Victor Ponta (PSD): Presedintele se duce la televiziunea publica si barfeste ca la carciuma

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 30 martie 2011, 20:02 Actualitate | Politic

Seful PSD, Victor Ponta, a afirmat miercuri ca este neplacut pentru el sa vada ca presedintele Traian Basescu se duce la televiziunea publica si "barfeste ca la carciuma", transmite Mediafax. Liderul social-democrat a spus, in acest context, ca intentiona sa renunte la cursele de raliu, dar s-a razgandit in urma interesului pe care seful statului l-a aratat pentru cariera sa sportiva.

Aflat la Sibiu, unde, pe langa mai multe intalniri politice, a avut programata o sesiune de testare a noii sale masini de raliu, Ponta a fost intrebat care sunt intentiile sale in ceea ce priveste aceasta activitate.

"Intentionam sa ma las de raliuri, in acest an, dar cand am vazut ca insusi domnul presedinte Basescu este atat de interesat de cariera mea sportiva m-am gandit ca ii dau satisfactie daca renunt anul acesta. Asa ca m-am razgandit. Mi s-a parut amuzanta gandirea domnului Basescu", a afirmat Ponta, adaugand ca seful statului ar trebui sa nu se mai arate interesat de ceea ce face liderul unui alt partid in timpul liber.

"Serios acum, pentru mine este neplacut sa vad ca presedintele Romaniei, indiferent cum il cheama, se duce la televiziunea publica si barfeste ca la carciuma. Pe mine nu ma intereseaza ce face in timpul liber. Ce treaba are el cu ce fac eu in timpul liber?", a declarat Victor Ponta.

Intr-o declaratie facuta recent la TVR, presedintele Traian Basescu a spus ca Ponta este "un om care n-are calitati sa conduca o masina lunga de trei metri", fiind doar copilot.

Basescu a mai spus atunci ca liderul PSD nu are maturitatea necesara sa fie prim-ministru in mandatul sau in fruntea tarii.


Citeste mai multe despre   






















2967 vizualizari

  • +30 (36 voturi)    
    da (Miercuri, 30 martie 2011, 20:12)

    panaite [utilizator]

    daca eram in locul lui poanta si porumbacu, stiind ce se sune despre mine in SUA, mi-as lua campii !
    • +2 (4 voturi)    
      nu e asa (Joi, 31 martie 2011, 16:14)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui panaite

      ca nu aia din US voteaza, iar aici au sprijin mare printre pomanagii
  • +25 (31 voturi)    
    Tonta si baba de pe marginea santului (Miercuri, 30 martie 2011, 20:16)

    bunicuta [anonim]

    Evident, el va iesi tot mai des in sant sa barfeasca cu babele, dupa ce-l va injura ca un birjar pe soferul Antenescu, pe care l-a dirijat la stanga si nu la ddreapta
    • +5 (9 voturi)    
      Birjar spui? (Miercuri, 30 martie 2011, 21:12)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui bunicuta

      :)
  • +31 (37 voturi)    
    derapaj (Miercuri, 30 martie 2011, 20:16)

    pragmatism [utilizator]

    Se pare ca ... ilustrul copilot a intrat, iarasi, in derapaj. Un infantil de 2 bani ...
  • +27 (33 voturi)    
    Ponta, ia uite ce zic americanii de tine: (Miercuri, 30 martie 2011, 20:17)

    Daniel [anonim]

    Preşedintele PSD, Victor Ponta, este considerat ca fiind "un ferm opozant al reformei efective a sistemului judiciar", victoria acestuia în PSD fiind considerată ca "revenirea lui Năstase şi, cu siguranţă, răzbunarea lui Iliescu împotriva lui Geoană", notează HotNews, citând o telegramă WikiLeaks.

    Asta cum o comentezi?

    Niciodata nu vei ajunge un politician de calibrul lui Mircea Geoana.

