Sorin Oprescu despre posibila candidatura cu sprijinul USL: Ramin primar independent

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 31 august 2011, 14:26 Actualitate | Politic

Primarul general al Bucurestiului, Sorin Oprescu, a declarat marti - in legatura cu speculatiile ca ar putea fi sprijinit de USL pentru o noua candidatura - ca vrea sa ramina independent. El nu a respins insa o eventuala sustinere din partea coalitiei PSD-PNL-PC.

"Pina la 40 de ani mi-au spus altii cum sa fac. Dupa 40 de ani, am inteles ca trebuie sa fac cum cred eu mai bine. Ramin primar in functie, independent, care apartine bucurestenilor. ... Ramin in poarteneriat cu bucurestenii si atit", a spus Oprescu la sediul Primariei Bucuresti.























1503 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    macar atat... (Miercuri, 31 august 2011, 14:43)

    me [anonim]

    oricum cred ca sansele de a fi reales ii scadeau rau daca reintra in psd
  • -2 (10 voturi)    
    E cel mai bun... (Miercuri, 31 august 2011, 14:44)

    rocker [anonim]

    Dupa mine este cel mai bun primar de dupa 89 si daca Udrea nu intervenea aiurea in proiectul Buzesti probabil ca artera era in stadiu foarte avansat. Este un tip hotarat , inteligent , foarte diplomat si - mai ales - era bogat inainte de investitura ceea ce nu e putin . Bineanteles ca are si unele exprimari neconforme dar una peste alta e foarte bun.
    • +5 (5 voturi)    
      Sunteti dovada vie (Miercuri, 31 august 2011, 14:47)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui rocker

      A sintagmei: "Aparentele inseala" :)

      Nu ma intelegeti gresit, nu trebuie sa ganditi ca mine, nu asta e ideea.

      Sa va fie de bine!
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Miercuri, 31 august 2011, 14:53)

    lol [anonim]

    Acum lui Antonescu ii pare rau ca a comentat...ca de sustinut tot va trebui sa il sustina, numai ca acum o va face incalcandu-si declaratia. Nu era mai bine daca se gandea inainte sa vorbeasca?
    • +2 (2 voturi)    
      Eee... (Miercuri, 31 august 2011, 15:05)

      cristi767 [utilizator] i-a raspuns lui lol

      Poate n-a fost chiar declaratia lui... Acorda-i si tu circumstante atenuante.

      Din partid poate e presat pentru Chiliman, in timp ce in mod sigur Felix il preseaza mult mai tare pentru Piedone.

      La naiba... folosesc Felix si Piedone intr-un comentariu politic... si mai avem pretentii de la ei...
      • 0 (0 voturi)    
        Pai (Joi, 1 septembrie 2011, 0:47)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui cristi767

        ramane (inca) afara din viata politica Naruto.

        Il asteptam cat de curand, impreuna cu tovarasul Mazare...
  • +1 (1 vot)    
    Corect (Miercuri, 31 august 2011, 15:01)

    Eu [anonim]

    Nu sunt Bucurestean, dar macar in privinta tinutei imi pot exprima punctul de vedere.
    In sfarsit un om care a plecat (fara sa profere injurii la adresa fostilor colegi) iar odata plecat nu se intoarce.. la ce a dat in spate.
  • -3 (3 voturi)    
    bravo lui (Miercuri, 31 august 2011, 15:34)

    goto [anonim]

    iata un om care ia o atitudine in fata ipocriziei politice. de ce sa devina sclavul usl, sa se lase condus de usl, in loc sa se lase condus de propria vointa? chiar si din tonul declaratiei celor de la usl reiesea ca va fi sclavul deciziilor lor, adica sa fie marioneta lor.

    daca a facut ceva pe placul bucurestenilor sau nu se va vedea la urmatoarele alegeri. parerea mea e ca a facut mult mai mult decat majoritatea primarilor pe care i-a avut bucurestiul. chiar daca unele decizii sunt controversate sau nu tot ce a facut a fost pe placul tuturor bucurestenilor. sa nu uitam ca fiecare proiect are nevoie de finantare, ca trebuie aprobat si de alte comisii, de aici si faptul ca nu se pot face mai multe proiecte in acelasi timp.
  • -3 (3 voturi)    
    Chiliman este mai bun (Miercuri, 31 august 2011, 15:45)

    oana86 [anonim]

    Daca ar fi sa aleg un primar general acela ar fi Chiliman. El este cu adevarat alaturi bucurestenilor si asta a dovedit-o cand a impiedicat-o pe Udrea sa impuna Legea Capitalei. Reabilitarile si curatenia din sectorul 1 ar trebui sa fie generalizata pe intraga capitala. Omul asta chiar ar face treaba buna.
    • +3 (3 voturi)    
      Chiliman (Miercuri, 31 august 2011, 16:06)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui oana86

      Chiliman este campion la tesut
      increngatura creata la Sectorul 1 e recunoscuta drept cea mai profesionista.
      practic, daca nu dai, sansele sa iei vreo autorizatie sunt nule.
      asa ca, va rog, nu chiliman.
      Omul asta face treaba buna, dar nu pentru el.
  • +3 (3 voturi)    
    Declaratie Oprescu (Miercuri, 31 august 2011, 17:58)

    costel [anonim]

    Daca Oprescu nu are chef sa-l sustina USL,atunci aceasta formatiune politica trebuie sa-si desemneze un candidat la Primaria Capitalei.Doar au in sondaje peste tot 70%.Care-i problema?Deci il vor invinge pe Oprescu si pe ceilalti candidati,deoarece sunt convins ca, desi nu au 70%,si alte partide isi vor desemna candidati.Abia atunci se va vedea daca sondajele sunt bune sau nu.
  • 0 (0 voturi)    
    BRAVO (Miercuri, 31 august 2011, 19:34)

    Cretzu [anonim]

    Asta asteptam. Sa le dea doctoru peste bot astora. Ce credeati mah, uselistior comunisti, ca Oprescu o sa se intoarca la voi cu botu pe labe??? pana la urma vad ca are cohones si va pune pe voi pe labe. BRAVO Oprescule. pentru declaratia asta SIGUR vin si eu la vot si te sustin, ca de vreo 10 ani nu am mai dat p-acolo. Hai Romania parca ziceai mai demult. Hai mai mmulti independenti d-astia ca matale, cu cohones. Sa ii zburlim pe fraieri.
  • 0 (0 voturi)    
    Da da da (Joi, 1 septembrie 2011, 13:32)

    Zummm [utilizator]

    Doctorul care vrea ca serviciul salvarii sa nu mai fie de stat sa fie privat. Intr-adevar mareee doctor
  • 0 (0 voturi)    
    ger (Vineri, 2 septembrie 2011, 19:15)

    luta [anonim]

    gerontofilia salveaza tinerimea, ce s ar face tinereii nostrii fara un tataie alaturi !
    • 0 (0 voturi)    
      frig (Luni, 12 septembrie 2011, 17:16)

      san [anonim] i-a raspuns lui luta

      sau tinerele fara o dama iubitoare dupa noile preferinte ale autoarei