Norica Nicolai (PNL): Victoria USL la alegerile de anul viitor este "previzibila". Trebuie sa fim atenti la aparitia unor fraude electorale

de RFI     RFI Romania
Luni, 23 mai 2011, 17:21 Actualitate | Politic

Victoria USL la alegerile de anul viitor este "previzibila", dar PNL si PSD trebuie sa se gandeasca "foarte serios" la pericolul aparitiei unor fraude, a declarat la RFI vicepresedintele liberal, Norica Nicolai. Liberala a afirmat ca ca o eventuala suspendare a presedintelui Traian Basescu ar putea fi "ingreunata". Nicolai mai spune ca nu exclude aparitia "mai multor formatiuni politice".

Norica Nicolai a afirmat ca se teme de eventualele fraude care ar putea aparea la alegerile din 2012: "Eu nu exclud perpetuarea sistemului de frauda care a facut cariera si s-a validat in precedentele alegeri si care poate crea probleme. Fac un apel catre toate institutiile statului sa valideze intr-un fel, sa dea un raspuns la sutele si miile de plangeri penale depuse de Opozitie in ceea ce priveste alegerile precedente si care nu au fost in nici un fel solutionate".

Cat despre posibila suspendare a presedintelui Traian Basescu, varianta luata in calcul de liderul PNL, Crin Antonescu, Norica Nicolai crede ca acest lucru s-ar putea realiza mai greu: "Cred in determinarea Opozitiei de a realiza aceasta suspendare, dar dupa ceea ce vad astazi la televizor, dupa modul in care se actioneaza impotriva celor de la PDL acum, care sunt implicati in dosare penale, cred ca toti cei care vor gandi sa paraseasca partidul de guvernamant si sa se alinieze Opozitiei vor face subiectul unor imagini televizate de control judiciar, ceea ce va ingreuna dupa parerea mea acest proiect".

Citeste continuarea pe www.rfi.ro.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1213 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    Fraude sunteti deja! (Luni, 23 mai 2011, 16:21)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Mai voteaza nepoata/ta in Parlament?
  • +19 (21 voturi)    
    pai (Luni, 23 mai 2011, 16:29)

    pai [anonim]

    pai normal, daca va vota si norica nicolai, si nepotica noricai nicolai, si nepotul noricai nicolai, si catelul noricai nicolai, si purcelul noricai nicolai...

    asta pentru ca tocmai vorbeam de fraude la vot...
  • +19 (19 voturi)    
    Declaratii Norica Nicolai (Luni, 23 mai 2011, 16:30)

    costel [anonim]

    Daca Traian Basescu s-ar fi hotarit sa dea publicitatii dosarul de personal al acestei doamne,nu mai eram obligati sa o platim ca europarlamentar ales pe liste de partid.Realitatea si Intact au publicat sondaje de opinie in care acum 2 luni USL avea 67% iar PDL 13%.Acum aceleasi trusturi au publicat sondaje din care rezulta ca USL are 53% iar PDL 19-25%.Romanii nu vor vota PSD,PNL,PC,UDMR,partide care au dus la dezastru Romania si au obligat guvernul Boc sa ia masuri de austeritate.Mai bine Norica Nicolai ar raspunde de ce a aprobat sustinerea financiara a FNI atunci cind facea parte din consiliul de administratie la CEC.
  • +19 (19 voturi)    
    si cam ce fel de frauda? (Luni, 23 mai 2011, 16:37)

    zaboo [utilizator]

    ti-e teama ca vine careva cu nepoata sa voteze de mai multe ori sau in locul altcuiva? stai linistita ca o s-o pateasca rau de tot, la fel cum ai patit-o si tu...
  • +21 (21 voturi)    
    norica fara frica (Luni, 23 mai 2011, 17:23)