    Deocamdata statura de politician a lui Ponta este pana la genunchiul lui Geoana, la egalitate cu Vanghelie.
    • +7 (9 voturi)    
      Daniel draga... (Miercuri, 30 martie 2011, 23:05)

      Raluca [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Ce ti-a facut Vanghelie?...de ce-l jignesti?...
      :)
      • +4 (8 voturi)    
        Chiar asa (Joi, 31 martie 2011, 7:56)

        Aka F [utilizator] i-a raspuns lui Raluca

        Totusi pana si Vanghelie vad ca s-a mai dat pe brazda, nu merita sa fie coborat asa de jos la egalitate cu Ponta, acolo nu poate sta decat Iiescu, Ceausescu si Tonta :)
  • +22 (28 voturi)    
    Victoras, taica, (Miercuri, 30 martie 2011, 20:18)

    Mih. [utilizator]

    Nu te lasa prada supararii!
    Ca tu calci in strachini si cand esti calm, da' la nervi...Si nu te sui nervos la volan (co-volan ii zice daca esti copilot?) ca iar iesi din decor...
  • +18 (22 voturi)    
    Barfit (Miercuri, 30 martie 2011, 20:29)

    dorin_aem [utilizator]

    Baseste "barfeste" pe fata, tu pe la colturi. Ghici cine a mai castigat un punct?
  • +16 (20 voturi)    
    Ponta i-a dat dreptate lui Basescu (Miercuri, 30 martie 2011, 20:33)

    Andradda [utilizator]

    Astazi, tot la Sibiu, Ponta a declarat ca Porumbacu este candidatul USL pt presdintie, recunoscand ca el inca mai are de invatat, neavand la ora asta (adica peste 4 ani ??) experienta necesara pt o asemenea functie.

    Practic a confirmat exact ceea ce a spus Basescu - doar cu alte cuvinte :)
  • +16 (20 voturi)    
    Corect! (Miercuri, 30 martie 2011, 20:34)

    Rasmus [utilizator]

    Stau si ma intreb cum se cheama apa in piua batuta aproape seara de seara la TTV si A3 de musui Ponata&Antonescu?
    • +10 (14 voturi)    
      Se cheama (Miercuri, 30 martie 2011, 20:58)

      nick [anonim] i-a raspuns lui Rasmus

      anal-iza politica. Mai mult, toti invitatii permanenti sunt co-recti, adica impart acelasi....canal de stiri.
  • +11 (15 voturi)    
    ponta este hotarat sa se faca de ras. (Miercuri, 30 martie 2011, 20:42)

    mircea [anonim]

    Basescuare dreptul sa vorbeasca unde vrea el si sa transmita mesaje populatiei.Ponta nu va fi in stare niciodata sa se ridice la nivelul unui politician.Probabi ca cei care-l manevreaza nu au interes ca Ponta sa se afirme pozitiv si-l scot periodic in fata cu discursuri de rahat,ca sa-l compromita.Actiunea pare bine gandita si cu sorti de reusita.Prostiile spuse de Ponta sunt destinate sa acopere hotiile unor lideri vechi ai PSD(Nastase in primul rand,dar si Geoana).Ponta este catelusul luat in suturi ca sa latre,sa faca zgomot,mesajele serioase sunt date de altii.
  • +5 (11 voturi)    
    Si eu vroiam sa ma las .... (Miercuri, 30 martie 2011, 21:02)

    Sandu [anonim]

    - de furat
    - de spaga
    - de mintit
    - de promisiuni gogonate catre alegatori

    dar ce sa vezi, Basescu a zis ca
    - fur
    - dau spaga
    - mint
    - promisiunile mele sunt fara acoperire

    asa ca nu vreau sa- i dau satisfactie anul asta si continui.
    Si ce se baga el de ce fac eu in impul liber.
    Ce eu ii zic de ce face el in timpul liber: flota, mihaileanu, EBA, Udrea, whisky, chelu, chioru, ciclopu .... si toate barfele astea care le repet de 1000 de ori in fiecare zi, poate raman si alegatori cu ceva important si voteaza atunci cu prietenii Rusiei.
  • +7 (11 voturi)    
    !!! (Miercuri, 30 martie 2011, 21:05)

    Cris [anonim]

