Emil Boc: Cand era ministru, Ponta isi lasa secretara sa participe la sedintele de Guvern

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 29 august 2011, 20:25 Actualitate | Politic

Victor Ponta, cand era ministru (2009)
Foto: Agerpres
Premierul Emil Boc a declarat, luni, ca presedintele PSD, Victor Ponta, atunci cand era ministru in Guvernul Boc, isi lasa asistenta sa participe la o parte a sedintelor de guvern in locul sau, transmite Agerpres. Boc a facut aceasta afirmatie la postul B1TV.

"Victor Ponta (...) de participat nu participa in integralitate, venea si o lasa pe asistenta sa participe la sedinta de Guvern. Asta e realitatea pe care am avut-o un an de zile", a spus seful Executivului.

Agerpres reaminteste ca Ponta a fost ministru pentru Relatia cu Parlamentul in guvernul PDL-PSD, condus de Emil Boc, in anul 2009.

Totodata, premierul i-a catalogat pe Victor Ponta si Crin Antonescu drept cei mai iresponsabili si corupti lideri ai opozitiei din Europa. 


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

2097 vizualizari

  • -15 (23 voturi)    
    Cand era prim ministru, (Luni, 29 august 2011, 20:31)

    Adrian [anonim]

    Basescu il lasa pe Boc sa participe la sedintele de guvern in locul sau.
    • 0 (2 voturi)    
      Rautate mica... (Luni, 29 august 2011, 21:39)

      Bula [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      Rautate mica ce esti ...PARACIOSULE !!!
    • 0 (2 voturi)    
      mai,ce ai gresit (Luni, 29 august 2011, 22:55)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      Na ca te-ai fastacit si nu ai reusit sa trasnmiti corect ce vreoiai sa spui,Boc il lasa pe Base sa conduca guvernul in locul lui.
  • 0 (2 voturi)    
    ne-am saturat.... (Luni, 29 august 2011, 21:14)

    vio [anonim]

    dle Boc, lasati-i naiba pe Ponta si Antonescu, dvs trebuie sa aveti grija Romaniei, a romanilor, a fondurilor europene, a ceea ce s-a intamplat la Mediu zilele astea.... chiar nu aveti alte griji toata ziua buna ziua decat Ponta si Antonescu?!
    Jenant ptr un Prim Ministru, nu insa si pentru micul Boc.
    Atata are el grija, asta-i grija lui toata ziua-buna ziuam, vai de Romania cum o mai rezista cu asemenea Prim Ministru!!!
    RUSINE!!!!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Secretare loctiitoare (Luni, 29 august 2011, 21:33)

    Ramona [anonim]

    Ponta e vedeta de ani de zile asa ca e normal sa isi lase secretarele sa participe la sedinte in locul lui. Ca doar nu o sa le trimita pe ele la televiziuni. Din pacate cred ca nu citeste atent rapoartele sau alt tip de documente prin care secretarele ii explica despre ce s-a discutat la sedinta. Daca ar fi atent nu a da atat de des cu bata-n balta, exprimand opinii absolut puerile si nefundamentate.
  • +3 (3 voturi)    
    prezenta lui Ponta (Luni, 29 august 2011, 21:43)

    panait [anonim]

    domnul Adrian este vorba de Ponta nu de alte persoane,deci nu lua parte nici la sedidintele de guvern,iar Adrian Nastase a declarat recent intr-un interviu ca nic i la .sedintele de partid nu rezista pana la sfarsit.Deci dvs trebuia sa comentati daca acest individ merita sa fie prim ministru al Romaniei,credeti ca este capabil sa conduca un guvern . Eu cred ca nu
  • -2 (2 voturi)    
    in afara de cativa in studioul portocaliu B1TV (Luni, 29 august 2011, 22:09)

    vio [anonim]

    cati mai asculta in tara asta la ce baliverne spune Boc??!!
    Asta e grija lui Boc, Ponta si Antonescu, ce sa mai zici, ca nu are Romania alte probleme....
  • -1 (1 vot)    
    "Si inca o data,de la mine, fara numar" (Luni, 29 august 2011, 22:39)

    Cucu [anonim]

    Haideti domnu' Boc,ceva constructiv pentru tara aia puteti sa faceti?Sau singura arma este ce a fost mereu - ceilalti sunt mai rai ca noi! incepem sa avem mari semne de intrebare care e raul mai mare!
  • +3 (3 voturi)    
    Boc e responsabil exact opusul lui Ponta (Luni, 29 august 2011, 23:00)

    Vlad [anonim]

    Nici nu se poate compara un om corect si dedicat interesului romanilor cu unu condus de interesele lui Adrian Nastase si Dan Voiculescu
  • -1 (1 vot)    
    dar Boc era seful si a a fost de acord!! (Luni, 29 august 2011, 23:19)

    ergewr [anonim]

    Sau n-avea curaj sa zica ceva?
  • +3 (3 voturi)    
    Pai da (Luni, 29 august 2011, 23:47)

    Alex [anonim]

    Ce ne putem aștepta de la Ponta, mai Draga...el e ocupat tot timpul cu ceva..nu se știe cu ce.
  • +3 (3 voturi)    
    Las' ca e bun si Ponta La ceva (Marţi, 30 august 2011, 0:17)

    Alina [anonim]

    Pai Ponta e foarte bun la un singur lucru- la mistocareala de doi lei...acolo e singurul loc in care îl depășește pe Boc...
  • +3 (3 voturi)    
    Ponta (Marţi, 30 august 2011, 0:19)

    Aurel [anonim]

    Prin ce se remarca domnul Ponta? chiar, prin ce se remarca? ....................... Hai ca trebuie sa aibă si el ceva bun....sau nu?
  • +4 (4 voturi)    
    Era ocupat (Marţi, 30 august 2011, 0:22)

    Joe [anonim]

    Avea treaba sa pregătească prima piscina cu domnu' Mazăre...si sa piloteze...si dvs. Il rețineati la chestii de doi lei gen ședințe de guvern ? Pai se poate? Sa nu îți vina sa pleci in opoziție?