    ROXANA [anonim]

    ea vorbeste de frauda????ea care a pus-o pe nepoata sa voteze in parlament in locul ei?si nu am vazut nici o comisie parlamentara de ancheta sau chiar o demisie a maretei doamne!
    • +14 (14 voturi)    
      Roxana vrei sa ma pacalesti? (Luni, 23 mai 2011, 18:29)

      Gutza [anonim] i-a raspuns lui ROXANA

      Tu spui ca tipul asta, norica nicolai, este doamna? Fugi deaici!
  • +17 (17 voturi)    
    Frauda gen: (Luni, 23 mai 2011, 17:25)

    vlad [anonim]

    votarea de catre nepoata in plen? da, este pericol, stie ea ce spune si ii dau dreptate.
  • +9 (11 voturi)    
    hopa (Luni, 23 mai 2011, 17:30)

    cip [anonim]

    hopa..vb norica!!!! oare va intreaba cineva? sau va maninca limba?
  • +17 (17 voturi)    
    Mama Omida (Luni, 23 mai 2011, 17:30)

    paul155 [utilizator]

    Mama Omida este si sociolog!Numai Antonescu poate vedea viitorul USL in SCOICA coanei Norica.La buna vedere si miresme placute!
  • +17 (17 voturi)    
    Obsesia cu Basescu (Luni, 23 mai 2011, 17:38)

    andrei [anonim]

    Deci eu care nu as fi votat in vecii vecilor PDL si Basescu, ma gasesc in postura de a-l vota de fiecare data. Din pacate il voi vota si de data asta ca si toti membri familiei mele. Cred ca este inutil sa explic de ce.
    • -8 (8 voturi)    
      Dupa cit de hotarit esti... (Luni, 23 mai 2011, 19:26)

      black [anonim] i-a raspuns lui andrei

      chiar ca e inutil... mai bine te-ai gindi mai serios si-o sa vezi ca e chiar f. util sa-ti explici de ce ai face o asemenea prostie colosala...
      • +6 (6 voturi)    
        Comparatii (Luni, 23 mai 2011, 21:21)

        Fost pnl-ist [anonim] i-a raspuns lui black

        Cel putin pentru faptul ca acum nu esti ca grecii, portughezii, irlandezii sau...spaniolii!
  • +17 (17 voturi)    
    O noua Mama Omida (Luni, 23 mai 2011, 17:43)

    paul155 [utilizator]

    In incercarea disperata de justificare scaderi in sondaje a USL coana Norica sa transformat in Mama Omida si la pus pe Crinut sa-i citeasca in scoica.Asa am aflat noi ca peste un an va curge lapte si miere,in urma victoriei USL.Problema este mirosul produs de scoica si a guritei tov.Crinut.
  • +15 (15 voturi)    
    serios? (Luni, 23 mai 2011, 17:43)

    aaaa [anonim]

    De unde e sigura?
    Ati dat in ghioc?

    Sau cum vine?! Daca celalalt e mai bogat decat mine asta e inseamna ca a furat?

    Si noi am furat, da uite ala a furat mai mult?

    Sau cum? deja va pregatiti terenul m .. voastra de lichele
  • +15 (15 voturi)    
    Fraudare = Norica Nicolai (Luni, 23 mai 2011, 17:44)

    Isis [utilizator]

    Tocmai ea vorbeste de fraudare???? Ea care si-a adus nepoata in parlament sa voteze pentru ea????
  • +15 (15 voturi)    
    Si asta cu suspendarea ?! (Luni, 23 mai 2011, 17:46)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Astept cu interes niste motive plauzibile, adica unele CONSTITUTIONALE, apoi sa deschideti gura strigand SUSPENDARE !

    Altfel, e doar un fel de latrat prin gard...

    Si cu toate sondajele de opinie, s-ar putea ca in cazul suspendarii, sa aveti din nou o surpriza...

