Daniel Funeriu: Emil Boc, sufletul si ratiunea PDL, va castiga la Conventia Nationala

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 13 mai 2011, 10:34 Actualitate | Politic

"Sufletul si ratiunea PDL", Emil Boc, va castiga alegerile interne din partid, la Conventia Nationala de la sfarsitul acestei saptamani, spune, intr-un interviu pentru Mediafax, ministrul Educatiei, Daniel Funeriu: "Va castiga sufletul si ratiunea PDL, adica Emil Boc". El a adaugat ca importanta este echipa care va conduce partidul, precizand ca grupul care il are in frunte pe Emil Boc a demonstrat ca poate conduce in interesul tarii si al formatiunii.

Daniel Funeriu a adaugat ca nu exista niciun blat intre cei trei candidati la functia suprema in PDL si ca niciunul dintre acestia nu se va retrage din cursa. El a mai spus ca acuzatiile la adresa taberei conduse de Vasile Blaga privind relatiile cu opozitia au venit in urma unor declaratii ale USL, liderii acestei Uniuni afirmand ca il prefera pe fostul ministrul de Interne in fruntea PDL.

Daniel Funeriu s-a declarat convins de necesitatea continuarii relatiilor dintre seful statului si PDL, spunand ca presedintele Traian Basescu este indreptatit sa critice PDL, partid la guvernare, pentru ca se afla in postura celui pus sa cunoasca si sa apere interesul national.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

633 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Corect! Boc face diferenta intre vot si no-vot! (Vineri, 13 mai 2011, 10:42)

    mircea [anonim]

    Pentru noi cei informati si care mai avem principii precum dreptate, corectitudine, Boc reprezinta premierul care a facut pasi decisivi in aceasta directie.

    Cu Blaga, PDL ar incerca sa copie PSD, dar PSD are vechime prea mare in tipul ala de 'politica' de folosire a statului ca mijloc de jecmanire a fraierilor pentru a putea fi copiat de orice alt partid..
    • -1 (1 vot)    
      Tocmai... (Vineri, 13 mai 2011, 11:18)

      miguel [anonim] i-a raspuns lui mircea

      te-ai deconspirat. Felicitari! Ia mai informeaza-ne si pe noi cu ce mai stii tu.
  • +2 (10 voturi)    
    lipseste rima..... (Vineri, 13 mai 2011, 10:47)

    costica [anonim]

    comunistii spuneau cam la fel: stima noastra si mandria, Ceausescu - Romania !!!! Cam asa suna si spusele sforaitoare doar ale Ministrului Funeriu despre "mandria" PDLista-Boc !!! In lipsa de argumente reale si pertinente si credibile, lozincile flamboaiante fac parte din campania desantata portocalie.... cu asa lozinci insa ma indoiesc cum ca-i veti mai pacali vreodata pe romanii satui de "mandria" voastra PDLista si de saracia si disperarea in care i-ati adus!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Boc (Vineri, 13 mai 2011, 13:03)

    yoyo [anonim]

    Intradevar cat timp a fost Boc la carma PDL s-au dus batalii grele, este un om de echipa, un reformist, un om corect .
  • 0 (0 voturi)    
    Boc (Vineri, 13 mai 2011, 13:07)

    Daveben [anonim]

    Intradevar echipa lui Boc este cea cistigatoare si este echipa care a demonstrat intradevar ca se poate si la greu.. si cred ca merita un nou mandat la conducerea partidului pentru ca el a tras tot greul in aceasa perioada de criza.. deci si-a demonstrat si valoarea si loialitatea.
  • 0 (0 voturi)    
    Metinerea la guvernare (Vineri, 13 mai 2011, 13:37)

    Erikaa [anonim]

    Mentinerea la guvernare a PD-L a lui Emil Boc dupa 2012 este obligatorie, pentru a pune in valoare masurile de dreapta legiferate. Trebuie sa ii oferim lui Boc sansa de a continua modernizarea partidului si a Romaniei. Fiec are e liber sa voteze, insa sunt convinsa ca Emil Boc ar merita sa castige.
  • 0 (0 voturi)    
    El e singurul care poate rezolva probleme Romaniei (Vineri, 13 mai 2011, 13:39)

    Stelaaa [anonim]

    Emil Boc este singurul politician care nu a facut circ la televiziuni, ci in momentele cele mai grele s-a luptat si si-a asumat lucrurile. Numai el poate rezolva problemele romanilor.
  • 0 (0 voturi)    
    Campanie corecta (Vineri, 13 mai 2011, 13:41)

    Ianys [anonim]

    Aceasta campanie este corecta, nu sunt blaturi. Emil Boc va castiga detasat alegerile din 15 mai, iar partidul va ramane in continuare unit si cu proiecte continuate.
  • 0 (0 voturi)    
    lideri (Vineri, 13 mai 2011, 20:03)

    ionut15 [anonim]

    Intradevar echipa lui Boc este cea cistigatoare si este echipa care a demonstrat ca este demna sa conduca tara.