VIDEO Edmond Talmacean are talent: danseaza pe celebrul hit Bad, al lui Michael Jackson. Vezi care sunt miscarile favorite ale consilierului PDL

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 10 aprilie 2011, 12:56 Actualitate | Politic

Edmond Talmacean
Foto: www.talmacean.ro
Consilierul PDL Edmond Talmacean si-a demonstrat talantele de dansator sambata seara, la Antena 2, cand a executat miscarile favorite ale lui Michael Jackson pe melodia Bad.

Urmariti aici miscarile favorite ale lui Edmond Talmacean, consilier local al Sectorului 2, intr-un videoclip postat pe YouTube:



Edmond Talmacean s-a remarcat recent la acelasi trust de presa, la Antena 3, cand, dupa ce Dumitru Pelican, acum membru al Partidului Conservator, a afirmat despre el ca este un "individ venit din jungla", l-a imitat pe fostul crainic de radio, specializat in transmiterea meciurilor de fotbal.



Tot Talmacean a demonstrat tot in direct, la televizor, dar de aceasta data la Realitatea TV, ca are si cunostinte elementare de poezie, citand gresit un vers din Mihai Eminescu:

"Cum, cand lumea mi-e deschisa, mai gandesti acum ca poti
Ca intreg Aliotmanul sa se-mpiedice de-un ciot?"

Forma corecta era:

"Cum? Cand lumea mi-e deschisa, a privi gandesti ca pot
Ca intreg Aliotmanul sa se-mpiedice de-un ciot?"



Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

7290 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    bad (Duminică, 10 aprilie 2011, 13:27)

    bad boy [anonim]

    Talmacean este o victima a desfiintarii spitalelor. Czeckke, demisia!!
    • +2 (6 voturi)    
      Mai este unu la noi la Iasi - se cheama Socola (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:17)

      Damian Nicu [utilizator] i-a raspuns lui bad boy

      .
  • +1 (15 voturi)    
    sa nu rastalmacim (Duminică, 10 aprilie 2011, 13:57)

    Gimilica [anonim]

    Sincer, imi este simpatic, atrage privirile, dar daca lasam la o parte scenele de umor la care ne supune si incercam sa deslusim mesajul vorbelor sale observam ca nu e departe de supercultul Athanasiu sau fosta ministru a muncii Campeanu care nu a facut greva foamei cand PSD era la putere ca nici atunci pensionarii nu o duceau stralucit. Sa privim cu umor si sa nu-l acuzam pe Talmacean ca nu el a distrus agricultura, nici industria si nici nu a instrainat resursele subsolului romanesc, sa nu mai vorbesc cine ne-a adus dupa revolutie pe ultimul loc in Europa la invatamantul de masa (olimpicii au ajuns sus datorita capacitatii lor).
    • 0 (10 voturi)    
      Da, e foarte profund talmacean! (Duminică, 10 aprilie 2011, 14:08)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Gimilica

      Cred ca voi doriti sa atrageti voturile "glumetilor" ramasi pe drumuri dupa inchiderea spitalelor. Alta explicatie nu gasesc aparitiilor tot mai dese la TV a mascariciului asta.
    • +1 (7 voturi)    
      Sa privim cu umor, da (Duminică, 10 aprilie 2011, 14:22)

      M.aura [utilizator] i-a raspuns lui Gimilica

      Dar sa platim din bani publici asemenea specimene "neajutorate" - NU!

      Societatea romaneasca chiar nu poate sa fie reprezentata de niste indivizi fara sa fie deranjati la "mansarda"? Ce filtre aplica partidele astfel incit lasa sa ajunga in parlament personaje de tot risul?
      • 0 (0 voturi)    
        prostie (Vineri, 15 aprilie 2011, 22:00)

        eu [anonim] i-a raspuns lui M.aura

        1. nu este vorba despre o televiziune publica (in sensul ca nu e finantata de bugetul de stat) - ca urmare, emit ce-i duce mintea...
        2. cred ca "filtrele" trebuie sa le aplice societatea - respectiv chiar tu - cand mergi la vot; partidele propun pe cine cred ele de cuviinta (nu am remarcat nicio reactie la iesirile "tribunului din carpati" cu ocazia evacuarii din sediul partidului.... probabil ca alea ti-au placut...)
        3. scoaterea din context a unor declaratii / fapte si prezentarea tendentioasa ar trebui pedepsite prin lege
        • 0 (0 voturi)    
          Prostie vs meritocratie (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 13:57)

          M.aura [utilizator] i-a raspuns lui eu

          1. E.T. e consilier local sector 2 , asadar platit din bani publici. Ce treaba au televiziunile?

          2. Daca la vot am de ales intre un cretin, un hot si un incompetent, orice filtru as aplica tot voi da mandat unui reprezentant non-valoare. Cum adica "partidele propun pe cine cred ele de cuviinta"? Partidele trebuie sa fie responsabile cind ne ofera candidati, sa promoveze valori, nu talmaceni.
          "Tribunul din Carpati" e acel personaj mizerabil caruia Basescu i se adreseaza cu "maestre"?

