Vasile Blaga: Eu intotdeauna ma duc la victorie, voi castiga presedintia PDL

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 5 mai 2011, 15:37 Actualitate | Politic

Secretarul general al PDL, Vasile Blaga, a declarat, joi, la Targu Mures, unde s-a intalnit cu membrii filialei democrat-liberale, ca este convins ca va castiga sefia PDL, intrucat el "intotdeauna" merge "la victorie".

Blaga a sustinut ca la Conventia Nationala a partidului din 14 mai "fiecare isi va castiga locul pe care partidul considera ca il merita".

"Eu voi castiga presedintia Partidului Democrat-Liberal, eu intotdeauna ma duc la victorie. In partidul nostru, asa cum il stiu eu, toate pozitiile se obtin prin vot pur si simplu si eu cred ca fiecare isi va castiga locul pe care partidul considera ca il merita. Mizez in primul rand pe programul pe care il prezentam partidului, pe valoarea colegilor care il sustin si, desigur, pentru ca stiu, cunosc destul de bine Partidul Democrat-Liberal", a spus Blaga, citat de Mediafax.

Totodata, el a respins ideea potrivit careia ar intentiona sa se retraga din cursa pentru sefia partidului.

La Conventia Nationala a PDL, care se va desfasura in 14 mai, vor candida pentru functia de presedinte al partidului actualul presedinte, premierul Emil Boc, secretarul general al partidului, Vasile Blaga, si deputatul Theodor Paleologu.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1080 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    sigur (Joi, 5 mai 2011, 15:40)

    phane [anonim]

    Sigur ca da. Asa cum a mers la victorie cand a candidat la primaria Bucurestiului.
  • +6 (10 voturi)    
    Victorie?! (Joi, 5 mai 2011, 15:42)

    sorincatalin [utilizator]

    asa s-a dus la victorie si la primaria capitalei... tot la victorie...
  • +6 (10 voturi)    
    Asa a castigat si capitala (Joi, 5 mai 2011, 15:42)

    Vasile [anonim]

    Merge mereu la victorie dar nu castiga
  • +4 (8 voturi)    
    primarie (Joi, 5 mai 2011, 15:44)

    ion.dragnea [anonim]

    Ar putea d-l Blaga sa spuna de ce n-a mers la victorie si la alegerile pentru Primaria Bucurestiului?
  • +4 (8 voturi)    
    . (Joi, 5 mai 2011, 15:46)

    radukku [utilizator]

    Si cand a candidat in Bucuresti a mers la victorie.
  • 0 (10 voturi)    
    pai (Joi, 5 mai 2011, 15:47)

    eu [anonim]

    eu sper sa nu castigi tu Blaga. stii de ce ? pt ca vreau sa vad PDL-ul cum se scufunda cu capitanul agatat de catarg si cu boc agatat de fundul capitanului.

    daca va castiga Boc, PDL va avea un scor dezastru in alegeri... facem un pariu ?
    • +3 (5 voturi)    
      scor dezastru (Joi, 5 mai 2011, 16:45)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui eu

      bine nu o sa-i fie pdl-ului, dar... te inseli, abia daca castiga Blaga scorul va fi un dezastru, fiindca atunci numai membrii PDL isi vor vota partidul.
  • +3 (7 voturi)    
    La victorie intotdeauna ... (Joi, 5 mai 2011, 15:50)

    arpagic [anonim]

    ... la fel ca la primaria Bucurestiului.
    Si ce inseamna ¨cunosc destul de bine Partidul Democrat-Liberal¨? Nu ar trebui sa il cunoasca foarte bine?
  • +3 (7 voturi)    
    Ce vrajeala!!!! (Joi, 5 mai 2011, 15:52)

    Jaguarul [anonim]

    Daca merge intotdeauna la victorie, ce a facut la alegerile locale pentru primaria Bucuresti, a castigat sau nu ne mai aducem aminte?:((
  • +2 (6 voturi)    
    A pierdut toate alegerile... (Joi, 5 mai 2011, 15:53)

    hm [anonim]

    Din cate tzin eu minte a candidat o singura data uninominal, pentru functia primar general si a pierdut lamentabil...
  • +3 (7 voturi)    
    Dle Blaga (Joi, 5 mai 2011, 15:55)

    Dan D. [utilizator]

    E bina ca sinteti confident in propriile forte, dar ash lasa-o cu "intotdeauna" un pic mai moale, pentru ca nu e chiar asha daca ne uitam nu foarte departe in trecut...
  • +3 (7 voturi)    
    victorie (Joi, 5 mai 2011, 15:56)

    alex [anonim]

    cum adica tot timpul se duce la victorie? a uitat primaria capitalei?
  • +3 (7 voturi)    
    haha (Joi, 5 mai 2011, 15:58)

    ar [anonim]

    aha cum a mers la victorie si la Primarie...
  • +3 (7 voturi)    
    nu prea cred....... (Joi, 5 mai 2011, 16:01)

    clujeanul [anonim]

