VIDEO Cu ce limuzine si jeep-uri au venit democrat-liberalii la conventie. Vezi in text autoturismele de zeci de mii de euro ale delegatilor PDL

de Attila Biro     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 mai 2011, 14:47 Actualitate | Politic

O parte din cei 1500 de delegati democrat-liberali au preferat sa vina cu masinile proprii la Conventia Nationala a PDL. In parcarea din spatele Palatului Parlamentului sunt garate zeci de autovehicule de la Jeep-uri, limuzine, pana la masini sport cu sute de cai putere. HotNews.ro iti prezinta parcul auto al pedelistilor. Intra in text pentru a vizualiza o galerie video de la fata locului.



Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

10538 vizualizari

  • +11 (25 voturi)    
    trist (Sâmbătă, 14 mai 2011, 14:59)

    ready4war [anonim]

    politicieni = hoti, indiferent de ce culoare are carnetul de sclav pe care il au in buzunar.
    • +1 (11 voturi)    
      ce trebuie sa fac sa ajung un sclav cu bani multi (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:33)

      geroget [anonim] i-a raspuns lui ready4war

      as fura si eu dar mi-e teama sa nu ajung in inchisoare, cum sa fac sa ajung sa fur fara probleme.
      Si nu vreau sa incep prin furt de oua ci cu furt de boi, macar sa stiu pentru ce risc.
      • +7 (13 voturi)    
        Pai iti spune badea (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:49)

        HESS [utilizator] i-a raspuns lui geroget

        Intri intr-un partid politic.Faci multa gargara minti de ingheata apele.Te lupti cu aceste doua arme si mai marii te vor ochi.Te vor ridica la rang de concursant pe judetul tau cu intrare in cuibul de lipitori din casa poporului.Aici ai imunitate si o dai pe imbogatire firme pe numele sotiei,copiilor,nepotiilor sau oricare altcineva de incredere si apropiat.Banii vor curge garla doar ai influenta,prietenide partid etc,etc.Apoi faci donatie mare partidului si pui umarul la mintit si fraierit Romanii .Asa partidul tau va apuca ciolanul.Si poate apuci un post prin minister.Ceva al turismului (aici daca esti un ea si buna te-ai rezolvat).Daca etis un el ceva pe la industrie sau poate te pun baietii ,,derector,, la vre-o intreprindere de stat dintrasta care este vitala pt economie ceva cu curent electric sau gaze .Aici te pui pe scumpiri ca vezi doamne liberalizarea pietei,se scumpete petrolul,dolarul etcetc.Asa cresc incasariile.Din astea ceva bagi la partid mai la buzunarul tau salariu prime ce vrei tu.Ce investitii domle.Pierderi garla doar statul adica colegii tai de partid dintr-un condei iti vor sterge incompetenta,jaful..Cam lung drumul pana la limuzina .Dar daca esti tinerel merita.
  • +12 (22 voturi)    
    Autoturisme de mii de euro? (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:00)

    Adi [anonim]

    Exista si autoturisme de zeci de euro? Ca nu prea pricep titlul
  • -2 (26 voturi)    
    PDL (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:04)

    Momarlanu [anonim]

    Daaaaa!! Mare dreptate aveti!! Eu in locul lor as fi venit cu caruta cu coviltir!! Si as fi scris un afis MAAAAreeeeeeeee: Traisca barfa presei romane !!
  • +14 (24 voturi)    
    putintica rabdare (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:06)

    novarom [utilizator]

    si daca ies hotii psd-isti....sa vezi atuncea "rable". Banuiesc ca "boierii liberali" vor veni pe jos....sau cu un autobuz pus la dispozitie de fundatia Dinu Patriciu!?
  • +8 (28 voturi)    
    Articol slabut (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:08)

    Andradda [utilizator]

    Asemenea masini vezi in fiecare zi, in oricare parcare din Bucuresti.
    Indiferent ca vreun partid are sau nu alegeri interne.
    Un articol de umplutura, sa mai treaca timpul.
    • +2 (20 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:33)

      I [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      Corect comentariul. In afara de un Porche si un Mercedes mai ales, nu am vazut masini pe care sa nu le vad de obicei la mine in oras. Si nici macar cele doua amintite nu sunt ceva special pentru drumurile din Romania. Ca multi politicieni si-au luat masinile acele pe cai nu foarte legale e adevarata, dar pana la a spune ca masinile acelea sunt de lux e cale lunga.

