VIDEO Adi Copilul Minune: La fiecare petrecere rup un chitantier. Multumesc ANI pentru mediatizarea facuta

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 aprilie 2011, 17:09 Actualitate | Politic

Adrian Simionescu, cunoscut ca Adi Copilul Minune, a afirmat marti ca la fiecare petrecere rupe "un chitantier" pentru sumele de bani primite si a multumit Agentiei Nationale de Integritate pentru publicitatea pe care i-o face.

"Mie-mi prinde bine mediatizarea asta pentru tot si le multumesc pentru asta", a declarat el, intrebat cum comenteaza comunicatul ANI, institutie care, dupa ce i-a cercetat averea, a constatat starea de incompatibilitate in cazul lui Adi Copilul Minune (PSD) si tranzactii bancare suspecte de aproape 800.000 euro.

"Nu am stiut cu ce se mananca meseria asta, ca trebuie sa-ti declari toate veniturile, toate averile...", a comentat el, la Realitatea TV, inadvertentele dintre declaratiile sale de avere depuse in calitate de consilier local si bunurile materiale pe care le detine.

"La fiecare petrecere eu rup un chitantier pe banii pe care ii primesc", in calitate de persoana fizica autorizata, a sustinut acesta, adaugand ca "daca bunica vrea sa faca un cadou mirelui si vine la Adrian, Adrian Copilul Minune taie chitanta si face contract, iar la trei luni imi platesc datoriile la stat".

Adrian Simionescu a recunoscut ca a "facut niste ilegalitati", dar fara sa vrea, referindu-se la un teren pe care nu l-ar fi declarat.

"Eu sunt afara de artistul Adrian Copilul Minune, omul Adrian Simionescu, care respecta legile. (...) Pamantul se scufunda si noi il intrebam pe Adrian Copilul Minune de ce munceste de la 13 ani si are atata avere", a comentat el.

In finalul interventiei sale telefonice, Adi Copilul Minune a sustinut din nou ca mediatizarea acestui caz ii prinde bine: "Orice vorba despre Adi Minune, e de bine, eu, Gigi Becali, Hagi, Nadia Comaneci, astia...".

Agentia Nationala de Integritate a sesizat marti Oficiul National pentru Prevenirea si Combaterea Spalarii Banilor in privinta unor "tranzactii bancare suspecte" efectuate de Adrian Simionescu, cunoscut ca Adi Copilul Minune. ANI a sesizat si primaria comunei Afumati, dupa ce a constatat starea de "incompatibilitate" a cantaretului de manele, care este acum consilier in Consiliul Local al Comunei Stefanestii de Jos (Judetul Ilfov), ales pe listele PSD, potrivit unui comunicat de presa al ANI.



Citeste mai multe despre   





















5165 vizualizari

  • +27 (27 voturi)    
    subiect (Marţi, 12 aprilie 2011, 17:22)

    nume [anonim]

    Vai, in ce hal s-a ajuns, se compara Adrian piticul minunte cu Hagi si Nadia Comaneci. Du-te spala-te pe dinti inainte sa vorbesti de ei!
  • +26 (26 voturi)    
    chitante fara numar (Marţi, 12 aprilie 2011, 17:23)

    gigi [anonim]

    chitante fara numar pe care le lipeste pe fruntea celor care ii lipesc bani pe frunte, actiunea e reciproca la petrecerile lui minune.
    • +6 (6 voturi)    
      La asta ma gandeam si eu :) (Marţi, 12 aprilie 2011, 20:11)

      Paul [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Parca il si vad cum arunca in nasi cu facturile/bonier etc. Si in timpul nuntii cand ramane fara chitante, anunt: "Va rog fara dedicatii ... sau asteptati putin pana merg acasa sa iau bonier nou ... Traiasca nasii!"
  • +26 (26 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 12 aprilie 2011, 17:30)

    Gigi Kent [anonim]

