ne da CV-ul (Vineri, 2 septembrie 2011, 18:32)

        Nicolae [anonim] i-a raspuns lui romaya

        Multumim pentru CV-ul umplut de multe gogosi.... Si Elena Udrea era profesor doctor docent pe la nu stiu ce universitate... Suntem satui de atitea parasute care au obtinut prin frauda tot felul de titluri si functii. In alte tari sunt pusi oameni care vin din sistemul juridic, cu experienta in domeniu si care au o adevarata cariera in spate nu tot felul de panarame de Dorobanti care nu stiu decit sa fure voturi si sa cumpere parlamentari de la alte partide (cu 400.000 EURO + 1 jeep - prin Prahova). In ceea ce-l priveste pe tac-su mai las-o jos ca a fost securistul fabricii si la Revolutie sudase portile uzinei. Daca nu stii despre ce vorbesti atunci nu mai croncani.
        • +2 (2 voturi)    
          tataie esti frustrat .. (Vineri, 2 septembrie 2011, 19:02)

          romaya [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

          Tot insisti cu studiile juridice ,dar astea-s "obligatorii "dupa mintiuca ta, numai pentru femeile parlamentar ? Ca atunci devin ultrafeminista si te intreb : da' Geoana-presedintele Senatului de ce n- are studii juridice ? Sau alti "barbati" politici ca: Crin, Dragnea, Iliescu,Tariceanu,Vosganian..si lista-i lungaaa..
          Dar de ce sa fii matale suparat ca avem femei tinere,frumoase,destepte ,elegante, in politica ?
          Sau esti obisnuit numai cu babete cenusii si activisti cu ghiul ?
  • 0 (0 voturi)    
    e toata o minciuna umflata (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 2:50)

    monica L [anonim]

    Se stie cit era de eminenta la engleza Anastase, dupa cum pronunta, cind defila de podium, celebrele cuvinte: I am from Romeinia. Cit despre notele mari luate la bac, cine s-o creada ca n-a copiat ori n-a venit de-acasa cu subiectele facute? E regretabil ca taticul ei nu-i mai urmareste "evolutia" in parlament sa-i dea peste mina cind aduna voturile precum Pristanda steagurile...