    Vadim Tudor s-a reincarnat si clonat in Ponta
    sau reintegrat in absolutul Ponta!
  • +10 (14 voturi)    
    barfa (Miercuri, 30 martie 2011, 21:19)

    papiciulo [anonim]

    dar tu ce faci in fiecare zi la antene si irtv, mah ponta?
  • +8 (12 voturi)    
    ponta-marioneta (Miercuri, 30 martie 2011, 21:40)

    george [anonim]

    Comentariile lui Ponta sunt de un nivel de inteligenta care nu justifica pozitia pe care o ocupa..Vedeti Romania pe mana unui stfel de individ?
  • +8 (12 voturi)    
    Paiul din ochiul altuia (Miercuri, 30 martie 2011, 21:41)

    Red [anonim]

    Ponta se plange de presedinte ca ar fi barfitor. Dar de limbajul tau de mahala, de glumele proaste si de doi bani, de insultele care chiar sunt de carciuma soiasa si de pasiunea ta de parvenit de prost gust ce parere ai?
  • +7 (11 voturi)    
    si d-tale (Miercuri, 30 martie 2011, 22:10)

    ady [anonim]

    mergi la securistul Felix ca la fratele tau/...
  • +4 (8 voturi)    
    cam are dreptate marinerul (Miercuri, 30 martie 2011, 23:03)

    kikita [anonim]

    imi pare rau, dar, cand are dreptate baselu,are
    l-am ascultat pe berceanu la robert turcescu/b1
    si mi-a placut cum l-a descris pe baselu

    chiar mi-a placut
  • +6 (10 voturi)    
    micule comunist ... (Miercuri, 30 martie 2011, 23:24)

    dorel [anonim]

    ai vazut ce spun americanii despre tine ? si ei sunt prost informati ?
  • 0 (4 voturi)    
    ha ha ha (Joi, 31 martie 2011, 3:22)

    R [anonim]

    Ia auziti la micul titulescu:)) Atat am de spus: "rade ciob de oala sparta"
  • +2 (6 voturi)    
    Un absolvent. (Joi, 31 martie 2011, 8:30)

    Vaidenoi [anonim]

    Nimeni in presa romaneasca nu a remercat ce au remarcat americanii. Ponta ESTE UN ABSOLVENT si nimic mai mult. Iar dupa mine diferenta dintre Severin, Ponta si Vanghelie este de vocabular.
  • -2 (6 voturi)    
    barfa (Joi, 31 martie 2011, 10:30)

    dr felix [anonim]

    e treaba noastra.
    prietenul ponta are dreptate, numai ce ce se viseaza prim ministrii si presedintii au voie sa iasa la sticla.
    mai ales la sticla mea.
    jos basescu !
    • +2 (6 voturi)    
      Chiar asa? (Joi, 31 martie 2011, 13:33)

      Costica [anonim] i-a raspuns lui dr felix

      Urmarind mediul de afaceri si economistii ai sa vezi ca ce au facut astia a fost directia buna iar nu tiparirea de bani si inflatia, solutia USL (pe care am mai avut-o facuta in anii '90, daca ai uitat sunt destui sa-ti spuna cu ce coinsecinte). Drept urmare Basescu a fost un om de stat mult mai bun ca Iliescu si Constantinescu, ba chiar si-a erodat serios capitalul de incredere preferand sa faca cei stia ca e corect.
      Acum, ia spune cinstit, ce zici, daca astia faceau invers, ce sustin acum USL-asii, ar fi fost felicitati de Pontac SI Absentescu (ce tampenie, sa spuna public ca el poate munci si doar doua minute pe zi, ce ne intereseaza-doar ca o face pe program normal platit de la buget!)? Nu , atunci ai fi vazut critici virulente ca nu a redus cheltuielile publice, numar bugetari etc...
      Asta e politica si din nefericire prea putini inteleg ceea ce vad...
  • +3 (3 voturi)    
    Va aduc aminte... (Joi, 31 martie 2011, 17:33)

    Craioveanul [anonim]

    Acest ,,Carlan tanar fara minte,, asa il caracteriza Iliescu...
    Ce sa mai comentam?