    Cu siguranta ai castiga daca te-ai muta la PSD. Te asemeni tare mult cu ei.....
  • +2 (6 voturi)    
    intotdeauna ... (Joi, 5 mai 2011, 16:01)

    slv [anonim]

    Intotdeauna merge la victorie, ca si la Primaria Capitalei ... memorie scurta sau a iesi pe locul secund pentru el inseamna sa fii victorios ? :-)
  • +3 (7 voturi)    
    VB: "Eu intotdeauna ma duc la victorie !" ???!!!! (Joi, 5 mai 2011, 16:03)

    Sorin Oprescu [anonim]

    Nu e adevarat.
  • +3 (7 voturi)    
    aha... (Joi, 5 mai 2011, 16:09)

    manfred [utilizator]

    Cum ati cistigat si primaria Capitalei, nu?
  • +3 (7 voturi)    
    intotdeauna? (Joi, 5 mai 2011, 16:10)

    manfred [utilizator]

    Pai ce a cistigat domnul Blaga pina acum?
    • +5 (5 voturi)    
      Spaga cand conducea vama (Joi, 5 mai 2011, 16:13)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui manfred

      E suficient pentru oricine. La asta se referea cand spunea de castig.
    • +5 (5 voturi)    
      ... (Joi, 5 mai 2011, 16:24)

      alex [anonim] i-a raspuns lui manfred

      Bani :)
  • +4 (4 voturi)    
    Calea Victoriei (Joi, 5 mai 2011, 16:55)

    MirceaA [utilizator]

    poate pe Calea Victoriei, ca primaria a scapat-o
  • -1 (5 voturi)    
    Sprijinitorii PDL (Joi, 5 mai 2011, 17:07)

    catalin_mattei [utilizator]

    Ma uit la comentarii si mi se pare ca toti votantii PSD si PRM s-au facut portocalii.. cu aceleasi metehne, cu aceasi aroganta... ce bun era Blaga cand era alaturi de Basescu si ar fi sfasiat pe oricine avea tupeul sa se ia de actualul presedinte! Acum acesta este tavalit, injurat.. ma rog.. sa vorbim de verticalitate?.. ma tem ca cineva care schimba atat de usor macazul ca sprijinitorul PDL care trece de la laude la ofensa ( Blaga a fost considerat ca cel mai bun ministru al lor - lucru pe care multi ce il injura acum o sustineau) nu poate fi considerat ca avand verticalitate.. nu exista principii.. exista doar un imens camp in care iubitul conducator cultiva ce vrea el..
  • -1 (3 voturi)    
    competitie (Joi, 5 mai 2011, 17:28)

    turms [anonim]

    cert este ca PDL va avea alegeri....cu candidati reali......nu cum a fost la Congresul al XXX... (alegerile PDL BUCURESTI) cand dna UDREA a candidat singura si a fost felicitata copios de oameni fara coloana vertebrala.....sa nu uitati declaratia dlui Blaga de atunci.........cel putin exista cineva care incearca sa puna frana gruparii Udrea......atotdtiutoarea tuturor .....
  • +1 (5 voturi)    
    Victorie!!! Am infrant!!! (Joi, 5 mai 2011, 18:33)

    Raluca [anonim]

    "Eu intotdeauna ma duc la victorie". Pana aici e foarte corect...dar poate ne spune si noua a cui e victoria, a lui Oprescu, a USL???...
  • -1 (1 vot)    
    Sigur ca da (Joi, 5 mai 2011, 20:27)

    M.aura [utilizator]

    Videanu, 2008: "Blaga V-A cistiga" :))
  • -1 (1 vot)    
    nici nu stiu (Vineri, 6 mai 2011, 1:25)

    taranistu [utilizator]

    care ati fi mai bun pentru functia asta din perspectiva mea. Important ar fi sa piarda PD-L-ul... Cu care pierde mai tare ala-i mai bun!
  • +1 (1 vot)    
    Competitia (Vineri, 6 mai 2011, 10:07)

    yoyo [anonim]

    Fiecare dintre candidati isi doresc sa castige, Boc este un lider si a dovedit, este un reformist, om de echipa si cinstit.
  • +1 (1 vot)    
    Blaga (Vineri, 6 mai 2011, 10:47)

    Daveben [anonim]

    Cred ca de data asta domnul Blaga se inseala amarnic.. cred ca si dinsul o stie dar nu poate sa o recunoasca inca... E adevarat ca este un om de valoare pentru PDL dar de data asta Boc va cistiga.
  • 0 (0 voturi)    
    trebuie dus gunoiul (Vineri, 6 mai 2011, 15:26)

    mihai [anonim]

    Ce exigenti sunt postacii cu Blaga uitand care sunt alternativele: Boc si Paleologu......Blaga e cam sinistru dar comparat cu idiotii aia doi pare o lumina. Postacii insa il injura pentru ca au fost asmutiti de gunoiul sef si persoanele nu au de fapt nicio importanta. De abia astept sa se termine porcaria asta cu Basescu.