Gheorghe Flutur a anuntat ca sustine candidatura lui Emil Boc la functia de presedinte al PDL

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 16 martie 2011, 19:32 Actualitate | Politic

Gheorghe Flutur
Foto: Agerpres
Presedintele organizatiei judetene PDL Suceava, Gheorghe Flutur, a declarat miercuri ca va sustine candidatura lui Emil Boc la functia de lider al formatiunii, la Conventia Nationala din luna mai, transmite Agerpres. HotNews.ro scria recent ca Flutur era unul dintre sustinatorii pe care se baza Vasile Blaga.

Flutur a anuntat miercuri ca a semnat motiunea de sustinere a acestuia.

"PDL are nevoie de consecventa, de solidaritate, de o echipa puternica, de innoire, de dinamism si initiativa. (...) Caruta nu se lasa in mijlocul drumului chiar daca drumul este greu", a afirmat Flutur.

Presedintele PDL Suceava a spus ca PDL trebuie sa aiba incredere in propria capacitate de redresare, iar formatiunea nu va putea avea succes daca se disociaza de masurile luate in ultimul an de Guvernul condus de Emil Boc.

"Cred ca la Conventia Nationala avem nevoie de o motiune puternica, cu caracter limpede de dreapta, sustinuta de oameni cu experienta si voturi in spate, dar si cu oameni noi cu potential viitor", a afirmat Gheorghe Flutur, subliniind ca va milita pentru o echipa unita a PDL.

Conform surselor HotNews.ro, in tabara lui Emil Boc se inscriu pe langa cei care si-au anuntat public deja sustinerea si Raluca Turcan, Sulfina Barbu, Daniel Buda (Cluj), PDL sector 6 Bucuresti. De asemenea, de partea lui Boc este posibil sa se orienteze si organizatiile Arad, Brasov, Neamt, Satu Mare, Maramures, Arges, Dambovita.

Contracandidatul lui Boc este secretarul general al PDL, Vasile Blaga care are o puternica sustinere din partea organizatiilor PDL si este sustinut de garda veche. Aceleasi surse sustin ca Blaga beneficiaza de sprijinul lui Radu Berceanu (Dolj), Adriean Videanu, Ioan Oltean (Bistrita), Cezar Preda (Buzau), Gheorghe Albu, Sorin Frunzaverde (Caras Severin).

La capitolul  filiale judetene, in tabara lui Blaga se inscriu Alba, Bihor, Hunedoara, Braila, Ialomita, Galati, Tulcea, Vrancea, Iasi, Botosani, Sibiu, Teleorman, Timis, Olt, Dolj, Gorj, Ilfov precum si din sectoarele 1, 3, 4 si 5 ale Capitalei.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1466 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    none (Miercuri, 16 martie 2011, 19:38)

    bib [anonim]

    Incet, incet, nenea Blaga este parcat acolo unde ii este locul: pe ulitza tziganilor din Petrileni. Mare om de stat!!
  • -5 (9 voturi)    
    Da... (Miercuri, 16 martie 2011, 19:41)

    Observatore [utilizator]

    ...ar trebui ales pe viata !
  • +13 (17 voturi)    
    se limpezesc apele pana la urma (Miercuri, 16 martie 2011, 19:55)

    danahile [utilizator]

    incet incet blaga se va retrage din competitie dandusi seama ca daca candideaza pierde tot.succes d le boc alaturi de stoica macovei etc
  • -5 (13 voturi)    
    Flutur (Miercuri, 16 martie 2011, 19:59)

    chris [anonim]

    Dupa cum bate vantul cum ar putea un tip ca Flutur
    care i-a scris lui Basescu cu oile pe deal Te iubim
    stimate conducator sa voteze cu Blaga .Asta este
    calitatea politicienilor nostrii Il vrea Base pe Boc
    pe asta il votam si noi
  • +12 (18 voturi)    
    Felicitari!!! (Miercuri, 16 martie 2011, 20:03)

    nelu [anonim]

    Tot respectul pentru domnu' Flutur. Foarte bine argumentat." Chiar daca drumul e greu caruta nu se lasa in mijlocul drumului" Si nu numai asta, dar se prevede un success economic in 2012 care va dovedi ca masurile luate in criza au avut un mare efect pozitiv penttru economie. Ca si cetatean care nu apartin nici unui partid aveti vorul meu.
    • -4 (10 voturi)    
      chiar? (Miercuri, 16 martie 2011, 20:22)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui nelu

      deci criza provocata de altii e de vina pentru esecurile bocilor, insa iesirea din criza li se datoreaza lor, nu altora! la asa judecata, no comment!
      • +3 (5 voturi)    
        chiar! (Miercuri, 16 martie 2011, 20:46)

        Raluca [anonim] i-a raspuns lui srpc

        Un dezastru natural (cutremur, inundatie...) e dat de Doamne-Doamne, dar minimizarea pierderilor, inlaturarea urmarilor, gestionarea crizei, pana la urma, o face altcineva, adica oamenii... Acum ai inteles?...
        • -1 (5 voturi)    
          n-am ce (Miercuri, 16 martie 2011, 21:23)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui Raluca

          eventuala iesire a Romaniei din criza s-ar datora exclusiv iesirii din criza a tarilor cu care avem relatii comerciale serioase (ceea ce a declarat pana si Basescu!); nu vad in ced consta meritul PDL daca Germania, Franta, Italia etc ies din criza.
          • +1 (1 vot)    
            E simplu (Miercuri, 16 martie 2011, 22:00)

            alex [anonim] i-a raspuns lui srpc

            Pe vremea PSD si PNL la putere tarile cu care avem relatii comerciale nu erau in criza si totusi noi am fost din cauza mafiei si furaciunilor care s-au facut iar de ar fi tot ei la putere pot sa iasa toti din criza dar ptr noi degeaba, mafiile ar sugruma toate cresterea
  • +1 (5 voturi)    
    bravo Fluture!! (Miercuri, 16 martie 2011, 20:38)

    radu [anonim]

    Flutur a mai batut un cui! Bravo! Asteptam "Vesnica Pomenire"!
  • +7 (9 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 16 martie 2011, 20:42)

    psihologul de serviciu [utilizator]

    Nu lasati caruta in mijlocul drumului !!!!
  • +1 (1 vot)    
    nevoie masiva de oameni noi (Miercuri, 16 martie 2011, 22:05)

    pica [anonim]

    cu aia vechi, invatati la furat nu mai face nimeni treaba///
  • +2 (2 voturi)    
    D-le Fluturi, ati dat dovada de luciditate! (Miercuri, 16 martie 2011, 22:30)

    Colette [utilizator]

    Asa este, nu se lasa caruta-n mijlocul drumului si asta ar trebui sa o stie si dl Blaga si toti cei care il sustin! Premierul Boc a platit si plateste un pret mare - propria-i imagine de om politic - prin tot ce a facut, in timp ce 'triumviratul BVB' ducea tratative pe ascuns cu 'partenerii' din USL. Boc poate fi orice vreti dvs, d-le Blaga, dar nu implicat in acte de coruptie! Nu exista nicio suspiciune asupra sa privind o posibila ilegalitate facuta in interes personal, de familie sau de grup, asa cum se intampla in cazul dvs., d-lor Blaga, Videanu si Berceanu! Asa ca felicitari, d-le Flutur, pentru ratiune si luciditate!