      Cand am deschis aricolul ma asteptam sa vad numai Ferrari, Aston Marin, Maybach-uri si Hummere.
      • +2 (14 voturi)    
        Bentley-Maybach (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:38)

        Bentley [anonim] i-a raspuns lui I

        "De lux" sunt intr-adevar Ferrari, Maybach, Bentley si alte cateva. Cred ca era un Bentley pe acolo...poate gresesc. In rest, intr-adevar masini oarecum "obisnuite", mai ales pentru Bucuresti. Totusi, filmuletul ne arata semne de prosperitate, chiar daca nu la nivelul unor asteptari ale publicului- Maybach/Bentley. Probabil ca unii dintre ei au si asa ceva, dar le-au lasat in garaje.
      • 0 (10 voturi)    
        chiar asa ? (Sâmbătă, 14 mai 2011, 17:54)

        bercu [anonim] i-a raspuns lui I

        parca sunteti publicatie comunista : daca era congres PSD sau PNL veneau pe jos sau cu autobuzul ca pe vremea MAN ?
    • -1 (13 voturi)    
      prea exagerat (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:53)

      Genica [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      Domnilor ziaristi dela Hotnews daca cineva s-ar ocupa si de voi,sigur ca aveti masini poate mult mai scumpe decat a-ti aratat in film,dar ca sa nu va lasati mai prejos da breasla ziaristilor de 2 bani,interpretati
      bunastarea complect eronat.Dupa parerea voastra oamenii politici nu au voe decat masini dela Rabla altfel sunt considerati toti hoti,nu credeti ca ar fi cazul sa va corectati?
    • -2 (10 voturi)    
      da (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:58)

      luxdesign28 [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      ai dreptate, dar nu le vezi pe toate la un loc
    • +6 (10 voturi)    
      Snobi (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:32)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      Totuşi denotă o înclinare naturală a politicienilor (de toate culorile politice) spre lumea afacerilor.
      Se pune întrebarea naturală, cât timp dedică serviciului public- politic, cât timp intereselor personale.Mare semn, despre activitatea reală în folosul comunităţii.
      A doua mare semn de întrebare de unde le vin banii, în raport cu cetăţeanul obişnuit. Care nu poate înţelege cum îşi poate permite cu greu ratele la un Logan sau o rată de credit.Sugerează corupţie.
      Al treilea semn de întrebare, din ce am văzut pare o ruşine să te prezinţi cu marca naţională
      Posesia unor vehicule scumpe poate fi interpretată ca semn de prosperitate şi de antrepenoriat, dar poate fi interpretat şi unul de snobism îndepărtare de imaginea cetăţeanului mediu.
      Nu e doar PDL-ul în situaţia asta, sunt cam toţi politicienii spectrului politic.
      Oricum e o prostie competiţia asta pe produse de marcă şi lux într-un anumit context bugetar, personal şi colectiv.
      • +1 (5 voturi)    
        ce vrei sa insinuezi? (Sâmbătă, 14 mai 2011, 18:13)

        taranistu [utilizator] i-a raspuns lui eu

        ca Basescu si-a lasat acasa Duster-ul?
  • -1 (15 voturi)    
    nu sunt bani! (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:19)

    gara [anonim]

    Asta spune mereu Boc!

    Se pare ca, daca esti oranj, se gasesc bani! Cu aia 25% reducere din salarii s-or fi luat ceva limuzine?
  • -1 (15 voturi)    
    Nesimtiti (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:20)

    Anonim [anonim]

    Oamenii isi rup oasele de munca sa cumpere un logan care il vad apoi ca cv de lux ce detin, iar nesimtiti astia se lafaie pe banii nostri careì platim la stat, macar de ar fi niste intelectuali capabili, dar sunt niste incapabili intrati in politica prin furt si prin averea care ia propulsat in parlament... Romania... tara tuturor posibilitatilor... imi doresc mult sa plec din tara asta.... sper sa ma pot stabili in alta tara..
    • +4 (14 voturi)    
      Crezi ca (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:10)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

      in alte tari politicienii merg cu Lada ?
  • +2 (16 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:29)

    x [anonim]

    Articol de libertatea.Patetic.
  • -4 (14 voturi)    
    intrebare (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:44)

    test [anonim]

    Intrebare pentru "raspandacii PDL" si sustinatorii "PDL". Ghici din banii cui sunt cumparate?
    Indiciu: Uitati-va la legea a II-a a termodinamicii si la graficele cu impozitele in Romania.
    Hai pa ca ma plictisiti cu corectitudinea voastra!
  • -4 (16 voturi)    
    uraaa! (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:45)

    Marius [anonim]

    uraaa azi vedem inca un episod al partidului bolsevico-fanariot portocaliu! uraaa asa merita un popor slab!
  • +1 (15 voturi)    
    nu e chiar exagerat (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:46)

    Stoned [utilizator]

    sa ii vezi pe altii, din alte tari..
  • +2 (14 voturi)    
    URA DAIMLER! (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:46)

    Lucian_Mares [utilizator]

    Uite-asa a iesit Germania din criza ! Traiasca fraierii !
  • +3 (15 voturi)    
    Ce urmeaza? (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:52)

