Adriean Videanu il da in judecata pe Victor Ponta pentru calomnie

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 31 mai 2011, 16:24 Actualitate | Politic

Democrat-liberalul Adriean Videanu, fost ministru al Economiei, a anuntat marti ca l-a actionat in judecata pe presedintele PSD, Victor Ponta, pentru acuzatii repetate pe care i le-a adus ca efect al analizei prezentate referitor la programul economic al USL, relateaza Agerpres.

"Urmare a faptului ca Victor Ponta continua sa mentina, in spatiul public, un limbaj suburban, plin de injurii si calomnii care degradeaza constant atat discursul politic cat, mai ales, perceptia cetatenilor asupra nivelului de educatie a clasei politice, anunt ca l-am actionat in judecata pe actualul lider al PSD. Il astept pe Victor Ponta sa probeze, in instanta, acuzatiile pe care acesta le-a facut repetat la adresa mea, ca efect a analizei prezentate de mine pe Programul economic al USL", se arata in comunicatul semnat de Videanu.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1248 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    FOARTE BINE (Marţi, 31 mai 2011, 16:22)

    gica din branesti [anonim]

    Maimutoiu cu ochelari vorbeste si mult si prost si eram sigur ca Videanu nu-l lasa. Copilotu arunca cu vorbele dar el nici pilot plin nu e in stare sa fie. Dar are simtu riscului. Bre ne lasi? Tupeu nu tine de inteligenta si aroganta nu duce departe. Adica daca era un Morinho ceva, da, putea sa fie arogant, dar e copilot asa ca mai subtire.
  • -7 (11 voturi)    
    Ponta si Surupaceanu sa fie arestati! (Marţi, 31 mai 2011, 16:34)

    Alin [anonim]

    Am mai spus-o și repet! Faptul ca Mugurel Surupaceanu nu a fost inca arestat pentru afirmatiile sale cu tupeu la adresa Presedintelui Romaniei, Traian Basescu, Conducatorul nostru Intelept, va fi un precedent periculos! Iata ca deja Victor Ponta il face ”hot” pe Dl Adriean Videanu, desi acestuia Curtea de Conturi i-a constatat lipsa a numai 9 milioane de euro din buget, de pe vremea cand era Primar General al Capitalei! Acum se vor gasi unii sa spuna ca Presedintele Basescu este tot hot pentru a a furat Flota, desi Presedintele nu este inca condamnat, fiind doar inculpat, sau sa spuna ca Presedintele Basescu a fost turnator la Securitate, desi acest lucru inca nu s-a dovedit, pentru ca nu s-a mai gasit dosarul, ci numai registrul de evidenta al dosarelor unde apare si numele Presedintelui Traian Basescu!
    Dupa cum spuneam, Mugurel Surupaceanu ar trebui arestat, iar dupa el si Victor Ponta, precum si toti ceilalti care ii deranjeaja pe Presedintele Traian Basescu, Conducatorul nostru Intelept si pe liderii PDL, Partid subordonat Presedintiei Romaniei!
    • +8 (10 voturi)    
      Lasa fratioare... (Marţi, 31 mai 2011, 17:43)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Alin

      Ca vine Nastase pe calul lui alb (Ponta) si-i aresteaza pe toti si face dreptate in tara asta, in sfarsit... Era sa uit si de Voiculescu, marele afacerist si profesor. Sau ma rog, "profesor" in a lua banii lui Ceausescu.. Tot aia e... O sa ne arate ei ce inseamna justitie independenta si nesubordonata (ca de fiecare data cand au fost la putere).
  • -4 (6 voturi)    
    Mai bine.... (Marţi, 31 mai 2011, 17:22)

    Claude [anonim]

    ...sa-i dea o bordura chinezeasca in cap. Daca, asa cum zice Ponta, bordurile se macina repede, capul lui va scapa ieftin :D
  • +10 (14 voturi)    
    te sustinem (Marţi, 31 mai 2011, 17:27)

    mihai b [anonim]

    mucosul asta mic de ponta pus de unchiul lui securist....are atata nesimtire de cartier in el incat el jigneste pe oricine.. asta e respect de un posibil presedinte de tara? el injura si-i face pe toti prosti iar el e cel mai destept?
    sper sa fie judecat frumos
    • 0 (4 voturi)    
      sustin 100% (Marţi, 31 mai 2011, 19:03)

      corect [anonim] i-a raspuns lui mihai b

      dar procesul sa aiba loc in acelasi timp cu cel ce ar urma sa clarifice afacerile cu borduri
      • +2 (2 voturi)    
        Bate-te peste gură (Marţi, 31 mai 2011, 22:07)

        Matrix-4 [anonim] i-a raspuns lui corect

        că rămâne Bucureştiul fără primari, consilieri şi mulţi, mulţi alţii!!
        • +2 (2 voturi)    
          si???? (Miercuri, 1 iunie 2011, 9:43)

          corect [anonim] i-a raspuns lui Matrix-4

          Care este problema, sunt convins ca locul lor nu va ramane mult timp vacant. Poate cei ce vor veni vor gandi de doua ori inainte de a face potlogarii. Daca in urma cu multi ani s-ar fi dat un singur exemplu de sanctionare a potlogariilor, situatia in Romania ar fi fost alta astazi.