VIDEO Marian Vanghelie, intrebat daca schimbarea sa de la conducerea PSD Bucuresti e o decizie justa: Nu inteleg de ce folositi tot felul de cuvinte din DEX, pe care unii le inteleg, altii nu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 28 iunie 2011, 9:50 Actualitate | Politic

"Eu m-am nascut presedinte, asa m-a facut viata, sa stiti. N-am inteles exact daca mi s-a reprosat ceva", a declarat, marti dimineata, fostul lider al PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, inaintea primei sedinte a noului Birou Coordonator al filialei. Intrebat de jurnalisti daca schimbarea sa de la sefia organizatiei de Bucuresti a partidului este o "decizie justa", primarul sectorului 5 a replicat: "Nu inteleg de ce folositi tot felul de cuvinte din DEX, pe care unii le inteleg, altii nu le inteleg".

"De ce nu ati venit la ziua mea sa vedeti daca au fost acolo intelectuali sau nu?", le-a mai spus el ziaristilor.



Decizia ca organizatia de Bucuresti a PSD sa fie condusa, in perioada pre-electorala, de un birou provizoriu de coordonare din care fac parte Corina Cretu, Rodica Nassar, Ecaterina Andronescu, Marian Vanghelie, Ion Iliescu si Adrian Nastase, condusi de Victor Ponta, care va fi "presedintele coordonator al acestui birou", a fost adoptata in sedinta de luni a Comitetului Executiv National al PSD.

"Nu e o decizie impotriva cuiva, e o decizie in interesul PSD-ului" pentru "cele mai importante alegeri pe care PSD le-a avut in cei 20 de ani de existenta", a sustinut Victor Ponta.




















4069 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    victoras (Marţi, 28 iunie 2011, 10:16)

    rebel [anonim]

    Domnul Ponta, crede ca daca il cheama si Victor, chiar va avea victorie in alegeri. Nu cred ca-l vor vota nici pesedistii. Presedintii pesedisti sunt votati doar in concurenta cu Vadim.
    • -1 (1 vot)    
      va avea (Marţi, 28 iunie 2011, 19:58)

      ducu90 [utilizator] i-a raspuns lui rebel

      Parerea ta! Vom vedea cine va plange la urma!
  • +2 (2 voturi)    
    presedinte (Marţi, 28 iunie 2011, 10:29)

    El Condor [anonim]

    Rege aveti; imparat aveti; presedinte va mai trebue, sau europarlamentar,poate inveti si frentuzeasca,englezeasca ( germana nu, ca va bat aia in direct pe sticla ).
  • +1 (3 voturi)    
    eh, nu se intampla nimic, iti explic eu (Marţi, 28 iunie 2011, 10:37)

    Ghita [anonim]

    doar te vopseste pentru alegeri.
  • +2 (2 voturi)    
    Vanghelism sau eroare? (Marţi, 28 iunie 2011, 10:57)

    Heruvim [utilizator]

    Vanghelism: "Eu m-am nascut presedinte, asa m-a facut viata, sa stiti."

    Eroare HN: "Eu NU m-am nascut presedinte, asa m-a facut viata, sa stiti."
    • 0 (0 voturi)    
      buna observatie (Marţi, 28 iunie 2011, 13:41)

      Olga [anonim] i-a raspuns lui Heruvim

      Da, e ilogic, ori te nasti asa, ori te transforma viata, e un non sens, asa e, sincer, nu remarcasem...........
  • 0 (2 voturi)    
    Vanghelie (Marţi, 28 iunie 2011, 13:35)

    Adriana [anonim]

    Vanghelie fata de po(a)nta este cu doi pasi inainte are totusi ceva de spus fata de papagalul ponta si antonescu care insira doar vorbe goale fara esenta.....
  • +8 (8 voturi)    
    Eterna dilema a PSD-ului (Marţi, 28 iunie 2011, 13:50)

    Bogdan [anonim]

    Se vor intelectuali de marca navigand "pe mendrele concretului" dar au electorat de analfabeti si trebuie sa vorbeasca pe intelesul lor. Cu fundul in doua luntre, cu un comportament schizoid, ii uneste totusi un singur lucru - hotia. Mai directa sau mai subtila, spaga, trafic de influenta, coruptie sau furt ziua in amiaza mare toate acestea ii unesc, restul ii dezbina.
    • -1 (1 vot)    
      texte (Marţi, 28 iunie 2011, 15:46)

      ducu90 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      Ce texte ai, mai primesti si bai pentru asta? Iti da de mancare PDL? Am observat ca majoritatea comentariilor impotriva USL de pe hotnews le regasesti si pe alte site-uri, copy-paste. Degeaba fratilor, nu mai musca romanii a doua oara.
      • 0 (0 voturi)    
        tu tre sa fii (Joi, 30 iunie 2011, 1:35)

        sas [anonim] i-a raspuns lui ducu90

        dupa cum vorbesti, tu pari sa fii ceva vicepresedinte de organizatie judeteana, prea te bucuri cand te gandesti ca va castiga USL-ul alegerile.
        Macar spune-ne si noua, sa ne fie ciuda, TIE CE-TI VA IESI daca, doamne fereste, castiga USL-ul?