    Are curaj Parlamentul sa-si puna mandatul pe masa si sa fie dizolvat in cazul in care suspendarea pica la referendum ? Nici gand ! E ca la poker cand pot ridica miza oricat daca partenerul pune bani adevarati si eu bete de chibrit...
    • +2 (2 voturi)    
      motivatie?? (Luni, 23 mai 2011, 23:45)

      daniel c [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Pai daca nu acum atunci cand?.. Daca se demonstreaza ca masurile luate pana acum au fost necesare, isi da lumea seama ca Usl fuge doar dupa ciolan, si putin ii pasa de amaratii de romani.
  • +9 (9 voturi)    
    Norica-PNL.Care PNL? (Luni, 23 mai 2011, 17:56)

    mircea [anonim]

    Norica este o comunista ,de aceia sa si inhaitat cu Ponta,Ilescu,Nastase si toata clica de comunisti dubiosi.Eu ii garantez ca nici-un liberal adevarat nu va vota USL,asa ca nu inteleg de unde viseaza ea la castigarea alegerilor.
    • 0 (0 voturi)    
      comunista nu cred (Luni, 23 mai 2011, 19:18)

      Angoasat [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      conjunctura ..
      • +7 (7 voturi)    
        Nu crezi,sau nu vrei sa crezi? (Luni, 23 mai 2011, 20:23)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui Angoasat

        Mai documenteaza-te.Vezi ce mijloace utiliza Norica cat a fost procuror.Si ,numai daca o privesti cum combate pe antena 3,cu manie proletara si tinuta stahanovista,iti spuner ce fel de om este.
    • +1 (1 vot)    
      Stiam ca (Luni, 23 mai 2011, 23:35)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      'mneaei a fost mai intai taranista patimasa ! Acuma ma mir ca nu-i e putin rusine sa vb de frauda dupa episodul cu nepoata . Hai coana, scuteste-ne !
  • +16 (16 voturi)    
    GOD!!! (Luni, 23 mai 2011, 17:57)

    Mihai [anonim]

    Norica Nicolai nu e acea doamna a carei nepoata a fost prinsa votand in parlament in locul dumneaei?! ... un fel de hotul striga: Hotii!!! Dumnezeule ... cata nesimtire poate sa aiba sa iasa si sa faca asemenea declaratii?!
    Romania, TREZESTE-TE!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Frara cuvinte (Luni, 23 mai 2011, 18:23)

      NoriK Nikolai [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Da! Si mai este acea dna. procuror care dadea mandat de arestare (al catelea?) la persoane, a caror nevinovatie emana de la o posta. Dar dnei. vajnice procuror nu-i mirosea emanatia ! Deh ... nu toata lumea e facuta sa simta adevarul!
  • +6 (6 voturi)    
    norica stie tot (Luni, 23 mai 2011, 18:40)

    soare [anonim]

    Ea stie ca vor fii fraudate alegerile ptr. ca de fapt nu le vor castiga ei.
    Sondajele de opinie arata asta clar.
    Caderea e mare, aproape catastrofala in 3 luni.
    Nu trebuie decat sa fie lasati sa vorbeasca; fiecare pasare pe limba ei piere.
    Iar astia croncane a hoit proaspat.
  • +7 (7 voturi)    
    norica este de fapt (Luni, 23 mai 2011, 19:14)

    Angoasat [utilizator]

    rodica stanoiu reloaded..
  • +3 (3 voturi)    
    deja (Luni, 23 mai 2011, 22:53)

    vlad dracul [anonim]

    Pai voi vorbiti de fraude deja? Vai de capul vostru cu manipularea voastra de doai bani. Ce vrea sa insemne asta? ca daca voi pierdeti ceilalti au furat, iar daca voi castigati ceilalti nu au furat destul?
  • +2 (2 voturi)    
    Camioanele (Luni, 23 mai 2011, 22:58)

    Vizitiul [utilizator]

    Auzi da' unde's camioanele alea de probe? La anul o dati pe trenuri eventual.

    Sper sa va calce un camion cu probe :) Da de-ala plin zic nu doar camionul.