    Andradda [utilizator]

    sa le evaluati ceasurile, posetele, telefoanele, ghiulurile, lenjeria, pantofii, costumele, ctavatele...
    Hai, putin curaj ca ziua-i lunga si pana nu se numara voturile nu mai prea aveti subiecte! ))

    Fara rautate dle Biro dar de data asta ati cam dat chix cu acest articol.
    • +6 (12 voturi)    
      Hai (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:13)

      ala micu [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      ca daca era de la o conferinta PSD, va umflati in bojoci cu totii...
    • +7 (9 voturi)    
      Dar (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:51)

      HESS [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Conturiile sau vilele de afara.Ce zici.?Cam unde crezi ca sau dus zeciile de miliarde in cei 20 de ani.
  • +3 (11 voturi)    
    Articol foarte slabut (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:54)

    N.George [anonim]

    "Jeep-uri"? Dl.Attila Biro dumneavoastra chiar nu ati invatat pana acum sa faceti diferenta dintre o clasa de masini si o marca? Jeep e Jeep! ma zgarie pe creier cand aud toata ziua greseala asta facandu-se! dar dumneavoastra, in calitate de jurnalist, se presupune ca ar trebui sa cunoasteti toate aceste diferente! ca de aia ati facut facultate de jurnalism!
  • +5 (7 voturi)    
    sigur (Sâmbătă, 14 mai 2011, 15:56)

    luxdesign28 [utilizator]

    Nu e filmulet de la PSD ?

    Parca erau aceleasi masini. Oricum demonstreaza un singur lucru. Ca se traieste bine in Romania. Degeaba vorbesc unii :) .
  • +2 (10 voturi)    
    Stîngist și nerelevant (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:05)

    aac [utilizator]

    Acest articol este de un stîngism jenant pentru o publicație ca Hotnews. Nu este prima dată cînd domnul Biro dă cu muci-n fasole.

    Eu tot aștept să facă niște reportaje de investigație despre locurile goale din HarKov pe care acum cîțiva ani erau păduri și să explice procedeul prin care lemnul acestora s-a transformat în metal sunător în buzunarele politicienilor majoritar udemeriști dar nu numai.
    Asta ar fi cu adevărat interesant. Punct de plecare: Borbely și Vereștoi.
  • -1 (11 voturi)    
    e ok (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:10)

    adi [anonim]

    Nu asa si-au auto-promis, "SA TRAIM BINE", noi umflatii de la guvernare ??
  • +8 (10 voturi)    
    pai... (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:14)

    MirceaA [utilizator]

    prostie romaneasca. Trebuie sa se arate tuturor cat de tari sunt. Voi credeti ca ala de la FMI a venit intamplator cu pantoful gaurit? Cred ca are pantofi functie de tara in care merge, sa nu sara in ochi. Nu te duci la un sarac in casa cu ceas de 20k euro, ca te scuipa ala in ochi.
  • +1 (11 voturi)    
    Asa, si... (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:21)

    gigi [anonim]

    Cu ce a fost mai bun iliescu care nu a avut in viata lui o dacie macar? Hai s-a fim seriosi... Hotnews... suntem cititori de dreapta, sloganurile de genul "sarac si cinstit" se adreseaza altui electorat.
    Cinstea nu se masoara in valoarea masinii pe care o conduci.
  • 0 (12 voturi)    
    Muhahaha... (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:27)

    Gigi Kent [utilizator]

    // Bentley? Ce ofuscati erau postacii portocalii cand mai aparea cate un Hyundai 4x4 la conventia PSD. Mai ofuscati-va si acum ipocritilor ...(editat de HotNews.ro)
  • +3 (11 voturi)    
    Nu exista (Sâmbătă, 14 mai 2011, 16:27)

    Auggie [anonim]

    Nu exista jeep-uri, Pentru voi ziaristii Jeep e o marca ca si Toyota, Suzuki, Nissan etc. La masini nu e ca la pantofi cind va incaltati in adadiasi nike
  • -1 (13 voturi)    
    criza sau recesiune (Sâmbătă, 14 mai 2011, 17:05)

    pedele [anonim]

    asta demonstreaza hotia din pdl....dar slugile lor n-o recunosc.
    • +2 (4 voturi)    
      ba da idiot esti (Sâmbătă, 14 mai 2011, 21:02)

      rco [utilizator] i-a raspuns lui pedele

      majorotatea masinilor care le-am vazut acolo sunt de 30.000-40.000 euro

      daca tu ai avea salariu de 1500 euro tu, 1500 nevasta, nu mai zic de o afacere mica - ceva sa-ti mai produca cateva mii/ luna, nu ti-ai lua o masina noua, pe care sa o platesti in rate - undeva la 500 euro pe luna??? hai sa nu mai fim tampiti

      numarai pe degetele de la o mana masini de lux acolo; in orice parcare de supermarket vezi 98% din masinile care le-au aratat in video
      • +1 (1 vot)    
        1500 euro ??? (Duminică, 15 mai 2011, 9:33)

        bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui rco

        ROMÂNIA nu e bucureşti ! 80% dintre salariaţi au sub 1500 lei !
  • -1 (5 voturi)    
    eh (Sâmbătă, 14 mai 2011, 20:00)

    anonim [anonim]

