Ponta catre Antonescu: Crin, da-ti jos cravata!

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2011, 14:42 Actualitate | Politic


Presedintele PSD, Victor Ponta, i-a dat, vineri, la Mamaia, inaintea lansarii viziunii USL pe Turism, un mic sfat vestimentar liderului PNL, Crin Antonescu, solicitandu-i sa-si dea jos cravata, avand in vedere ca nici el, nici liderul PC, Daniel Constantin, nu purtau acest accesoriu, relateaza Mediafax.

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a venit, vineri, la Mamaia, la lansarea viziunii USL pe Turism, imbracat in costum de culoare gri, camasa alba si cravata maro.

Liderul PSD, Victor Ponta, imbracat in blue-jeans si cu o camasa alba, i-a spus presedintelui PNL, Crin Antonescu, de doua ori, razand, sa-si dea jos cravata.

"Crin, da-ti jos cravata!", i s-a adresat Ponta lui Antonescu, repetand indemnul si in momentul in care s-au salutat, strangandu-si mana.

Sfatul dat de Ponta a ramas fara urmari, Crin Antonescu ramanand pe durata desfasurarii evenimentului cu cravata, dar si cu sacoul pe el, desi in sala era foarte cald. Liderul PC, Daniel Constantin, a venit la eveniment purtand o camasa verde. Cei trei presedinti au stat in timpul evenimentului in randul din fata, unul langa altul, Antonescu in sacou, ceilalti doi in camasi.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5140 vizualizari

  • +6 (14 voturi)    
    clar (Vineri, 26 august 2011, 14:48)

    t [anonim]

    daca Victoras si Crin ajung la situatii tensionate din cauza unei cravate purtate pe caldura mare, e semn ca in USL se transpira la greu. acum asteptam sa vedem cand incepe sa puta in spatiul ambient...
  • +11 (15 voturi)    
    fac pereche buna (Vineri, 26 august 2011, 14:53)

    mircea [anonim]

    bine ca-s impreuna :))
  • +17 (21 voturi)    
    trist (Vineri, 26 august 2011, 14:56)

    unalegator [anonim]

    cand ma gandesc ca in spatele astora stau Adrian Nastase, Mazare, Fratii Negoita adica fraude uriase, prostitutie etc nu mi se mai pare asa distractiv
    • +1 (1 vot)    
      apropo (Sâmbătă, 27 august 2011, 1:44)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui unalegator

      lui bombo ce i'ar cere sa'si dea jos ?!
      ca, fara cravata, tuseste ! :-)
  • +5 (7 voturi)    
    Baby (Vineri, 26 august 2011, 16:00)

    legionnaireronin [anonim]

    Baby,take off your shoes....but you can keep your hat on...Incet ,incet il convinge..
  • +8 (10 voturi)    
    Da-ti cravata jos (Vineri, 26 august 2011, 16:07)

    Luk [utilizator]

    Astia-s presedintele si primul ministru? =))
  • +7 (9 voturi)    
    cu pantalonii cum ramane moncher (Vineri, 26 august 2011, 16:13)

    visio [anonim]

    nu ca zic, dar nu mai exista maniere deloc; cum sa ii spui omului, asa brutal, sa isi dea jos cravata? il poti intreba daca ii este cald, sau daca vrea un pahar cu apa ori poate ii sugerezi sa isi cumpere o piscina; variante sunt dar revin la intrebarea initiala: cu pantalonii cum ramane, neicusorule?
  • +7 (9 voturi)    
    a uitat (Vineri, 26 august 2011, 16:44)

    MirceaA [utilizator]

    a uitat sa-i zica "fa-te ca muncesti"
    • +5 (7 voturi)    
      A mai uitat sa-i zica si... (Vineri, 26 august 2011, 17:45)

      BrainChild [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      "Fa-te ca gandesti."
  • +3 (5 voturi)    
    ! (Vineri, 26 august 2011, 16:45)

    sfatul medicului [anonim]

    Crin, expira, inspira !
    te repeti.....
    te repeti......
    te repeti......
  • +5 (7 voturi)    
    uau (Vineri, 26 august 2011, 16:46)

    MirceaA [utilizator]

    "costum de culoare gri, camasa alba si cravata maro." Cravata maro la costum gri? Puah.
  • -10 (12 voturi)    
    Cinste lui! (Vineri, 26 august 2011, 17:49)

    franc [anonim]

    Ma bucur pentru Crin Antonescu. Se vede ca e un domn, ca e diplomat, dar si ca om rand cunoaste bunele maniere! Cinste lui!
    • +3 (5 voturi)    
      hahahahah (Sâmbătă, 27 august 2011, 1:12)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui franc

      cel mai tare banc sec pe ziua de ieri
    • +2 (2 voturi)    
      te intreb, (Sâmbătă, 27 august 2011, 20:52)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui franc

      iti place si cate absente are la locul de munca (in senat) ?( te rog vreau un raspuns cinstit ! )
  • +7 (9 voturi)    
    normal (Vineri, 26 august 2011, 17:54)

    traiang [utilizator]

    Normal numai cravata o mai avea de dat jos caci caracterul l-a dat mai demult !
  • +2 (4 voturi)    
    Cravata (Vineri, 26 august 2011, 21:23)

    Marinescu [anonim]

    Trbuia sa-i spuna sa se dea jos el si sa fi ramas numai cravata,era acelasi lucru
    • 0 (0 voturi)