Emil Boc: Redresarea economiei se va simti in buzunare din 2012

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 mai 2011, 19:45 Actualitate | Politic

Efectele redresarii economice se vor vedea in buzunarele romanilor din anul 2012, a declarat, sambata, la Deva, premierul Emil Boc, mentionand ca acest lucru se va intampla treptat, de la sfarsitul anului in curs.

"Partea aceasta, de revenire economica, nu se produce dintr-o data in buzunarul cetateanului. Ea vine pas cu pas, dar mai ales se va resimti in 2012. Dar daca nu faceam masurile mai grele in 2010, nu exista niciodata sansa ca Romania sa-si revina din punct de vedere economic si aceasta prosperitate sa inceapa sa se resimta un pic si in buzunare, la sfarsitul lui 2011, dar mai ales in 2012", a spus Emil Boc, potrivit Agerpres.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

472 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    in buzunarele caror romani?! (Sâmbătă, 7 mai 2011, 19:58)

    costica [anonim]

    poate sau mai degraba sigur se va simti si mai bine in buzunarele oamenilor de culoare PDL-portocalie, aia abonati la binele si la banii PDLului Dlui Boc!!! Cam asa cum azi Dl Presedinte Basescu recunoscu fara prbleme si fara nici o responsabilitate dezastrul in care nu se mai poate continua, conform spuselor prezidentiale, de la companiile de stat unde clientela politica aflata in fruntea lor sunt asa cum spuse acelasi Presedinte "marii boieri" ai economiei romanesti aflata in cel mai mare dezastru din ultimii 20 de anI!! Si d-aia recunoaste Presedintele asa nu mai putem continua, dar nici Presedintele si nici un alt politician nu au nici o responsabilitate, a venit FMI si a zis ca asa nu mai putem continua, altfel Presedintele de 7 ani al Romaniei ar fi continuat tot asa cu companiile astea asa cum a facut de cand e Presedintele Romaniei, adica din 2004.... ipocrizie portocalie... si numai si numai vorbe goale.....
    • 0 (0 voturi)    
      Expertii internationali au stabilit ca stam bine (Duminică, 8 mai 2011, 14:11)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui costica

      Din analizele organismelor internationale se constata ca Romania intra incet incet pe plus, si nu oricum ci in mod sanatos, avand in vedere reformele reaizate in acest sens de Boc.
      Boc si-a asumat aceasta responsabilitate.
      A scos tara din criza si a initiat aceste reforme care incet se vor vedea si in economie.

      Nimic nu se poate face peste noapte de aceea eu zic sa avem rabdare
  • 0 (2 voturi)    
    din 2012?! (Sâmbătă, 7 mai 2011, 20:01)

    lili [anonim]

    incep pomenile electorale PDListe ?! Sau, altfel, cum si de unde pana unde asta cu buzunarele pline ale romanilor din 2012 ca economia Romaniei saraca mai trebuie sa se chinuie mult si bine pana scapa de PDL?!
  • 0 (2 voturi)    
    Au confirmat expertii straini (Sâmbătă, 7 mai 2011, 20:32)

    MagdaPopa [anonim]

    Nu ne era greu să recurgem la măsuri populiste, dar acum România ar fi fost în colaps. Dacă nu restructuram sistemul bugetar, nu recurgeam la acele scăderi salariale şi nu creşteam TVA, ne-am fi confruntat acum cu un deficit de 14%, care ar fi însemnat un adevărat dezastru. Fiecare punct de deficit bugetar înseamnă 3 miliarde de euro. În 2012, vom avea un deficit de 3%, ceea ce este foarte bine pentru România
  • 0 (2 voturi)    
    in buzunarele caror romani (Sâmbătă, 7 mai 2011, 21:10)

    El Condor [anonim]

    A celor bogati si putini, sau a celor saraci si multi ?
  • 0 (2 voturi)    
    DAAAA. avem mare incredere in ce spune bOC. (Sâmbătă, 7 mai 2011, 21:10)

    radu [anonim]

    bOC ne spunea in 2008 ca in Romania nu o sa fie criza si ca Tariceanu trebuie sa plece daca nu este in stare sa mareasca profesorilor salariile cu 50%.
  • 0 (2 voturi)    
    Atunci este vai de noi ! (Sâmbătă, 7 mai 2011, 21:36)

    asgard [anonim]

    Ca si bunastarea de dupa campania electorala numai buna nu a fost : Mi-au "crescut" veniturile cu -45%. Asa ca pazea " Cand anunta boc de bine, dupa el prapadu vine"
    Mi-a crescut doar numarul de gauri in buzunar.
  • 0 (2 voturi)    
    D-le Boc,toti stim ca economia se redreseaza (Sâmbătă, 7 mai 2011, 21:42)

    bonelly [anonim]

    Se redreseaza ininte de alegeri si intra in criza dupa alegeri.Chiar nu stiati asta?
    Si va mai spun un secret daca nu stiti!PDL-ul o sa sa obtina sub 10 %. Dar si asa este prea mult.....
  • 0 (2 voturi)    
    ha ha (Sâmbătă, 7 mai 2011, 22:21)

    dd [anonim]

    s-a trezit incompetenta in persoana sa ne aduca aminte ca la anul sunt alegeri si ne promite inca de pe acum plocoane grase. lacustele astea portocalii nici insecticid nu ar merita sa primeasca, la cat au mintit si furat. unde sunt cei 1000 km de autostrada promisi in 2008? unde e salariul mediu de 900 de euro si pensia medie de 400? peste tot incepuse criza in 2008, doar la ei era bunastare si avalansa de promisiuni. romanii sunt asa de gogomani ca au uitat totul, atat de rapid???
  • 0 (2 voturi)    
    ...de la pagina 5 (Duminică, 8 mai 2011, 2:11)

    anaerobik [anonim]

    O, da! Premierul va trebui sa ne vire cite un vibrator in buzunare, ca sa simtim ceva... Jalnic, patetic, mitoman.