    La la conferinta cu 1500 de delegati ce e asa mare lucru 20-30 masini mai scumpe?
    Tiguan, aia e masina de lux?
  • -1 (1 vot)    
    ia sa vede-ti (Sâmbătă, 14 mai 2011, 21:26)

    independentu [anonim]

    ponta ce masina are si cu antonescu. asta sa nu vorbim de felics s-au vantu. s-au o fi svartzanberg ala... (sic!)
  • 0 (2 voturi)    
    acu... (Sâmbătă, 14 mai 2011, 21:35)

    optimistu [anonim]

    fura multe masini acolo... sau furara, cum o fi corect... si daca fura, ce? traieste si poporu roman bine, prin reprezentanii lui, pedeleii, ca d-aia i-am ales. nu putem trai bine toti, asa ca macar prin ei sa o ducem si noi bine. bravo tovarasi! sunt mandru ca casa poporului ie plina de fete de oameni destepti ce lucreaza pentru tara.
  • 0 (4 voturi)    
    Noua ciocoime a Romaniei (Sâmbătă, 14 mai 2011, 22:41)

    hshsjhg [anonim]

    Noua ciocoime a Romaniei si un prilej de etalare a potentei lor financiare abtinuta prin munca ? capacitati de manageri ? abilitati financiare ? vanzari anterioare ? afaceri reciproc avantajoase cu statul ? si alte povesti de genulo acesta
  • +4 (4 voturi)    
    o masina (Duminică, 15 mai 2011, 1:52)

    Clujeanul [anonim]

    O masina e a unui vecin de-al meu (i-am recunoscut numarul, fratele meu i-a vandut-o). Nu stiam ca e politician si ala. Maine o sa rad de el ..
  • +2 (4 voturi)    
    adaugarea unui amendament la alegerile viitoare la (Duminică, 15 mai 2011, 6:48)

    uceanu [anonim]

    consider ca a venit momentul sa punem punct modului de alegere a conducatorilor la toate nivelurile( presedinte, primar, parlament, consilieri etc ) printr-o metoda extrem de simpla si eficace, iate despre ce este vorba.
    1 comisiile de votare sa fie formate din oameni inafara partidelor si a celor care participa la alegeri
    ( am invedere societatea civila, atentie dar nu reprezentantii societatii civile de astazi, acestia sunt mai rai de cit politicienii).
    2 numararea voturilor sa se faca de cenzorii si nu de membrii comisiilor de votare.
    3 rezultatul alegerilor sa se dea dupa trei luni de la votare.
    4 Campania electorala sa se termine cu 2 saptamini inainte de votare.
    5 In ultimile 2 sapatamini sa inceteze orice sondaj .
    6 mas media nu are voie sa faca sondaje sau sa comenteze .
    6 sa fie interzisa darea de foloase alegatorilor, cine incearca sa dea foloase incampanii ,candidatii lor vor fi stersi de pe listele de alegatori.
    7 Daca membrii comisiilor de votare sau ai cenzorilor fac erori in sarcinile de serviciu pe care le au sa faca puscarie intre 1-5 ani.
    8 Atiti membrii comisiilor de votare cit si cei ai comisiilor de cenzori vor fi selectati prin concurs si platiti foarte bine.
    8 Min isterul Administratiei si internelor sa intocmeasca cu 2 sapatamini inaintea votarii liste cu populatia apta de votare.
    Una va fi predata comisiei de votare a doua va vi prredata comisiee de numarare( cenzori )
    10 daca mas media intervine cu copmentarii in perioada restrictionata sa li se retraga licenta pe 10 ani.
    11. cetatenii aflati peste granita nu au dreptul la vot.
    a) cei trimisi la munca permanenta sunt oamenii conducatorilor politici actuali si se stie din capul locului cu cine voteaza/ iar ceilalti nu au nimic comun cu viata pe care o ducem noi cei din tara.Ei sa se supuna legilor unde traiesc si muncesc, nu sa ajute pe noii alesi in a lua decizii pe care le i suportam noi.

    Toate aceste considerente nu sunt incalcari ale democratiei.
    Hai sa i
    • 0 (0 voturi)    
      hai pa ! (Duminică, 15 mai 2011, 9:35)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui uceanu

      încearcă mai înspre Orient...aici e EUROPA