          3. Stii cum se spune: imaginile cu E.T. fac mai mult decit 1000 de cuvinte, fie ele si scoase din context.
  • +2 (12 voturi)    
    Penibil. (Duminică, 10 aprilie 2011, 14:10)

    horace [anonim]

    E singurul cuvint care imi vine in minte in momentul de fata.. Penibil.
  • -1 (5 voturi)    
    talmaceanu (Duminică, 10 aprilie 2011, 14:46)

    Doina [anonim]

    Nu-l pot suferi,dar imi place cum danseaza !
  • -2 (6 voturi)    
    Aoleo ce hartist, mâncati-aș! (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:09)

    Dumitrescu [anonim]

    Are față și gesturi de circar! În rest, pauză. Ca și mulți dintre șefii lui!
  • +2 (8 voturi)    
    Duamne, cine detine in tara asta puterea (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:16)

    Damian Nicu [utilizator]

    pe ce criterii ajung domnii astia in partide?
  • +4 (8 voturi)    
    buna stire (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:44)

    mara [anonim]

    habar n-am cine-i omul asta, dar cu o stire de genul asta nu aveti niciun motiv sa va dati mai spalati sau mai profunzi decat realitatea tv sau antena 3.
  • +1 (11 voturi)    
    Talmaceanu la nebuni (Duminică, 10 aprilie 2011, 15:46)

    Viorel [anonim]

    Ce mai poti astepta de la un astfel de exemplar?!!!!
    De unde sa mai astepti minima decenta si moralitate ????
  • -3 (7 voturi)    
    desfintati (Duminică, 10 aprilie 2011, 16:52)

    smen [anonim]

    spitalul balaceanca,nu si-a indeplinit datoria salvandu-l pe talmacean de la schizofrenie
  • +1 (5 voturi)    
    Jalnic (Duminică, 10 aprilie 2011, 19:43)

    Conz [anonim]

    Tara arde si asta se ...fataie. Ca si o persoana publica ,cred ca nu se poate afisa in halul asta ,in timpurile astea. Vedeti daca sunt desfintate spitalele...
  • +1 (3 voturi)    
    dans (Luni, 11 aprilie 2011, 9:20)

    rusanu [anonim]

    de ce sa transformam spitalele in camine de batrani, cand noi avem nevoie de spitale de nebuni!
  • +2 (2 voturi)    
    Talmacean (Luni, 11 aprilie 2011, 11:30)

    laurentiuBR [anonim]

    E tare omu!!! !!!
  • +1 (3 voturi)    
    talmacean (Luni, 11 aprilie 2011, 12:45)

    ana [anonim]

    Mereu m-am intrebat ce cauta acest clown in emisiunile tv;credeam ca este desemnat de partidul lui sau de guvern ca purtator de cuvant.Se pare ca nu.Televiziunile il invita ,probabil ca le creste audienta;oricum,omul este penibil;are reactii ciudate si interventii ridicole.Dar macar zice ceva,se implica la nivelul intelegerii si "inteligentei"lui,pe cand colegii lui de partid,"greii"tac malc si-si vad de interesele personale si de "programul"de devalizare a ceea ce au lasat in urma celelalte guvernari.Timpul trece in defavoarea lor si osul trebuie ros si lustruit,sa nu mai ramana ceva pe el.Dupa ei-potopul.Iar spitalele de boli psihice se desfiinteaza.....
  • -1 (1 vot)    
    Gogu (Luni, 11 aprilie 2011, 15:05)

    miki [anonim]

    Cu ce este mai rau acest individ decit numitii:madam Cimpeanu,Doamna Loto-Prono,musiu Atanasiu,Pelican,tata socru ala cu un ou,Olguta si multi altii care i-si dau cu parerea 24 din 24 despre orice problema.Pe cei platiti cu ora de securistu dovedit sau SOV nu vorbim ca ei sunt o specie aparte.
  • 0 (0 voturi)    
    Si-a ales momentul. (Luni, 11 aprilie 2011, 18:58)

    drona [utilizator]

    Pare a fi dansul pe mormantul celor ucisi de reforma medicala "BOC".Este o bucurie,este o reusita,un motiv de a crea arta,dans expresiv,reprezantiv.A reusit ! Este bucuria nebunului,nu ma refer la talmacean,ma refer la noi.Noi l-am creat,noi l-am votat si ne reprezinta dupa chip si asemanare.Voi cei care nu sunteti de acord,priviti-va imaginea! Dupa chip si asemanare.Va recunoasteti?
  • 0 (0 voturi)    
    Mie imi place Talmacean (Duminică, 1 mai 2011, 3:43)

    Super tare Talmacean [anonim]

    Tipul asta Talmacean este super cool, super misto si simpatic.
    Lasa ca toti se batzaie intr-un fel sau altul, Mazare se leagana mort de beat pe ritmuri de Bamboo, Orban zdranganea o chitara obosita, Geoana canta folclor la Maruta in emisiune, de erau toti pe jos de ras, Antonescu si ala behaia ceva...
    Talmacean macar este simpatic, si chiar ne face sa radem. Este un tip misto si pozitiv.Mie chiar imi place de tip, este nostim.