    Inainte de a taia chitanta scrie si ceva in ea? :)
    • +16 (16 voturi)    
      Buna asta :) (Marţi, 12 aprilie 2011, 17:54)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Cred ca foloseste pretipizate pentru 50, 100 si 500 EUR :)
  • +18 (18 voturi)    
    mic persiflator (Marţi, 12 aprilie 2011, 17:52)

    nouvelobs [anonim]

    pentru astfel de afirmatii "la misto" "mucutzul" gurist ar trebui sa dea cu subsemnatul la vreun procuror incoruptibil si nemanelist. sa prezinte "chitantele" la zi si nu "facturi" cumparate prin piata.
    aceste persiflari ale justitiei, cu sau fara "recunoasterea de mici ilegalitati" NU isi au locul in societatea romaneasca. trebuie pedepsite foarte aspru. daca tot asteptam sa vina ora justitiei echidistante ne vom trezi condusi de indivizi din cea mai de jos categorie morala.
  • +19 (19 voturi)    
    evaziune fiscala (Marţi, 12 aprilie 2011, 17:56)

    aurel [anonim]

    pentru asta , in Germania, agramatul nostru ar face puscarie. Indiferent cat de "minune" s-ar crede.
  • +14 (16 voturi)    
    Doamne ! (Marţi, 12 aprilie 2011, 18:05)

    primavara [anonim]

    Sunt multi romani care asociaza pe NADIA si HAGI cu copilul minune si becali???????

    Este posibil asa ceva??????


    Daca asa stau lucrurile, peste 50-60 ani ne vor conduce tiganii .
  • +9 (9 voturi)    
    fara cuvinte. Un asa cetatean onest ... (Marţi, 12 aprilie 2011, 18:07)

    Fiscalizatu [anonim]

    Si 50 chitante le anulezi.
  • +11 (11 voturi)    
    evaziune (Marţi, 12 aprilie 2011, 18:23)

    elis [anonim]

    ai rupt un chitantier? pai nu e deajuns sa rupi ch ci sa l si inregistrezi pt ca altfel ajungi la ANI , garda financiara etc.de altfel cred ca multe chitantiere circula in zona voastra dar putine chitante sunt inregistrate si de aici cu plata drepturilor catre stat asa cum platim toti.Eu cred ca si voi aveti mame, bunici, rude care primesc pensii sau servicii medicale in RO asa ca daca tot suntem egali sa fim si la plati.
  • +12 (12 voturi)    
    Copilu' minune (Marţi, 12 aprilie 2011, 18:36)

    AlisCuPar [utilizator]

    cu chitantieru' minune intr-o tara si mai minune. Ce mare minune ?!
  • +11 (11 voturi)    
    Rrupe! (Marţi, 12 aprilie 2011, 19:30)

    Berzelius [utilizator]

    Rupe un chitanțier! ... și dă cu el de pământ !! =))

    Jea cără!!
  • +11 (11 voturi)    
    ANI says (Marţi, 12 aprilie 2011, 20:27)

    kolo [anonim]

    Cu placere Adi, sa vezi ce mediatizare iti iei cand o sa intri la bulau. Hop-asa!
  • +3 (3 voturi)    
    debandada totala (Miercuri, 13 aprilie 2011, 0:27)

    lucianmotzul [anonim]

    Mai guvernantilor si la toate institutile statului,puneti lucrurile la punc ca altfel vaisamar de ROMANIA.Facuta la toti acesti borfasi(fara discriminare )evakuarea averilor si esi sa dea cu subsemnatul de unde au bani ,dac ies sume mai mari ne justificate ,confiscarea averi si puscarie ,pt ce nu au platit impozit.FFFFFSIMPLU.
  • +3 (3 voturi)    
    Tupeu de manelist.... (Miercuri, 13 aprilie 2011, 11:34)

    Ronin [utilizator]

    ...sa se compare cu Hagi, Nadia......no comment.....
  • +2 (2 voturi)    
    nu inteleg (Miercuri, 13 aprilie 2011, 12:07)

    red [anonim]

    de ce trebuie sa-l aratati la toate televiziunile pe acest pigmeu, un analfabet care nu poate lega doua fraze fara greseli gramaticale....in ce tara traim!!!. Aplicati domnilor legea fara atata publicitate de doi bani.
    Este clar ca acest om a castigat carute de bani din cantat manele, intersant este de vazut cat impozit pe venit a platit la stat. Cu asta sa va ocupati va rog, si mai lasati-ne si pe noi sa traim ca ne sufocati deja. Noi platim dari la stat jumatate din cat castigam si manelistii se afiseaza ostentativ si spun ca ei castiga 3.000 euro pe ora!!!! Faceti-va datoria
  • +1 (1 vot)    
    si pe chitanta lui scria... (Miercuri, 13 aprilie 2011, 13:03)

    mantzi [anonim]

    "cv dedicatie 'de la Nasu' Mare FARA NUMAR' ..." :)

    Da' oare aparat de marcat o avea??? TVA-ul cat o fi?